اخبار خارجی

راهکارهای جدید مقیاس پذیری و تراکنش های بدون کارمزد گس در شبکه اتریوم

انتظار می‌رود که به روزرسانی مورد انتظار اتریوم ۲.۰ طی ماه های آتی عرضه شود، اما راهکارهای مقیاس پذیری و تراکنش های بدون کارمزد گس هم اکنون از راه رسیده اند.

انتظار می‌رود که اتریوم ۲.۰ طی ماه های آتی عرضه شود، اما راهکارهای جدید مقیاس پذیری و تراکنش های بدون کارمزد گس هم اکنون در دسترس هستند. شبکه اتریوم در حال محبوب تر شدن است، به طوری که تعداد کیف پول های فعال تر ماه ژانویه تاکنون تقریبا دو برابر شده است.

راهکار مقیاس پذیری سینتتیکس

توسعه دهندگان سینتتکیس (Synthetix) دومین پروتکل دیفای بزرگ با همکاری تیم تحقیقاتی Optimism در صدد عرضه نسخه آزمایشی صرافی سینتتیکس در ماشین مجازی Optimistic هستند.

این ماشین مجازی یک راهکار مقیاس پذیری لایه دوم است که به منظور امکان پذیر ساختن پلتفرم های مالی دیفای برای انجام فعالیت ها با سرعت سیستم های متمرکز طراحی شده است.

استفاده از این فناوری مقیاس پذیری تاثیر بسزایی بر عملکرد داشته است، به طوری که شاهد کاهش ۳۷.۵ برابری تاخیر به روزرسانی اوراکل، کاهش ۷۵ برابری تاخیر در تراکنش ها و کاهش چشمگیر در هزینه گس برای تراکنش های مرتبط با اوراکل و صرافی ها بوده ایم.

کین وارویک (Kain Warwick) در اوایل سال جاری گفته بود که شبکه اتریوم هم چنان فرصت ها و پتانسیل زیادی در خود دارد.

وی گفت حتی اگر اتریوم ۲.۰ عرضه نشود، نکات مثبت بسیار زیادی در اتریوم ۱.۰ وجود دارد. وی افزود راهکار مقیاس پذیری Optimism چند هزار تراکنش در ثانیه را امکان پذیر می‌سازد. این مقدار بسیار بیشتر از تعداد تراکنش های کنونی در شبکه اتریوم و بیت کوین است.

وی گفت:

اتریوم پتانسیل این را دارد تا بدون انتقال به گواه اثبات سهام نیز به طور چشمگیری مقیاس پذیر شود.

عرضه نسخه آزمایشی شبکه اصلی بایکونومی

در تاریخ ۴ می، بایکونومی (Biconomy) نسخه آزمایشی بتا شبکه اصلی خود را عرضه کرد.

این پلتفرم برای تسهیل تعاملات بدون هزینه گس با پروتکل های برنامه های غیرمتمرکز، حذف موانع فنی برای پذیرش گسترده تر و ورود آسانتر توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز و مدیریت کاربران طراحی شده است.

برنامه های غیرمتمرکزی که از بایکونومی استفاده خواهند کرد می‌توانند از طریق رابط کاربری آشنای نام کاربری و رمز عبور و حذف نیاز به تعاملات فنی با قراردادهای هوشمند یا کارمزدهای گس به برنامه ها دسترسی داشته باشند.

همکاری ۱۰ توسعه دهنده برتر ارز دیجیتال با بایکونومی

در پست بلاگ ۶ می، بایکونومی بیان کرد که تحقیقات آنها در راستای بهبود کارمزد گس، توسعه انتقال دهنده (Relayer) و بهبود تجربه کاربری ناکارآمد است.

در این پست، همکاری بایکونومی با ۱۰ توسعه دهنده برتر شامل شبکه متیک (Matic Network)، توروس (Torus)، شبکه ساپین (Sapien Network)، Daostack، زیفای (Zefi)، دپ پاکت (Dapp Pocket)، فرانتیر والت (Frontier Wallet)، Alathea، فورت متیک (Fortmatic) و Idle Finance اعلام شد.

افزایش دو برابری کاربران فعال اتریوم از ماه ژانویه تاکنون

علاوه بر افزایش محبوبیت دیفای و عرضه به شدت مورد انتظار اتریوم ۲.۰، تعداد کاربران فعال نیز از ماه ژانویه تاکنون دو برابر شده و پس از ماه ژوئن ۲۰۱۹ بار دیگر به ۵۰۰,۰۰۰ کاربر رسیده است.

ایجاد آدرس های منحصربه‌فرد اتریوم نیز در هفته های اخیر افزایش یافته است، به طوری که تعداد کیف پول های جدید در هر روز از ۵۰,۰۰۰ الی ۱۰۰,۰۰۰ کیف پول در ماه های اولیه ۲۰۲۰ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ کیف پول در ماه مارس رسیده است. در حال حاضر مجموع تعداد آدرس های منحصربه‌فرد از ۹۶ میلیون آدرس فراتر رفته است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا