اخبار خارجی

خالق اتریوم: شبکه EOS باید شاردینگ را پیاده سازی کند!

مدتی پس از آنکه دن لاریمر (Dan Larimer) مدیر ارشد فنی EOS.IO پروپوزالی در خصوص برطرف کردن مسائل CPU منتشر کرد، جامعه EOS به بحث درباره آن پرداختند. در این رابطه، ویتالیک بوترین نیز صحبت هایی بیان کرد.

سرپرست تیم های ارزهای دیجیتال برتر به ندرت به انتقاد یا ارائه پیشنهاد و راهنمایی به همکاران خود می‌پردازند. واکنش ویتالیک بوترین موسس شبکه اتریوم به دن لاریمر و برنامه های وی برای برطرف کردن چالش های CPU، جامعه هر دو شبکه را به هیجان انداخته است.

یک شارد، یک تولیدکننده بلاک

به نظر می‌رسد طرح اجماع ارائه شده توسط ویتالیک بوترین به EOS کاملا ساده است. در این طرح، دو مرحله پیشنهاد شده است:

  • ۱- شبکه EOS باید شاردینگ را پیاده سازی کند. این موضوع بدان معنا است که کل شبکه باید به شاردها یا چندین بخش متصل به یکدیگر تقسیم شود. این شاردها به روش مختلفی با یکدیگر تعامل خواهند داشت.
  • ۲- هر تولیدکننده بلاک در این شبکه باید به یک شارد تصادفی ارتباط داده شود. بنابراین، ظرفیت محاسباتی هر تولیدکننده بلاک به طور کارآمد استفاده خواهد شد و فقط مسئول حفظ شارد مورد نظر خواهد بود.

در نتیجه، پیاده سازی شاردینگ باعث بهبود پهنای باند شبکه EOS خواهد شد، زیرا مقدار اطلاعاتی که هر تولیدکننده بلاک باید تایید کند، کاهش خواهد یافت.

افزایش کشمکش ها

ایده بوترین، پس از ارائه برنامه های لاریمر در خصوص برطرف کردن مشکلات ناشی از فروپاشی CPU در این شبکه مطرح شد. لاریمر گفت اگر شرکت کنندگان EOS بتوانند منابع CPU را به جای بازار REX، از افراد و نهادهای متمرکز اجاره کنند، نکته خوب و خلاقانه ای خواهد بود. در این مورد، رشد تصاعدی قیمت CPU باعث جلوگیری از سوء استفاده از شبکه خواهد شد.

در خصوص پیشنهاد بوترین، نظرات مختلفی در توییتر بیان شده است. بعضی از افراد گفته اند که این پیشنهاد می‌تواند برای EOS مفید باشد، در حالی که بعضی از دیگر اذعان داشته اند لاریمر باید به طور خصوصی با بوترین صحبت کند. بعضی از افراد نیز گفته اند که بهتر است بوترین به مسائل شاردینگ در شبکه خود بپردازد.

اتریوم ۲.۰ که نسخه مبتنی بر شاردینگ و گواه اثبات سهام اتریوم است به احتمال بسیار زیاد در سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد. قوانین و شرایط به روزرسانی سیستم EOS هنوز اعلام نشده است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا