اخبار خارجی

ادامه نبرد حریم خصوصی در شبکه اتریوم؛ آیا FTX حساب کاربران آزتک را مسدود می‌کند؟

شبکه آزتک (Aztec Network)، رول‌آپ دانش صفر اتریوم که بر حریم خصوصی تکیه دارد روز جمعه در توییتر به شکایت کاربران خود پاسخ داد. کاربران این شبکه حریم خصوصی مدعی هستند صرافی FTX حساب کاربری افرادی که از سرویس‌های آزتک استفاده کرده‌اند را مسدود کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، شبکه آزتک گفته است که اقداماتی برای جلوگیری از استفاده‌ غیرقانونی از سرویس‌های این پلتفرم انجام داده است. شبکه آزتک در توییتر اعلام کرد گزارش‌هایی دریافت کرده است مبنی بر اینکه صرافی FTX به کاربران هشدار داده است از تعامل با شبکه آزتک خودداری کنند. شبکه آزتک تاکید کرد اقداماتی انجام داده است تا اطمینان حاصل کند افراد از سرویس‌های این شبکه استفاده غیرقانونی نمی‌کنند. سرویس‌های این پلتفرم به معامله‌گران اتریوم امکان می‌دهد تا با حفظ حریم خصوصی با برنامه‌های دیفای ارتباط برقرار کنند.

اوایل امروز کالین وو (Colin Wu) خبرنگار چینی گزارش داده است که صرافی FTX حساب یکی از کاربرانی که به آدرس آزتک رمزارز ارسال کرده را مسدوده کرده است. وو در توییتر نوشته است که صرافی FTX، شبکه آزتک را به عنوان سرویس میکسینگ شناسایی کرده و به مشتریان خود توصیه کرده است تا از استفاده از این سرویس اجتناب کنند.

توییت Wu Blockchain در خصوص شبکه آزتک
منبع: Twitter

هشدار صرافی FTX پس از آن اعلام شده است که دولت آمریکا فعالیت سرویس میکسینگ تورنادوکش را ممنوع کرد. هفته گذشته، وزارت خزانه‌داری آمریکا پروتکل تورنادوکش به همراه چند آدرس کیف پول مرتبط به آن را تحت تحریم قرار داد و بدین ترتیب، شهروندان و شرکت‌های آمریکایی را از استفاده از ابزارهای تورنادوکش منع کرد. این اقدام دولت آمریکا تاثیرات بسزایی بر صنعت رمزارزها گذاشت و بعضی از شرکت‌ها و پروژه‌ها اقدامات پیشگیرانه به منظور اجتناب از ابزارهایی اتخاذ کرده‌اند که رصد و پیگیری سرمایه‌ها را دشوار می‌سازد.

آزتک اعلام کرد برای ردیابی بهتر فعالیت‌های مرتبط با پولشویی سرعت واریز و برداشت‌ را کاهش داده است و در تلاش برای شناسایی آسانتر آدرس‌های پرریسک است. شبکه آزتک در توییتر نوشته است که ما در خصوص متوقف کردن اقدامات و رفتارهای غیرقانونی، موضع منفعلانه نداریم. این پروژه هم‌چنین گفته است که با صرافی FTX ارتباط برقرار کرده و به ادامه رایزنی‌ها و گفتگوها با قانون‌گذاران، صرافی‌های متمرکز و مشتریان متعهد است.

اگرچه صرافی FTX تاکنون در خصوص این موضوع بیانیه رسمی منتشر نکرده است، اما سم بنکمن-فرید (Sam Bankman-Fried) مدیرعامل این صرافی به اعتراض کاربران پاسخ داده و گفته است که گزارشات مبنی بر مسدودسازی حساب‌ها تحریف شده است.

بنکمن-فرید در توییتر نوشته است:

اصل ماجرا در حال تحریف شدنه. ما برای پیروی از قوانین ضدپولشویی، دائما در حال نظارت بر تراکنش‌ها و بررسی دقیق‌تر برخی تراکنش‌های خاص هستیم. اما معنیش این نیست که حسابی رو مسدود کردیم.

توییت SBF
منبع: Twitter

در این بین، شبکه آزتک صراحتا در پست امروز خود بیان کرد که قصد ندارد برای جلوگیری از استفاده‌های غیرقانونی از سرویس‌های خود، حریم خصوصی کاربران را قربانی کند و از آن چشم‌پوشی کند. آزتک در توییتر نوشت:

امنیت کاربران یکی از مزایای مهم حریم خصوصی است. اگر شبکه ما برای آسیب رساندن به کاربران استفاده شده است، ما در رسالت و دستیابی به هدف خود شکست خورده‌ایم.

  • شبکه آزتک چیست؟

آزتک یک رول‌آپ دانش صفر شبکه اتریوم است که تاکید آن بر حفظ حریم خصوصی است.

  • دلیل برخورد احتمالی صرافی FTX با کاربران شبکه آزتک چیست؟

تحریم OFAC علیه تورنادو کش نشان داد حریم خصوصی در بستر شبکه اتریوم با تهدید مواجه است. صرافی آمریکایی FTX هم که یک صرافی متمرکز و پیرو قوانین آمریکا است؛ احتمال دارد برای در امان ماندن از برخورد قانون‌گذاران، پیشدستانه به اجرای مواردی مطلوب آنان اقدام کرده باشد.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا