اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار بلاکچین

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم؛ صعود تا ۲۰۰۰ دلار یا اصلاح قیمت اتر؟

قیمت اتریوم رالی صعودی را در پیش گرفته است و در مدت ۶ روز بیش از ۵۰٪ افزایش یافته است. این در حالی است که آپدیت بزرگ مرج (Merge) در ماه سپتامبر (شهریور) در این شبکه اتفاق خواهد افتاد و بسیاری این افزایش قیمت اتر را مرتبط با آن می‌دانند. این در حالی است که با افزایش قیمت‌های صورت گرفته اکنون قیمت اتریوم در تحلیل‌های مختلف به ناحیه مقاومتی سنگین خود رسیده است و عبور از این ناحیه می‌تواند منجر به پامپ قیمتی بیشتر اتریوم شود.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، در چارت روزانه قیمت اتریوم شاهد این موضوع هستیم که ETH پس از گذراندن نوسان در محدوده بین ۱۰۰۰ و ۱۲۸۰ دلار بالاخره توانست این رنج قیمتی را به سمت بالا بشکند. این موضوع سبب شد که دیشب اتریوم تا قیمت ۱۶۳۱ دلار نیز پیشروی کند هرچند که در این ناحیه با اصلاح ۱۰۰ دلاری قیمت مواجه شد.

به عقیده گریزلی (Grizzli) تحلیلگر مطرح ایرانی حوزه رمزارزها، از ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) اسیلاتور مومنتوم که نشان‌دهنده شتاب حرکتی اتر است روند نزولی را آغاز کرده است. این موضوع در نمودار زیر با یک خط روند نزولی زردرنگ نشان داده شده است. هر ۳ باری که این اسیلاتور به این خط روند برخورد داشته است، روند نزولی قدرتمندی شکل گرفته است و تغییر روند اتفاق افتاده است این موضوع در کندل‌های قیمتی با فلش زرد رنگ مشخص شده است. اکنون مجددا اسیلاتور مومنتوم به این خط روند نزولی رسیده است. شکست این خط روند می‌تواند راه را برای افزایش قیمت اتر به سمت ۲,۰۰۰ دلار باز کند. محدوده قیمتی ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار مقاومت سنگینی برای اتر محسوب می‌شود که این موضوع را تایید می‌کند که گذر از این ناحیه که احتمالا با شکستن خط روند زرد رنگ همراه است، معادلات را در خصوص قیمت ETH تغییر خواهد داد.

نمودار قیمت اتریوم تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت اتریوم تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

در نمودار جفت ارز BTC/ETH نیز شاهد این موضوع هستیم که قیمت اتریوم مقاومت بسار قدرتمند ۰.۰۶۵BTC را شکسته است و آن را تبدیل به حمایت کرده است. در حال حاضر میانگین متحرک ۲۰ روزه این نمودار مقاومت بعدی پیش روی اتر است که اکنون در محدوده ۰.۰۶۷BTC قرار دارد. شکست این خط می‌تواند راه را برای صعود بیشتر اتر هموار کند.

نمودار ETH/BTC تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار ETH/BTC تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
در پست زیر می‌توانید تحلیل روز قیمت بیت کوین و شرایط بازار را مطالعه کنید: قیمت بیت کوین به زیر ۲۱٬۰۰۰ دلار رسید؛ علت ریزش بازار چه بود؟

احساسات در مورد اتر صعودی شده است

قرار است در ماه سپتامبر (شهریور) آپدیت مرج (Merge) اتریوم در این شبکه به وقوع بپیوندد و طی آن این شبکه از الگوریتم اجماع گواه اثبات کار (PoW) به گواه اثبات سهام (PoS) منتقل شود. این اتفاق توجهات زیادی را به سمت اتریوم جلب کرده است و عده زیادی اعتقاد دارند با نزدیک شدن به این رویداد می‌توانیم شاهد رشد قیمت اتر باشیم.

داده‌های پلتفرم کریپتو کوانت نشان می‌دهد که نسبت حجم خرید به فروش تیکرهای (Takers) اتریوم از ۱ فراتر رفته است. تیکرها معامله‌گرانی هستند که به صورت فوری بهترین پیشنهاد خرید یا فروش ثبت شده در اوردر بوک صرافی‌ها را انتخاب می‌کنند و دست به خرید یا فروش دارایی می‌زنند. در طرف مقابل آن‌ها میکرها (Makers) هستند که این سفارشات را در اوردر بوک صرافی‌ها ایجاد می‌کنند. زمانی که نسبت حجم خرید به فروش تیکرها بیش از یک باشد بدین معنی است که احساسات معامله‌گران نسبت به آن دارایی صعودی است و قصد خرید فوری آن دارایی را دارند. این موضوع می‌تواند از شکسته شدن یک سطح مقاومتی یا مناسب شدن قیمت در یک ریزش یا دلایل فاندامنتال نشات گرفته باشد.

میانگین متحرک ۱۴ روزه نسبت حجم خرید به فروش تیکرهای اتریوم در نمودار زیر با خط زرد نمایش داده شده است. موضوع دیگر در این نمودار این است که در ریزش اخیر بازار این نمودار نسبت به ریزش بازار در سال ۲۰۲۰ بالاتر بوده است که نشان‌دهنده احساسات مثبت نسبت به ETH در مقایسه با آن سال است.

نمودار نسبت حجم خرید به فروش تیکرهای اتریوم منبع: کریپتو کوانت
نمودار نسبت حجم خرید به فروش تیکرهای اتریوم منبع: کریپتو کوانت

در حال حاضر قیمت اتریوم برابر ۱۵۳۵ دلار است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا