متوسط مقالات

آیا تتر باعث پایین آمدن ارزش اتریوم در آینده می‌شود؟

در چند هفته گذشته، اتریوم (Ethereum) از گرایش تعجب‌برانگیزی سود برد. این گرایش استیبل کوین‌ها بودند که حال در مجموع ارزش بازار آنها از ۹ میلیارد دلار گذشته است. اگرچه تعدادی از استیبل کوین‌ها بر روی شبکه‌های دیگری مانند شبکه بیت کوین قرار دارند، اما اتریوم منزلگاه اولیه بسیاری از استیبل کوین‌ها از جمله تتر (Tether) بوده است.

داده‌ها نشان می‌دهند که تمرکز استفاده از استیبل کوین‌ها بر روی شبکه اتریوم باعث شده که ارزش کل تراکنش‌های این شبکه افزایش یابد و این شبکه به عنوان رقیبی برای بیت کوین مطرح شود؛ هر چند که هنوز هم ارزش کل تراکنش‌های شبکه بیت کوین بیشتر است. این موضوع باعث شده که بسیاری دید مثبتی نسبت به اتریوم داشته باشند و آینده‌ای بسیار صعودی را برای آن متصور باشند. اما عده‌ای نیز چنین فکر نمی‌کنند و معتقدند که این نتیجه‌گیری درست نیست.

تتر تهدیدی برای اتریوم است

اتریوم

بسیاری برتری اتریوم در فضای استیبل کوین‌ها را نشانه مثبتی می‌دانند و معتقدند که این باعث افزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال افزایش خواهد یافت. از طرف دیگر، افرادی نیز بر این باورند که تتر برای این بلاک چین بسیار اهمیت یافته است و این نوعی تهدید است. البته این ادعای تعجب‌برانگیزی است اما تا حدودی هم با شواهد پشتیبانی شده است.

تحلیلگری بنام رایان واتکینز (Ryan Watkins) از سازمان Messari ابراز داشته که تتر تهدیدی دراز مدت برای اتریوم است. این تحلیلگر اظهار داشته که اگر استیبل کوین‌ها همچنان مکانیسم اولیه انتقال ارزش در شبکه اتریوم باشند، موقعیت این ارز دیجیتال به عنوان شکلی از پول به خطر خواهد افتاد و این ارز مقدار زیادی از ارزش خود را از دست خواهد داد.

تتر حتی به بیت کوین هم کمکی نمی‌کند

اتریوم

در اینجا این سوال مطرح می‌شود که آیا محبوبیت تتر می‌تواند بیت کوین را تحت تاثیر قرار دهد؟ آیا وجود استیبل کوین‌های بیشتر به معنی قیمت‌های بالا‌تر در جهان کریپتو است؟ گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که تتر تاثیری بر بیت کوین ندارد. از جمله این گزارش‌ها می‌توان به یادداشتی در ژورنال اقتصادی VOX اشاره کرد که در آن چند تحلیلگر ابراز داشته بودند که تتر تاثیری بر قیمت بیت کوین ندارد.

قسمت اصلی بحث آنها متمرکز بر دو نمودار بالا بود. این نمودار‌ها نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین و اتریوم که دو بازار بزرگ برای تتر هستند، متاثر از صدور تتر و تحت تاثیر این استیبل کوین نبوده‌اند.

آنها با توجه به این مشاهدات به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ شواهدی مبنی بر تاثیر استیبل کوین‌ها بر قیمت بیت کوین و اتریوم وجود ندارد. نظر شما چیست؟ آیا شما هم با این نتیجه‌گیری موافق هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا