مقالات عمومیویدیو

هر هفته با آنتونی؛ چطور ریسک سبد رمزارزها را مدیریت کنیم؟

چگونه باید به سبد سهام یا پرتفولیوی ارز دیجیتال خود تنوع دهیم؟ مدیریت ریسک پرتفولیوی ارز دیجیتال چگونه امکان‌پذیر است؟ برقراری نسبت ریسک به ریوارد چیست و چطور در سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال چطور انجام می‌شود؟ آندرس آنتونوپولوس معتقد است این‌ها سوالاتی است که هر فرد فعال در بازار رمزارزها باید جوابش را خودش پیدا کند. در ویدیوی زیر آنتونی به سوال یکی از کاربران درباره نحوه تخصیص پرتفولیو به رمزارزهای مختلف براساس میزان ریسک‌پذیری شخص پاسخ می‌دهد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

کاربران گرامی میهن بلاکچین، در صورتی که ویدیوی این مطلب برای شما به‌نمایش درنمی‌آید، VPN خود را خاموش کرده و سپس صفحه را رفرش کنید. بعضی ویدیوهای سایت آپارات برای IPهای خارج از ایران به نمایش درنمی‌آیند.

نحوه مدیریت ریسک پرتفولیوی ارز دیجیتال

مدیریت ریسک پرتفولیوی ارز دیجیتال

آنتونی در ادامه می‌گوید به دوستان و آشنایان خود نگویید همه رمزارزها به‌جز بیت‌ کوین به‌درد نمی‌خورند؛ بلکه از آن‌ها سوال‌های منطقی و تحلیلی بپرسید. مثلا از آن‌ها بخواهید برای شما شرح دهند که آیا دنبال متنوع‌سازی پرتفولیوی خود هستند یا می‌خواهند سود بیشتر کسب کنند؟ توان ریسک‌پذیری آن‌ها چقدر است و چرا می‌خواهند روی این آلتکوین‌ها سرمایه‌گذاری کنند؟ آنتونوپولوس می‌گوید یکی از پاسخ‌های رایجی که می‌گیرد این است که افراد تمایل به متنوع‌سازی سبد سهام خود دارند.

متنوع‌سازی سبد دارایی‌های کریپتویی یکی از راه‌های مدیریت ریسک است. تحقیق درباره درصد تخصیص دارایی در سبد، احتمال موفقیت در این بازار را افزایش می‌دهد. درست است که هدف اصلی این استراتژی رسیدن به بازده حداکثری و در عین حال ریسک حداقلی است، اما این کار کاملا به میزان ریسک‌پذیری افراد بستگی دارد. اما تخصیص دارایی و متنوع‌سازی در سرمایه‌گذاری فقط به‌معنی خرید کریپتو نیست. بلکه بهتر است روی چندین کلاس دارایی سرمایه‌گذاری کنید. یعنی می‌توانید علاوه‌بر کریپتو، سهام، املاک و بازار طلا را هم در نظر داشته باشید.

اگر فقط قصد سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو را دارید باید بسیار احتیاط کنید. زیرا به‌گفته آنتونی قیمت بیت کوین و آلتکوین‌ها با یکدیگر همبستگی بسیاری دارد و نمی‌توان سبد دارایی‌های مرتبط را از یکدیگر جدا کرد. اما در هر صورت ایجاد پرتفولیو و سنجش میزان وزن هر کریپتو در پرتفولیو کاملا به تمایل و تحمل ریسک شما بستگی دارد. چه کسی می‌تواند مقدار ریسک‌پذیری شما را تعیین کند؟ به گفته آندرس، هیچکس به جز شما این توانایی را ندارد. در نهایت این شما هستید که باید تعیین کنید، چه درصدی از سبد خود را بیت کوین و چه درصدی را به آلتکوین‌ها اختصاص دهید.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا