اخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

ویتالیک بوترین پروپوزال جدید شاردینگ اتریوم EIP-4844 را پیشنهاد داد

ویتالیک بوترین موسس اتریوم، سناریو دیگری به اسم پروتو دانک شاردینگ (Proto-danksharding) در خصوص عملکرد این مکانیزم پیشنهاد داده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از U.Today، ویتالیک بوترین در توییتر ایده پروتو دانک شاردینگ را به اشتراک گذاشته است. این ایده در واقع سناریویی از بررسی و تایید اطلاعات متمرکز بر تراکنش‌هایی است که توسط EVM اجرا نمی‌شوند.

شاردینگ به معنای وجود بلاک چین‌های فرعی متصل به یکدیگر به جای وجود یک بلاک چین مجزا است. شاردینگ یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های جدید شبکه مبتنی بر گواه اثبات سهام اتریوم است.

پروتو دانک شاردینگ برای جایگزینی دانک شاردینگ برنامه‌ریزی شده است. دانک شاردینگ یک روش شاردینگ است که طی آن، فقط یک ارائه‌دهنده تمام تراکنش‌ها و اطلاعات را انتخاب می‌کند و دیگر ارائه‌دهندگان جداگانه برای هر شارد وجود ندارد.

این راهکار می‌تواند یک راهکار موقت محسوب شود زیرا شامل پیاده‌سازی بعضی از المان‌های دانک شاردینگ است. همزمان، این راهکار به افزایش استفاده از اطلاعات نیز منجر می‌شود زیرا به حجم بلاک بسیار بیشتری نیاز دارد.

هم‌بنیانگذار اتریوم، حذف خودکار اطلاعات در هر ۳۰ روز را پیشنهاد داده است تا از نیاز شبکه به فضای ذخیره‌سازی اطلاعات بسیار زیاد جلوگیری شود.

توییت بوترین درمورد پروتو دانک شاردینگ و EIP-4844

سپرده‌گذاری بیش از ۳۰ میلیارد دلار قبل از فعالسازی آخرین شبکه آزمایشی

شبکه اتریوم فاصله بسیار اندکی با به‌روزرسانی مرج دارد که انتقال به مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام را امکان‌پذیر می‌سازد. در این بین، توسعه‌دهندگان اتریوم، شبکه آزمایشی چند کلاینتی کیلن (Kiln) را عرضه کرده‌اند. 

کیلن آخرین شبکه آزمایشی چند کلاینتی قبل از فعالسازی مرج خواهد بود. این شبکه آزمایشی، شرایط واقعی را شبیه‌سازی می‌کند و به منظور آزمایش فرصت‌ها و قابلیت‌های اتریوم طراحی شده است.

سهام‌گذاری ۱۰ میلیون اتر
عبور سهام‌گذاری اتریوم از مرز ۱۰ میلیون اتر

قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم اخیرا از نقطه عطف سهام‌گذاری ۱۰ میلیون اتر عبور کرده است. در حال حاضر، ارزش این قرارداد بیش از ۳۰ میلیارد دلار است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا