اخبار خارجی

موضع مشخص رییس کمیسیون SEC: اتریوم اوراق بهادار نیست!

رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا یا همان SEC بار دیگر موضع قبلی این آژانس را در خصوص اوراق بهادار نبودن اتریوم بیان کرد و گفت بدین ترتیب اتریوم در ساختار قانون گذاری متفاوتی قرار می‌گیرد که در زمینه کریپتو، بسیار مناسبتر است. وی هم چنین افزود که ارزهای دیجیتالی همانند اتریوم از طبقه بندی شدن تحت دسته اوراق بهادار معاف می باشند، هرچند وی به اسم ارز دیجیتال خاصی اشاره نکرد.

اگرچه این خبر برای سرمایه گذاران اتریوم خبر خوب و مثبتی است، اما غافلگیرکننده نبود. ارز دیجیتالی که بسیاری از سرمایه گذاران منتظر شنیدن خبری در خصوص آن از جانب کمیسیون SEC می‌باشند، کوین XRP است که اسم آن معمولا همراه با شرکت فناوری مالی ریپل آورده می‌شود.

جی کلیتون: کمیسیون SEC رویکرد قانون گذاری متعادلی در قبال کریپتو اتخاذ کرده است

اگرچه بسیاری از سرمایه گذاران و مشتاقان کریپتو، آژانس های قانونگذاری نظیر SEC را همچون هیولایی می‌بینند که جلوی نوآوری را می‌گیرند و برای سرمایه گذاران تهدید به حساب می‌آیند، اما کلیتون اخیرا در پاسخ به نامه کوین سنتر توضیح داد که وی معتقد است این آژانس، رویکرد متعادلی در خصوص قانون گذاری بازار نوظهور کریپتو اتخاذ کرده است.

کلیتون در خصوص به کارگیری قوانین اوراق بهادار فدرال بر روی دارایی های دیجیتال گفت:

در مجموع، من معتقدم که رویکرد قانونگذاری متعادلی اتخاذ کرده ایم که باعث افزایش و رشد نوآوری های مسئولانه در این حوزه می‌شود، در عین اینکه از سرمایه گذاران و بازار محافظت می‌کند.

کلیتون علاوه بر موضوع ذکر شده، توضیح داد که هم چنان در کنار سایر آزمایش های توسعه یافته برای تعیین شرایط و وضعیت قانونی یک دارای دیجیتال، از تست هاوی (Howey) نیز استفاده می‌کند. وی خاطر نشان کرد:

به طور کل، ما به دنبال این هستیم که آیا دارایی های دیجیتال مطابق تعریف قانون فدرال از اوراق بهادار می‌باشد یا خیر. هم چنین از تست ها و آزمایش های توسعه یافته نظیر تست شناخته شده قرارداد سرمایه گذاری که توسط دیوان عالی تدارک دیده شده است و هم چنین تست هاوی استفاده می‌کنیم.

آیا توکن XRP می‌تواند یک اوراق بهادار باشد؟

پیش بینی شده است که توکن ریپل (XRP) طبق چارچوب های قانونگذاری ایجاد شده توسط SEC، می‌تواند اوراق بهادار باشد و رابطه نزدیک این ارز دیجیتال با شرکت فناوری مالی ریپل نیز در این مورد کمکی نکرده است.

علیرغم این موضوع، جامعه کریپتو از اینکه این ارز دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال کوین بیس لیست شده است متعجب شدند. لیست شدن ریپل در کوین بیس منجر به این شد که بعضی از سرمایه گذاران فکر کنند این صرافی، دارایی دیجیتال ریپل را اوراق بهادار تعیین نکرده است.

اگرچه کلیتون در نامه خود اسمی از ارز دیجیتال خاصی عنوان نکرده است و افراد نزدیک به SEC هیچ اظهار نظری در خصوص ریپل (XRP) نکرده اند، اما وی توضیح داد که بعضی از محصولات که در ابتدا به عنوان اوراق بهادار شناخته می‌شدند، می‌توانند از این تعریف خارج شوند. کلیتون گفت:

یک دارایی دیجیتال ممکن است در ابتدا به عنوان اوراق بهادار عرضه و فروخته شود، زیرا مطابق تعریف قرارداد سرمایه گذاری می‌باشد، اما اگر این دارایی دیجیتال در آینده به روشی عرضه و فروخته شود که دیگر مطابق با تعریف مورد نظر نباشد، ممکن است این دسته بندی تغییر کند.

مشخص نیست که آیا توکن ریپل (XRP) نیز در صحبت های کلیتون جای میگیرد یا خیر، اما به هر صورت، جامعه کریپتو از شنیدن خبر اینکه این آژانس قدرتمند در خصوص قانونگذاری دارایی های دیجیتال، حرکت آهسته ای را شروع کرده است، خوشحال خواهند شد.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا