اخبار خارجی

جاستین سان: از تقسیم اتریوم به دو شبکه اثبات کار و اثبات سهام حمایت می‌کنیم

با نزدیک شدن به به‌روزرسانی مرج، جاستین سان موسس ترون گفته است که با اهدای اتر به اکوسیستم، از هاردفورک اتریوم پس از به روز رسانی مرج و ایجاد نسخه‌ای جدید از شبکه اتریوم که مبتنی بر اثبات کار است، حمایت می‌کند. زمزمه‌های این اتفاق از چند روز پیش شنیده می‌شد اما حمایت یکی از بزرگترین نهنگ‌های کریپتو از فورک شدن اتریوم به این ایده ابعاد جدیدی می‌دهد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوبریفینگ، تاکید بعضی از اعضای جامعه کریپتو بر لزوم ایجاد فورکی از شبکه اتریوم که باعث حفظ اثبات کار در این شبکه شود، با اعلام حمایت مالی و معنوی جاستین سان، چهره پرحاشیه فضای کریپتو، ابعاد تازه‌ای پیدا کرد. پیش‌تر نیز چندلر گو (Chamdler Guo) یکی از بزرگترین ماینرهای چینی از این ایده حمایت کرده بود.

حمایت جاستین سان و پولونیکس از فورک اتریوم 

جاستین سان موسس ترون روز پنج‌شنبه به یکی از موارد مهمی که در هفته‌های اخیر درباره آن صحبت می‌شود پرداخته است. وی گفته است مقداری اتر به جامعه اهدا خواهد کرد تا به رشد اکوسیستم گواه اثبات کار اتریوم کمک کند. وی با اشاره به DAO ذخیره ترون گفته است:

در حال حاضر بیش از یک میلیون اتر در اختیار داریم. در صورت موفق شدن هاردفورک اتریوم، مقداری توکن فورک شده‌ اتر، ETHW، را به توسعه‌دهندگان و جامعه ETHW اهدا می‌کنیم تا به ساخت و توسعه اکوسیستم اتریوم بپردازند.

حمایت جاستین سان از فورک اتریوم  - هاردفورک اتریوم
منبع: Twitter

گفتنی است که یک میلیون اتر کمتر از یک درصد کل موجودی در گردش این رمزارز است.

جاستین سال در سال ۲۰۱۸ ترون را عرضه کرد. گاهی اوقات خود جاستین سان نیز ترون را کپی اتریوم خوانده است. با وجود این جاستین سان بخش قابل توجهی از سرمایه خود را در اکوسیستم اتریوم نگهداری می‌کند. او در گذشته چندین میلیون دلار به حوزه دیفای اتریوم وارد و از آن خارج کرده است و بسیاری از ارزشمندترین توکن‌های NFT اتریوم را در اختیار دارد.

همچنین صرافی پولونیکس در پست بلاگ خود اعلام کرده است که از تمام توکن‌های بالقوه هاردفورک اتریوم پشتیبانی خواهد کرد. در بیانیه این صرافی آمده است:

پولونیکس از به‌روزرسانی اتریوم و هاردفورک بالقوه آن کاملا پشتیبانی خواهد کرد. به‌روزرسانی مرج در صورت موفقیت ممکن است دو بلاکچین موازی ایجاد کند. تمام دارندگان اتریوم پس از پایان به‌روزرسانی، در صرافی پولونیکس دارایی فورک‌شده را به نسبت یک به یک دریافت خواهند کرد.

پولونیکس افزوده است که در ابتدا دو توکن هاردفورک بالقوه به اسامی ETHS (بیانگر اتریوم مبتنی بر گواه اثبات سهام) و ETHW (بیانگر اتریوم مبتنی بر گواه اثبات کار) فهرست می‌کند و پس از عرضه مرج، به مشتریان خود این امکان را می‌دهد که آن‌ها را به نسبت ۱:۱ با اتر و بالعکس معاوضه کنند. پولونیکس در ادامه گفته است که از چندین فورک اثبات کار پشتیبانی خواهد کرد، اما در صورتی تشکیل بیش از یک زنجیره اثبات سهام عرضه شود، ETHS به ETH تبدیل خواهد شد.

باید توجه داشت که همه اکوسیستم اتریوم در مورد به‌روزرسانی مرج هیجان‌زده نیست، چرا که حیات اقتصادی ماینرها وابسته به PoW است و این عده از پس از به‌روزرسانی مرج و انتقال کامل شبکه اتریوم به اثبات سهام، جایی برای استفاده از ماینرهای خود نخواهند داشت. تیم تحقیقاتی صرافی BitMEX معتقد است «این موضوع در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت فرصت هیجان‌انگیزی برای معامله‌گران و دلالان فراهم می‌کند» و ابراز حمایت جاستین سان، صرافی پولونیکس و چندلر گو، ماینر چینی از این اتفاق را هم می‌توان در همین راستا تلقی کرد. برای کسب اطلاع دقیق‌تر در این‌باره مطلب زیر از میهن بلاکچین که گزارش دقیق BitMEX را بررسی کرده است، مطالعه کنید.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا