اخبار خارجی

موجودی اتریوم در صرافی‌ها به کمترین مقدار در ۲۸ ماه گذشته رسیده است!

با افزایش تقاضا برای اتریوم، موجودی این ارز دیجیتال در صرافی‌ها به کمترین مقدار خود طی ۲۸ ماه گذشته رسیده است.

کاهش موجودی، افزایش تقاضا

موجودی اتریوم

طبق اطلاعات شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال Santiment، نسبت موجودی اتریوم در صرافی‌ها به کل موجودی این ارز دیجیتال به کمترین مقدار طی ۲۸ ماه گذشته رسیده است.

نکته مهم‌تر این است که درصد اتریوم موجود در صرافی‌ها به کمتر از ۲۰ درصد کاهش یافته است. این مقدار، کمترین میزان ثبت شده از زمانی است که تحلیلگران به ثبت اطلاعات پرداخته‌اند.

بیش از یک سال قبل، این درصد به رکورد ۲۷ درصد رسیده بود. هرچند، با رشد ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال و افزایش تقاضا برای اتریوم، موجودی این ارز دیجیتال روند نزولی را طی کرد.

زمانی که موجودی اتریوم در صرافی‌ها به رکورد خود دست یافته بود، قیمت آن تقریبا ۱۱۰ دلار بود. در حال حاضر قیمت اتریوم ۱۷۸۸ دلار است. به علاوه، چند هفته قبل نیز شاهد عبور اتریوم از سطح قیمت مهم ۲۰۰۰ دلار و ثبت رکورد ۲۰۴۲ دلار بودیم.

انباشت سرمایه‌گذاران سازمانی

روند رو به کاهش موجودی اتریوم در صرافی‌های ارز دیجیتال می‌تواند نتیجه افزایش علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به این عرصه باشد.

برای مثال، شرکت Grayscale Investment صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم به اسم Grayscale Ethereum Trust (GETH) را مدیریت می‌کند. این صندوق که از نظر سازمان‌های بزرگ، واسطه سرمایه‌گذاری جذابی به نظر می‌رسد تقریبا ۵.۷ میلیارد دلار اتریوم تحت مدیریت خود دارد که حدودا ۲ درصد از کل موجودی اتریوم است.

به علاوه، GETH دومین صندوق محبوب است که توسط این شرکت سرمایه‌گذاری مدیریت می‌شود. رتبه اول در اختیار Grayscale Bitcoin Trust است. محبوبیت بیت کوین باعث شده است که شرکت گری‌اسکیل به خرید میلیون‌ها دلار بیت کوین بپردازد.

معضلی در سراسر بازار

با جلب توجه سازمان‌های بزرگ توسط دو ارز دیجیتال برتر بازار، سایر ارزهای دیجیتال نیز مورد توجه سازمان‌ها قرار گرفته‌اند. 

در تاریخ ۲۰ مارس، اطلاعات درون زنجیره‌ای نشان داده‌اند که چین‌لینک نیز با کمبود موجودی در صرافی‌های برتر ارز دیجیتال مواجه شده است. در واقع، این کمبود نیز پس از آن به وجود آمده است که شرکت گری‌اسکیل، برنامه‌های خود برای عرضه صندوق‌ چین‌لینک را اعلام کرد.

در نتیجه، منطقی است که بازار انتظار داشته باشد چین‌لینک همان مسیر اتریوم در خصوص سرمایه‌گذاری از جانب سازمان‌ها را دنبال کند.

به علاوه، موجودی بیت کوین در صرافی‌های برتر نیز کاهش یافته است. این موضوع به دنبال گزارشات پیشین مبنی بر انباشت بیت کوین و نفروختن این ارز دیجیتال توسط ماینرها بیان شده است.

اگر کمبود موجودی در صرافی‌ها ادامه یابد و تقاضا هم‌چنان بیشتر شود، احتمال افزایش قیمت بزرگی وجود دارد.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا