اخبار اتریوماخبار بلاکچین

فورک ETHPoW اتریوم با انتخاب شناسه زنجیره جدید، خطر حمله اجرای مجدد را از بین برد

در فاصله ۵ روز تا تاریخ وعده داده شده برای به‌روزرسانی مرج اتریوم، یکی از بحث‌های داغی که در جامعه کریپتو شکل گرفته است داستان فورک شدن شبکه اتریوم است که مهم‌ترین آن مربوط به ETHPoW است. به همین منظور اعضای جامعه این فورک برای جلوگیری از حملات اجرای مجدد (Replay attacks) تصمیم گرفتند تا تمامی تراکنش‌ها در این زنجیره با شناسه زنجیره (Chain ID) ۱۰۰۰۱ امضا شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو اسلیت، تیم توسعه‌دهنده‌ای با نام کوین‌بیس به همراه ۴ تیم توسعه‌دهنده دیگر درخواست‌های Pull خود را در گیت‌هاب این پروژه برای مشخص شدن شناسه زنجیره ETHPoW به ثبت رسانده بودند. در نهایت با اعلام صفحه توییتر این پروژه تصمیم بر این شد تا شناسه زنجیره ۱۰۰۰۱ برای این فورک استفاده شود.

حمله اجرای مجدد زمانی به وجود می‌آید که با هر فورکی از شبکه، هر کس هر نوع دارایی در شبکه اتریوم داشته باشد، از خود ETH تا انواع NFTها، در شبکه فورک شده نیز نسخه‌ای از آن را دارا خواهد بود. مشکل زمانی پیش می‌آید که اختلاف قیمت جدی بین ارزش دارایی در این ۲ زنجیره وجود داشته باشد. در این صورت اگر کاربر در شبکه ارزان‌تر تراکنشی را انجام دهد و Chain ID در ۲ زنجیره یکسان باشد؛ طرف دوم معامله می‌تواند با پرداخت همان مبلغ، دارایی در شبکه گران‌تر را به کیف پول خود منتقل کند.

مطابق گزارش پیشین میهن بلاکچین، این پروژه چندی پیش نسخه دوم ETHW Core خود را منتشر کرد.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا