اخبار آلتکویناخبار اتریوم

برای اولین بار قیمت اتر از بیت کوین کش پیشی گرفت!

قیمت اتر برای نخستین بار از بیت کوین کش پیشی گرفته است. این اتفاق را می توان به تعبیری آخرین اتفاق منفی برای چهارمین ارز دیحیتال بزرگ پس از هفته ها بی نظمی و آشوب در بازار دانست. بر اساس داده های CoinMarketCap، اتریوم با قیمت ۸۶.۵۱ دلار معامله شد، در حالی که بیت کوین کش در زمان نگارش این خبر به قیمت ۸۲ دلار معامله شد.

 در پی فورک بیت کوین کش که منجر به یک جنگ هش عظیم شده و موجب ظهور بیت کوین ABC و بیت کوین SV  شد، بیت کوین کش یکی از بزرگترین بازنده های بازار کریپتو در چند ماه گذشته است که نخست قیمت آن به نسبت با ارزش پیش از این فورک کاهش شدیدی یافت و سپس با تقسیم شدن به دو ارز دیجیتالی دیگر منجر به عقب افتادن از اتریوم و از دست دادن جایگاه پیشین اش شد.

 بی ثباتی ناشی از جنگ هش نیز به طور گسترده ای باعث بی نظمی و ایجاد نوسانات شدید در بازار کریپتو شده است به گونه ای که خطر سقوط قیمت بیت کوین به کمتر از ۳۰۰۰ دلار را سبب شده و متقابلا دیگر ارزهای دیجیتال تا ۹۰ درصد ارزش خود را در این بازار از دست دادند. هفته گذشته CCN گزارش داد که پس از جنگ هش، بیت کوین کش به روند کاهشی خود بیش از یک ماه پس از فورک ادامه داد و به قیمت فعلی خود رسید.

علاوه بر کاهش ۸۱ درصدی ارزش ارزهای دیجیتال در چند هفته گذشته، بیت کوین کش همچنان با شکایت قضایی از سوی شرکت United American Corporation، که یک شرکت مبتنی بر بلاک چین در فلوریداست مواجه شد. این شرکت مدعی است که جنگ قدرت هش در طول این فورک،  موجب کنترل و اعمال قدرت خصمانه بیت کوین کش  توسط  سایت Bitcoin.com راجر ور شده است.

طبق این شکایت نامه، یک “دانه سمی” در بلاک چین کاشته شده است که با ایجاد امکان برای اعمال قدرت در تصمیم گیری ها در رابطه با به روز رسانی ها و پیاده سازی برنامه های آینده، موجب کنترل وبسایت Bitcoin.com روی بازار شده است. به دنبال انتشار مقاله ای توسط یکی از توسعه دهندگان بیت کوین کش در ماه گذشته مبنی بر ساخت مکانیزمی متمرکز به علت فورک، زمزمه هایی در مورد تسلط و متمرکز شدن این ارز دیجیتال همچنان ادامه دارد.

اگر این وضعیت برای بیتکوین کش ادامه دار باشد، احتمال متمرکز سازی آن وجود دارد و احتمالا این وضعیت چیزی جز نابودی برای جامعه این ارز دیجیتال به ارمغان نخواهد آورد.

نظر شما راجع به بیت کوین کش و فورک آن چیست؟

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا