اخبار خارجی

ویتالیک بوترین: طرفداران هاردفورک اتریوم تنها به دنبال کسب سود سریع هستند

ویتالیک بوترین معتقد است که ایده هاردفورک اثبات کار اتریوم تنها توسط افرادی تبلیغ می‌شود که «صاحب صرافی هستند و می‌خواهند سود سریع و ساده‌ای کسب کنند».

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتواسلیت، ویتالیک بوترین موسس اتریوم در کنفرانس مطبوعاتی هفته بلاکچین کره جنوبی، افرادی که در صدد ایجاد هاردفورک اتریوم و حفظ این شبکه بر بستر اجماع اثبات کار هستند را افرادی خوانده است که به دنبال کسب سود سریع و آسان هستند.

جاستین سان اخیرا با فهرست کردن دو توکن جدید در صرافی پولونیکس، حمایت خود از هاردفورک اتریوم پس از به‌روزرسانی مرج را اعلام کرد. این دو توکن جدید به اسامی ETHS و ETHW خواهند بود که به ترتیب بیانگر اتریوم گواه اثبات سهام و اتریوم گواه اثبات کار هستند. ETHW معرف اتریوم جدید حاصل از هاردفورک این شبکه پس از عرضه به‌روزرسانی مرج است که در آن، ماینرها با استفاده از کارت‌های گرافیک (GPU) هم‌چنان می‌توانند به استخراج اتریوم پس از مرج ادامه دهند. بعضی از ماینرهای چینی به همراه جاستین سان، آمادگی خود برای حضور در این زنجیره جدید را اعلام کرده‌اند.

علاوه بر این، سان به دنبال تشویق و ترغیب کاربران به انتقال به فورک جدید اتریوم است تا بدین ترتیب نسخه کنونی شبکه در زنجیره مبتنی بر اجماع گواه اثبات کار حفظ شود. او همچنین اعلام کرد حاضر است بخشی از ۱ میلیون اتر ترون دائو را به شبکه جدید اتریوم اختصاص دهد.

منبع: Twitter

ویتالیک بوترین بیان کرده است که جامعه اتریوم فقط حمایت از گواه اثبات سهام را مدنظر خود قرار داده است. بوترین خاطرنشان کرده است که اکثر افرادی که خواستار حفظ گواه اثبات کار هستند، افراد خارج از اکوسیستم اتریوم محسوب می‌شوند.

جاستین سان موسس بلاکچین ترون بدون شک یکی از افراد خارج از اکوسیستم اتریوم به شمار می‌آید. ویتالیک هم‌چنین به این موضوع اشاره کرده است که طرفداران هاردفورک مالک صرافی‌ها بوده و صرفا به دنبال کسب سود سریع و آسان هستند.

ویتالیک بوترین در پاسخ به این پرسش که آیا هارفورک این شبکه برای توکن‌های NFT که در هر دو زنجیره فورک‌شده وجود دارند مشکلی به وجود خواهد آورد یا خیر، گفت:

اگر هاردفورک اثبات کار اتریوم شبکه قابل توجهی شود باید انتظار این سردرگمی‌ها را داشته باشیم.

با این حال، ویتالیک به جای آنکه بپذیرد هاردفورک اتریوم ممکن است مشکلاتی برای شبکه اصلی به وجود آورد، مسئولیت هر نوع مشکل احتمالی را متوجه طرفداران هاردفورک اثبات کار دانست. ویتالیک در این‌باره گفت:

در صورت پذیرش این فورک، مطمئنم که مشکلاتی به وجود خواهد آمد. اگر این افراد خواستار ایجاد فورک هستند، کاهش و برطرف کردن این مشکلات نیز به عهده آنها خواهد بود.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا