اخبار خارجی

کارمزدهای پرداخت شده در اتریوم در یک ماه گذشته از ۱ میلیارد دلار عبور کرد

پلتفرم تحلیل درون زنجیره‌ای توکن ترمینال (Token Terminal) اینفوگرافیکی در خصوص کارمزدهای شبکه اتریوم و تاثیر EIP-1559 بر عرضه و موجودی اتر منتشر کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، طبق اطلاعات منتشرشده توسط توکن ترمینال، کاربران شبکه اتریوم در ۳۰ روز گذشته مجموعا بیش از یک میلیارد دلار کارمزد شبکه پرداخت کرده‌اند تا تراکنش‌های آنها پردازش شود. در این مدت، بیش از ۸۲۴ میلیون دلار از این کارمزدها سوزانده شده است.

در زمانیکه فعالیت شبکه بسیار بالا بوده است، میزان توکن سوزی اتریوم بیشتر از تولید آن گزارش شده است. در نتیجه، مقاطعی وجود داشته که عرضه اتر ضدتورمی بوده است.

این مکانیزم در تاریخ ۵ آگوست ۲۰۲۱ در شبکه اصلی اتریوم فعال شده است. تا اواسط ماه اکتبر، بیش از ۵۰۰,۰۰۰ اتر سوزانده شده است. این فرایند، فشار فروش را کاهش می‌دهد و اغلب به عنوان محرک صعودی برای اتر محسوب می‌شود.

یک میلیارد دلار کارمزد تراکنش‌های اتریوم در یک ماه

اتریوم در مسیر به‌روزرسانی ادغام (Merge)

به‌روزرسانی ادغام (Merge) اتريوم ۲.۰ یا همان انتقال از اجماع گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام در شبکه توسعه‌دهندگان فعال شده است.

در تاریخ ۸ اکتبر ۲۰۲۱، توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم به‌روزرسانی مرج را در کلاینت‌های بسو (Besu)، اریگون (Erigon)، EthereumJS، گث (Geth)، ندرمایند (Nethermind)، نیمبوس (Nimbus)، لایتهوس (Lighthouse)، لودستار (Lodestar)، Quilt، پریسم (Prysm) و تکو (Teku) فعال کردند.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین ادغام اتریوم ۲.۰ در شبکه توسعه‌دهندگان در تاریخ اواسط مهر ماه صورت گرفته است. طبق گفته تیم بیکو (Tim Beiko) از توسعه‌دهندگان بنیاد اتریوم، از سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ الی سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، شبکه آزمایشی توسعه‌دهندگان پیتوس (Pithos) توسط شرکت‌کنندگان و مشتاقان اتریوم آزمایش خواهد شد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا