اخبار عمومی

مجمع تشخیص مصلحت نظام معافیت مالیاتی رمزارزها را «تبعیض ناروا» دانست

طی جلسه هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام که با حضور جمعی از نمایندگان تام‌الاختیار سران قوا از جمله وزیر امور اقتصاد و دارایی، وزیر ارتباطات و روسای کمیسیون‌های زیربط مجلس برگزار شد، این هیات با ماده ۱۲ مصوبه مجلس مبنی بر حذف رمزپول و رمزدارایی از شمول مالیات بر عایدی سرمایه به دلیل «تبعیض ناروا» مخالفت کرد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، روز گذشته (۲۳ اردیبهشت) مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه با حضور اعضا، مصوبه مجلس درباره معافیت مالیاتی ارزهای دیجیتال را بررسی کرد اما در نهایت مخالفت خود را با آن اعلام کرد.

مخالفت مجمع تشخیص مصلحت نظام با معافیت مالیاتی رمزارزها

هیات عالی نظارت این مجمع با بررسی مغایرت‌های مصوبه اصلاحی مجلس درباره طرح مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی با سیاست‌های کلی نظام، اصلاحات انجام شده در این مصوبه برای رفع مغایرت‌های پیشین را تایید کردند اما ماده ۱۲ این مصوبه ناظر به ماده ۴۶ الحاقی قانون مالیات‌های مستقیم مبنی بر حذف رمزپول و رمزدارایی از شمول مالیات بر عایدی سرمایه را به دلیل «تبعیض ناروا» مغایر جز ۱۰ بند ۹ سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری دانستند.

طرح مالیات بر سوداگری، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۲ تصویب شده است. بر اساس ماده ۱۲ این مصوبه، انتقال انواع ارز از جمله رمز ارز به دیگران و فروش آن‌ها مشمول مالیات خواهد شد. در حالی که این قانون در تلاش است سفته بازی را تا حد زیادی کنترل کند، اما تاثیر آن بر شهروندان عادی که به دلیل شدت تورم به این داریی‌ها رو آورده‌اند، مشخص نیست. 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا