اخبار خارجی

رییس جمهور سوییس: کوین فیسبوک در حالت فعلی خود شکست خورده است!

طبق گفته رییس جمهور سوییس سبد دارایی های پشتوانه استیبل کوین لیبرا باید تغییر کند تا این پروژه توسط قانونگذاران پذیرفته شود.

بانک های مرکزی سبد ارزهای پشتوانه لیبرا را نخواهند پذیرفت

رویترز در تاریخ ۲۷ دسامبر گزارش داد که اولی ماورر (Ueli Maurer) وزیر اقتصاد و رییس جمهور سوییس گفته است که لیبرا تایید نخواهد شد زیرا بانک های مرکزی سبد ارزهای پشتوانه آن را نخواهند پذیرفت.

وی افزود:

این پروژه در شکل فعلی خود شکست خورده است.

کشمکش لیبرا با قانونگذاران

اوایل ماه جاری، وایت پیپر لیبرا به روزرسانی شد تا سود قابل پرداخت به سرمایه گذاران و هم چنین تعارض منافع بالقوه موجود در آن حذف شود. این تغییر به آن دلیل انجام شد تا لیبرا از طبقه بندی شدن به عنوان اوراق بهادار اجتناب کند.

این اعلان پس از آن انجام شد که بعضی از قانونگذاران آمریکا به حمایت از لایحه ای پرداختند که استیبل کوین ها را به عنوان اوراق بهادار تعریف می‌کند. از طرف دیگر، لیبرا اصرار دارد که این استیبل کوین یک کالا است.

در این بین، آمریکا تنها کشوری نیست که با پروژه لیبرا به مخالفت پرداخته است. در ماه نوامبر، سند پیش نویسی که توسط وزرای اقتصاد اتحادیه اروپا در خصوص آن صحبت شد بیان کرده است که گزینه لغو توسعه لیبرا بر روی میز است.

هم چنین در ماه گذشته لیبرا اعلام کرد که علیرغم نگرانی های قانونگذاری در خصوص این پروژه، توسعه آن با ۳۰ پروژه دیگر پیش رفته است و در دو ماه گذشته ۵۱۰۰ تراکنش در شبکه آزمایشی ثبت شده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا