اخبار آلتکویناخبار عمومی

آیا فیسبوک ارز دیجیتال خود را روانه بازار خواهد کرد؟

فیسبوک به استخدام متخصصان کریپتو‌ روی آورده است تا گروه بلاک چین خود را گسترش دهد. در همین خصوص گمانه زنی هایی وجود دارد که این شبکه اجتماعی در نظر دارد تا ارز دیجیتال خود را عرضه کند.

این شرکت بخش بلاک چین خود را در ماه آوریل ۲۰۱۸ با حضور دیوید مارکوس رییس سابق پی‌پال (PayPal) و نایب رییس شرکت مسنجر (Messenger) ایجاد کرد. مارکوس مدت هاست که در حوزه ارز دیجیتال فعال است و یکی از اعضای سابق هیات مدیره کوین بیس (Coinbase) بزرگترین صرافی ارز دیجیتال آمریکا بود.

تیم بلاک چین فیسبوک در حال حاضر از ۴۰ نفر تشکیل شده است که ۶ نفر از آن ها، مدیران اجرایی سابق پی‌پال بوده اند.

فیسبوک به دنبال محصولات پرداختی مبتنی بر بلاک چین می‌باشد

این بخش شامل افرادی است که بر روی دستگاه پرداختی گوگل یا همان گوگل پی (Google Pay) و سامسونگ پی (Samsung Pay) کار کرده اند. سامسونگ پی، سرویس کیف پول دیجیتال و پرداخت های موبایلی از جانب سامسونگ می‌باشد.

الکس هیث طی مصاحبه ای گفت:

این تیم درباره اینکه بر روی چه چیزی کار می‌کنند بسیار ساکت اند و مخفیانه عمل می‌کنند. اما نتیجه کار قطعا محصول پرداختی با ارز دیجیتال بر بستر بلاک چین خواهد بود.

فیسبوک نیز عرضه ارز دیجیتال را در نظر دارد که به ۲ میلیارد کاربر این پلتفرم در سراسر جهان امکان می‌دهد تا بدون نیاز به بانک های سنتی، پرداخت های الکترونیک انجام دهند.

هیث در این خصوص بیان کرد:

فیسبوک نظر مساعد افراد سیاسی مهم آمریکا را جلب کرده است تا این پروژه را به سرانجام برساند.

به این ترتیب این شرکت در صدد استخدام مهندسان حوزه کریپتو، مدیران تولید، دانشجویان و اساتید و متخصصان قانونی می‌باشد تا تیم بلاک چین خود را گسترش دهد.

الکس هیث در این رابطه اظهار کرد:

فیسبوک در استخدام این افراد بسیار فعال است. هم چنین در صدد تصاحب استارت آپ های کریپتویی هستند که از سطح وایت پیپر فراتر نرفته اند. این اقدامات بدان معنا است که این شرکت در حال حاضر محصولی ندارد.

فیسبوک در استخدام افراد مورد نظر مسیر سختی در پیش دارد

هیث خاطر نشان کرد فیسبوک به شدت به دنبال افراد با استعداد می‌باشد زیرا به دلیل آنکه اکوسیستم کریپتو نوظهور است، تعداد افراد با استعداد و دارای مهارت کم می‌باشند. هیث اذعان داشت:

افراد ماهر و با استعداد در این صنعت بسیار محدود می‌باشند و شرکت های بزرگ این حوزه نیز خواهان این افراد و دانش آموختگان می‌باشند. بنابراین فیسبوک در جذب این افراد مسیر سخت و دشواری های زیادی در پیش دارد.

این شرکت پس از رسوایی اخیر خود درباره حفظ حریم خصوصی افراد و داده های آن ها که باعث از بین رفتن اعتماد عمومی شد، در خصوص استخدام این افراد نیز با مشکلات زیادی مواجه است.

بسیاری از مردم به فیسبوک اعتماد ندارند

هیث در این راستا افزود:

بسیاری از مردم به ویژه افراد حاضر در دنیای کریپتو و بلاک چین در حال حاضر صراحتا به برند فیسبوک اعتماد ندارند. بسیاری از این افراد به دلیل متمرکزسازی و سوء استفاده از داده ها توسط شرکت هایی نظیر فیسبوک وارد صنعت بلاک چین شده اند.

بسیاری از کاربران پس از آنکه متوجه شدند فیسبوک داده های شخصی آن ها را بدون کسب اجازه و برای کسب سود به شرکت های شخص ثالث فروخته است بسیار عصبانی شدند. مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک در خصوص این رسوایی معذرت خواهی کرده است اما آسیبی که به اعتبار او و برند فیسبوک وارد شده است ادامه دارد.

هیث ادامه داد:

بنابراین ایده ایجاد ارز دیجیتال و اقتصاد دیجیتالی توسط فیسبوک و داخل پلتفرم آن، از نظر بعضی افراد بسیار هیجان انگیز و از نظر افراد دیگر ترسناک ترین موضوع جهان می‌باشد. نظرات در این مورد بسیار متناقض است اما این تیم با جدیت تمام در حال ایجاد این امر است. به نظرم می‌توان انتظار داشت که سال آینده، این شرکت چندین شرکت دنیای کریپتو را خریداری کند.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا حضور این شرکت بزرگ در صنعت ارز دیجیتال برای دیگر شرکت ها پر مخاطره خواهد بود؟

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا