اخبار اتریوماخبار بلاکچین

فورک اثبات کار اتریوم یک روز بعد از مرج راه‌اندازی می‌شود

تیم اتریوم اثبات کار (EthereumPoW) در توییتر اعلام کرد، فورک اثبات کار اتریوم ۲۴ ساعت پس از پایان به‌روزرسانی مرج، انجام خواهد شد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، در رشته توییت تیم EthereumPoW ساعت دقیقی برای این فورک اعلام نشده است اما تاکید شده که این اطلاعات یک ساعت قبل از انجام فورک اثبات کار، اعلام خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که به‌روزرسانی مرج در روز پنج‌شنبه عرضه شود.

در این رشته توییت نوشته شده است:

یک ساعت قبل از انجام فورک تمام اطلاعات لازم از جمله ساعت شمارش معکوس تا فورک، کد نهایی شبکه جدید، باینری‌ها، فایل‌های تنظیمات، اطلاعات نودها، مرورگر RPC، و غیره به صورت عمومی در خواهد آمد.

توییت EthereumPoW در خصوص گواه اثبات کار اتریوم پس از به روز رسانی مرج
منبع: Twitter

همانطوز که در تصویر بالا دیده می‌شود لوگویی که برای شبکه جدید انتخاب شده است همان لوگوی اتریوم است به علاوه مجموعه نودهایی که حرف W را شکل می‌دهند. شبکه اصلی ETHW در ارتفاع بلاک فعال‌سازی مرج به علاوه ۲۰۴۸ بلاک خالی شروع می‌شود تا مطمئن شویم که آی‌دی زنجیره (ChainID) با موفقیت به ۱۰۰۰۱ تغییر می‌یابد و این زنجیره طولانی‌ترین زنجیره ETHW است.

در این رشته توییت‌ آمده است:

بنابر این بلاک‌ مرج + ۲۰۴۹، اولین بلاکی خواهد بود که تراکنشی از شبکه ETHW را در خود دارد. پاداش‌ بلاک‌های خالی به کیف پول چندامضایی ۱۵۵۹ ارسال خواهد شد.

به‌روزرسانی مرج یک اصلاح فنی برای بلاکچین اتریوم محسوب می‌شود که این پروتکل را از گواه اثبات کار به اثبات سهام انتقال می‌دهد. این به‌روزرسانی باعث سریعتر شدن شبکه و کاهش شدید مصرف انرژی توسط آن می‌شود. اما با انتقال اتریوم به اثبات سهام ماینرهای شبکه اتریوم دیگر امکان فعالیت در این شبکه را نخواهند داشت.

همین موضوع باعث شده است گروهی از آن‌ها به حمایت چندلر گوئو (Chandler Guo) ماینر معروف چینی، تیم «اتریوم اثبات کار (EthereumPoW)» را تشکیل دهند و تلاش کنند با فورک شبکه اتریوم پس از مرج، شبکه جدیدی تشکیل دهند که در آن ماینینگ همچنان ممکن است. فورکی که در شبکه ایجاد می‌شود مشابه با اتریوم است، اما صرفا یک شمای کلی از آن خواهد بود و برنامه‌ها و توکن‌های موجود، کاربرد و ارزشی ندارند.

جاستین سان یکی از طرفداران ETHW (اتریوم مبتنی بر اثبات کار) است. اما سوالی که مطرح می‌شود این است که پس از ایجاد این شبکه، تا چه حد می‌تواند مورد پذیرش قرار بگیرد. ارزش بازار و حجم معاملات این توکن پاسخی برای پرسش فوق است که طی چند هفته آتی مشخص خواهد شد.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا