مقالات

چرا ارز دیجیتال محبوب اتریوم باید وارد فضای موبایل شود ؟

ما امروزه در جهانی زندگی می‌کنیم که پیوسته استفاده از موبایل در آن افزایش می‌یابد. امروزه با استفاده از موبایل خود می‌توانیم تاکسی بگیریم و یا همه امورات بانکی خود را انجام دهیم. استفاده از موبایل به نسبت استفاده از کامپیوتر بسیار آسان‌تر است و به همین دلیل است که امروزه افراد برای انجام بسیاری از عملکرد‌ها موبایل را ترجیح می‌دهند. در مورد آینده اتریوم (Ethereum) و دیگر ارز‌های دیجیتال نیز باید به این روند توجه شود و اتریوم و دیگر ارز‌ها کم‌کم حضور گسترده‌تری در فضای موبایل و گوشی داشته باشند.

محبوبیت برنامه‌های موبایلی به نسبت دسکتاپ (desktop) و فناوری‌های شبکه بسیار افزایش یافته است و امروزه اکثرا افراد با استفاده از موبایل خود وارد فضای مجازی می‌شوند. امروزه غول‌های فناوری مانند سامسونگ (Samsung) در حال ایجاد تلفن‌های مبتنی بر بلاک چین (blockchain) هستند و شرکت‌هایی مانند کوین بیس (Coinbase) نیز برنامه‌های موبایلی جالبی را بیرون داده‌اند. تحقیقات و نوآوری‌های زیادی در این زمینه انجام گرفته است و اینک موبایل تبدیل به مکانی امن برای ذخیره و تراکنش دارایی‌های دیجیتال شده است.

شیوع کرونا این حقیقت را بیشتر برجسته کرد که ما در جهانی دیجیتال با استفاده از گوشی‌های خود به هم مرتبط هستیم و از این گوشی‌ها برای امور زیادی مانند تجارت، دریافت وام و غیره می‌توانیم استفاده کنیم. حضور اتریوم و امور مالی غیر‌متمرکز یا همان دی‌فای (DeFi) در این فضا می‌تواند نقش برجسته‌ای در تسهیل امور داشته باشد.

موقعیتی برای اتریوم در بازار‌های نوظهور 

اتریوم

افراد به موبایل‌های خود دسترسی بیشتری دارند و از گوشی خود برای اموری مانند بانکداری استفاده می‌کنند. بسیاری از این افراد اصلا چیزی بنام کامپیوتر و یا لپ تاپ (laptop) ندارند. تقریبا دو سال قبل بود که دی‌فای از بلاک چین اتریوم ظاهر شد و ابزار‌های جدیدی را برای مردم به ارمغان آورد. امروزه حدود ۷۰۰ میلیون دلار در اکوسیستم (ecosystem) دی‌فای سرمایه‌گذاری شده است و این اکوسیستم بیش از ۵۰ میلیون دلار سودآوری داشته است.

همه می‌توانند از این ابزار‌های جدید استفاده کنند و محدودیت بانک‌های مرکزی در این میان مطرح نیست. حتی افرادی که در کشور خود نمی‌توانند اقدام به باز کردن حساب بانکی کنند، به راحتی می‌توانند با استفاده از گوشی خود به این ابزار‌ها دسترسی داشته باشند. این برای کشور‌های در حال توسعه بسیار جذاب است و محبوبیت بازار‌های دی‌فای را بسیار افزایش خواهد داد.

آیا گوشی‌ها واقعا ایمن هستند؟

استفاده از موبایل واقعا راحت است اما در اینجا ممکن است افراد نگران این قضیه باشند که امنیت موبایل پایین است. ممکن است شگفت‌زده شوید اما این موضوع درست نیست و از آنجا که موبایل‌ها به صورت اتوماتیک به روز می‌شوند و توسعه‌دهنده‌ها آنها را ارتقا می‌دهند، دارای امنیتی بیش از کامپیوتر هستند.

در مورد انجام تراکنش و نگهداری اتریوم، مدیریت کلید‌های خصوصی و تایید تراکنش‌ها اهمیت دارد که موبایل‌ها می‌توانند سطوح امنیتی بسیار قوی‌تری را از کامپیوتر‌های شخصی در این زمینه فراهم کنند.

در موبایل‌های مدرن، برنامه‌های کیف پول می‌توانند کلید ایجاد کنند و آنها را به شیوه‌های بیومتریک (biometric) رمزگذاری کنند. در این موبایل‌ها، انبارش به صورت محلی و بسیار ایمن صورت می‌گیرد. امروزه تلفن‌هایی مانند سامسونگ در این زمینه دارای امنیت بسیار بیشتری شده‌اند و مانند کیف پول‌های سخت افزاری عمل می‌کنند. احتمال هک (hack) و حمله به این گوشی‌ها بسیار کمتر از کامپیوتر‌های شخصی است.

ظهور دی‌فای و افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند باعث شده است که آینده اتریوم کاملا به موبایل بستگی داشته باشد. بیش از ۵ میلیارد گوشی هوشمند در سراسر جهان موجود است و بانکداری با استفاده از این گوشی‌ها تبدیل به یک هنجار در میان مردم شده است. بنابراین می‌توان گفت که بزرگترین نقطه دسترسی اتریوم به کاربران از طریق موبایل است.

دی‌فای سریعا در حال گسترش است و پروژه‌های دی‌فای برای افزایش مشارکت مردم در حال روی آوردن به گوشی‌های هوشمند هستند. این گوشی‌ها، امروزه در جهان مورد پذیرش قرار گرفته‌اند و افراد زیادی دارای این گوشی‌ها هستند. حضور دی‌فای در این گوشی‌ها باعث دسترسی آسان مردم به دارایی‌های دیجیتال خواهد شد و این به معنی افزایش پذیرش ارز‌های دیجیتال خواهد بود. نظر شما چیست؟ آیا گوشی‌های هوشمند در چند سال آینده چهره جهان مالی را به کلی تغییر خواهند داد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا