اخبار اتریوم

تحلیلگر کریپتو: اتریوم صعودی‌ترین رمزارز بازار است

قیمت اتریوم ۱۵٪ ‌کمتر از بالاترین سقف چند ساله ۴,۰۹۱ دلاری خود قرار دارد که در تاریخ ۲۱ مارس (۲ فروردین) به دست آمده بود. دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر مارکت کپ از آن زمان در روند نزولی قرار داشته و ۷.۵٪ ‌از ارزش خود را در هفت روز گذشته از دست داده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

آلت کوینی با بیشترین پتانسیل صعودی

به گزارش میهن بلاکچین، با وجود این عملکرد، تحلیلگران بر این باورند که اتر همچنان یکی از آلت کوین‌هایی است که بیشترین پتانسیل صعودی را از خود نشان می‌دهد.

مایکل فان د پوپه (Michaël van de Poppe)، بنیانگذار ام‌ان کپیتال (MN Capital) در پست روز ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) خود در شبکه ‌اجتماعی X نوشت:

من ‌به اکوسیستم اتریوم امیدوارم. اتر سطح حمایت بسیار مهمی دارد.

فان د پوپه به کاهش اخیر قیمت اتر چند روز پس از تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اسپات آن توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اشاره داشت. قیمت اتریوم ۱۳٪ کاهش یافت و در ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) به ۳,۴۲۶ دلار رسید. این تحلیلگر معتقد است که روند صعودی به آرامی تشکیل می‌شود؛ چرا که بزودی شاهد ظهور مومنتوم جدیدی با نزدیک شدن به عرضه ETF اتریوم خواهیم بود:

ما انتظار داریم که این ETF در ماه جولای (تیر ماه) آغاز به کار کند.

داده‌های شرکت اطلاعاتی اینتودبلاک (IntoTheBlock) نشان می‌دهند که قیمت اتریوم روی حمایت نسبتا قدرتمندی درست زیر سطح ۳۴۰۰ دلار قرار دارد. نمودار شاخص توزیع خرید و فروش در محدوده قیمت (IOMAP) ‌نشان می‌دهد که منطقه تقاضای بین ۳,۲۶۶ دلار و ۳,۳۷۱ دلار، جایی که تقریبا ۱.۳۶ میلیون اتر پیش از این توسط تقریبا ۲.۸۶ میلیون آدرس خریداری شده بود، این پتانسیل را دارد که هر‌گونه فشار فروشی را جذب کند.

نمودار ‌IOMAP اتریوم. منبع: IntoTheBlock
نمودار ‌IOMAP اتریوم. منبع: IntoTheBlock

یودا (Yoddha)، تحلیلگر تکنیکال، با در نظر گرفتن پرایس اکشن ۱۲ روزه اتریوم، گفت که این ارز دیجیتال اخیرا از این سطح حمایت به سمت بالا جهش کرده و کندلی را در بالاتر از سقف‌های ‌سالانه خود بسته است.

همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، از لحاظ تاریخی، زمانی که اتر از سقف‌های سالانه خود بالاتر می‌رود، اغلب منجر به رشد سریع قیمت می‌شود. یودا گفت که اگر تاریخ تکرار شود، اتر یک روند صعودی پارابولیک را با هدف ‌حدودا ۲۰,۰۰۰ دلاری آغاز خواهد کرد که آن را به «یکی از صعودی‌ترین» ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند.

اتریوم یکی از صعودی ترین آلت کوین‌های حال حاضر است و فعلا بالاتر از سقف ‌سالانه قبلی خود معامله می‌شود.

نمودار ۱۲ روزه ETH/BTC. منبع: یودا
نمودار ۱۲ روزه ETH/BTC. منبع: یودا

صعودی بودن اتر با افزایش انباشت سرمایه‌گذاران حمایت می‌شود؛ چیزی که در خروجی‌های عظیم از صرافی‌های متمرکز مشهود است. این فعالیت انباشت ممکن است به دلیل رویدادهای صعودی آتی مانند افزایش انتظارات برای عرضه اولین ETF اسپات اتر در ماه آینده باشد.

داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهند که حدود ۴۶۰,۰۰۰ اتر به ارزش ۱.۵۸ میلیارد دلار از صرافی‌های متمرکز بین ۹ تا ۱۱ ژوئن (۲۰ تا ۲۲ خرداد) خارج شده است. این پنجمین بار در سال ۲۰۲۴ است که صرافی‌ها شاهد خروج بیش از ۴۰۰,۰۰۰ اتر در عرض یک روز هستند.

کل خروجی اتریوم از صرافی‌ها منبع: CryptoQuant
کل خروجی اتریوم از صرافی‌ها منبع: CryptoQuant

دن کریپتو تریدز (Daan Crypto Trades)، تحلیلگر حوزه رمزارز نیز داده‌های مشابهی را به دست آورده است. او در ۱۱ ژوئن (۲۲ خرداد)، روزی که این آلت کوین شاهد بزرگترین اصلاح خود از ۳۰ آوریل (۱۱ اردیبهشت) بود، خروج مقادیر عظیمی از اتریوم را از صرافی ‌کوین‌بیس (Coinbase) مشاهده کرد.

این تحلیلگر در پست روز ۱۳ ژوئن (۲۴ خرداد) خود در X گفت که این امر را می‌توان با «چیزهای مختلفی» توضیح داد و افزود:

خالص خروجی اتریوم از صرافی‌ها هم افزایش یافته که همیشه اتفاق خوبی است.

به گفته علی مارتینز (Ali Martinez)، این امر می‌تواند به دلیل افزایش فعالیت نهنگ‌ها نیز باشد. نهنگ‌ها از کف‌های اخیر قیمت برای جمع‌آوری تعداد اتر بیشتر استفاده کرده‌اند.

منبع: علی مارتینز
منبع: علی مارتینز

این امر نشان می‌دهد که ‌تقاضای بالا ناشی از افزایش انباشت نهنگ‌ها و کاهش عرضه در صرافی‌ها، کسری عرضه ایجاد می‌کند که در نهایت قیمت اتر را به بالای ۴,۰۰۰ دلار و به سمت یک روند صعودی پارابولیک می‌برد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا