مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ آیا ورود پی پال برای بیت کوین خطرناک است؟

در مقاله‌های هر هفته با آنتونی، سعی می‌کنیم ویدیوهایی از آندرس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos) را منتشر کنیم. در ویدیو این هفته آنتونی درباره ورود سازمان‌های واسطه‌ مانند پی پال برای خرید وفروش بیت کوین صحبت می‌کند.

آنتونی که می‌توان گفت یکی از مسلط‌ترین افراد حوزه ارزهای دیجیتال است، توضیح می‌دهد که ورود سرمایه‌گذاران موسساتی چه تاثیری می‌تواند در بیت کوین داشته باشد.

آیا پی پال برای بیت کوین خطرناک است؟

خدمات پرداخت ارز دیجیتال پی‌پال

در ابتدای این ویدیو آنتونی توضیح می‌‌دهد که فروش بیت کوین در Paypal می‌تواند برای خود این شرکت دارای ریسک باشد؛ زیرا برای فروش بزرگ‌ترین ارز دیجیتال همیشه باید مقداری بیش از نیاز خود داشته باشد تا در صورت درخواست خرید از طرف مشتریان، مجبور به خرید نباشد؛ زیرا تغییرات قیمتی که در زمان‌های کوتاهی اتفاق ‌می‌افتند، ممکن است زیان‌های زیادی را برای این شرکت به همراه داشته باشد و حتی ریسک خرید و فروش از این نوع سیستم‌عامل‌ها برای کسب درآمد از طریق آربیتراژ نیز بالا است. زیرا از زمانی که کسی درخواست بیت کوین می‌کند تا زمانی که پی‌پال بخواهد آن را از بازار تهیه کند، قیمت ممکن است دچار نوسان‌های زیادی شود.

همین طور کسانی که از این گونه موسسات واسطه برای خرید BTC استفاده می‌کنند، باید بدانند که آنها در واقع بیت کوین خرید نکرده‌اند و تنها به یک موسسه واسطه اعتماد کردند که حتی دسترسی به اطلاعات حسابرسی و موجودی آنها نخواهند داشت. ممکن است وجود پی پال و این گونه موسسات برای افزایش قیمت و دسترسی بهتر باشند؛ اما شما به تمام امکانات Bitcoin هم دسترسی نخواهید داشت.

اما خطر واقعی این موسسات مانند Paypal‌، مایکرواستراتژی و جی‌پی مورگان می‌تواند در این باشد که با افزایش خرید بیت کوین و ذخیره آن، آنها در اجماع این شبکه نقش تاثیرگذاری خواهند داشت. و همانطور که آنتونی مثال برای آن آورده است فرض کنید آپدیت تراکنش‌های محرمانه که توسط گرگ ماکسول و چند نفر دیگر برای بیت کوین طراحی شده، قرار باشد وارد زنجیره شود که برای اینکار نیاز به یک سافت فورک یا هارد فورک است. برای این کار نیاز به اجماع همگانی دارندگان بیت کوین است و این آپدیت برای این شرکت‌ها اهمیت زیادی ندارد و حتی برای آنها مشکل آفرین نیز هست؛ پس اگر قدرت آنها بیشتر شود، ممکن است سبب رد چنین پیشنهادهایی شود که برای جامعه بیتکوین زنگ خطر است.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا