اخبار خارجی

کاهش شدید کارمزد تراکنش‌های اتریوم در هفته‌های اخیر

داده‌ها نشان می‌دهند کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. در حال حاضر شاخص میانگین نرخ کارمزدهای شبکه اتریوم ۴۶٪ پایین‌تر نسبت به تاریخ ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) قرار گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از نیوز بیت کوین، متوسط نرخ کارمزدهای شبکه اتریوم به سطوح پایین خود در ۳۰ روز اخیر رسیده است. در حالی که در تاریخ ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) این میزان تا سطح ۵۲.۴۶۴ دلار رسیده بود، این شاخص در تاریخ ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) به ۲۸.۱۳۹ دلار رسیده است. آخرین باری که میانگین نرخ کارمزدهای شبکه اتریوم به زیر ۱ دلار رسید مربوط به نوامبر (آبان) ۲۰۲۰ است.

میانگین نرخ کارمزد شبکه اتریوم
میانگین نرخ کارمزد شبکه اتریوم

همچنین شاخص میانه کارمزد تراکنش‌های اتریوم (MSF) در تاریخ ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) برابر ۱۱.۵۱۸ دلار است که نسبت به حداکثر مقدار آن در همین ماه کاهش ۶۱٪ را تجربه کرده است. این میزان در تاریخ ۱۰ ژانویه برابر ۲۹.۹۲ دلار بود.

شاخص میانه کارمزدهای شبکه اتریوم
شاخص میانه کارمزدهای شبکه اتریوم

عوامل مختلفی می‌تواند بر این کاهش تاثیر گذاشته باشد. با کاهش قیمت اتریوم، تعداد تراکنش‌ها در شبکه نیز کم شده است. همچنین استفاده از لایه ۲ ها در شبکه اتریوم افزایش یافته است. موضوع دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که از قراردادهای سنگین کمتری استفاده شده و همچنین تراکنش dapp ها کمتر شده است که مصرف گس اتریوم کاهش یافته است.

نمودار تراکنش‌های شبکه اتریوم
نمودار تراکنش‌های شبکه اتریوم

داده‌های پلتفرم L2 Fees نشان می‌دهد در زمان نگارش این خبر انتقال ETH در شبکه اتریوم کارمزدی برابر ۵.۵۷ دلار خواهد داشت. این میزان در مورد انتقال توکن‌های روی شبکه اتریوم برابر ۱۲.۲۴ دلار است و کارمزد تبدیل توکن‌ها به یکدیگر در این شبکه برابر ۲۲.۴ دلار است. اما در میان راهکارهای لایه ۲ اتریوم به ترتیب ZKSync، Loopring و Polygon Hermez کمترین میزان کارمزد تراکنش را به خود اختصاص داده‌اند.

زمانی که میزان کارمزد اتریوم کاهش می‌یابد، فرصتی به وجود می‌آید که در آن می‌توانید کارهایی را انجام دهید که در زمان بالا بودن فی تراکنش‌ها، انجام آنها مقرون‌به‌صرفه نیست. برای کسب آگاهی بیشتر مقاله «در زمانی که گس اتریوم ارزان است، این ۵ کار را انجام دهید» را مطالعه کنید.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا