مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ چطور کاری با حقوق بیت کوینی پیدا کنیم؟

دریافت حقوق با بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال یک امکان وسوسه‌کننده است. اما به قول آندرس آنتونوپولوس باید مراقب پیشنهادات اسکم و کلاهبرداری باشید، تا اسیر کارهای غیرقانونی و شیادان نشوید. در ویدیوی زیر، آنتونی که متخصص حوزه ارزهای دیجیتال است، مزایا و معایب دریافت حقوق با بیت کوین را بررسی کرده و در انتها یکی از سایت‌های کاریابی کریپتویی معروف برای برنامه‌نویس‌ها را معرفی می‌کند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

معرفی سایت‌ برای دریافت حقوق با بیت کوین

سرویس‌های بسیاری وجود دارند که شغل‌هایی با دستمزد کریپتویی پیشنهاد می‌دهند. آنتونوپولوس به سایت گیت‌کوین (Gitcoin) اشاره می‌کند. گیت کوین پلتفرمی است که به‌منظور ایجاد پل ارتباطی بین برنامه‌نویس‌ها، سازندگان برنامه‌ها و جامعه متن‌ باز (Open source) به‌وجود آمده است. در این سایت می‌توانید از طریق کسب جوایز، شرکت در هکاتون‌ها و پیشبرد پروژه‌ها به کسب درآمد پرداخته یا در حمایت مالی از پروژه‌های مورد توجه خود نقش داشته باشید. البته گیت کوین با شبکه اتریوم کار می‌کند و دستمزد شما هم با رمزارزهای ERC-20 پرداخت می‌شود.

مزایا و معایب دریافت دستمزد با کریپتو

نوسان قیمت بیت کوین و سایر رمزارزها یک شمشیر دولبه است. برای فردی که پتانسیل رشد بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر را می‌بیند و برنامه کسب سود از نوسانات بازار را دارد، دریافت حقوق با بیت کوین در عین ریسک، نوعی سرمایه‌گذاری مستقیم است. در صورتی که آن رمزارز رشد کند، ممکن است دارایی او چندین برابر شود. بنابراین دریافت حقوق کریپتویی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و سودآوری متعددی را پیش روی افراد قرار می‌دهد. البته حقیقی شدن این اتفاق، مشروط بر این است که دانش سرمایه‌گذاری داشته باشید. از آن طرف ریسک ریزش قیمت و از دست رفتن سرمایه پایه را هم نباید نادیده بگیرید.

ریسک دریافت دستمزد به‌صورت رمزارز تا حدودی قابل مدیریت است. همانطور که آندرس آنتونوپولوس هم اشاره می‌کند، می‌توانید حقوق خود را به‌صورت استیبل کوین‌هایی همچون توکن DAI دریافت کنید که قیمتی معادل یک دلار آمریکا دارند؛ چون بیت کوین و اکثر رمزارزها ممکن است در عرض چند ساعت یا چند روز با ریزش قیمت چشمگیری مواجه شده و ارزش خود را به‌طرز قابل توجهی از دست بدهند. در عوض با دریافت دستمزد به‌صورت ارزهای دیجیتال باثبات همچون تتر، USDC، دای و غیره مطمئن می‌شوید که ریسک نوسانات شدید قیمت گریبان‌گیر حقوق شما نخواهد شد.

یکی دیگر از راه‌ها برای کاهش تاثیر نوسانات قیمتی، دریافت بخشی از حقوق به صورت پول فیات است. همچنین می‌توانید تمام یا بخشی از رمزارزهای خود را فورا فروخته و به وجه رایج کشور خود تبدیل کنید. این کار درست برخلاف هولد کردن رمزارز و پذیرش این احتمال است که ارزش آن ممکن است در آینده بسیار کمتر شود.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا