اخبار آلتکوین

افزایش قیمت و حجم معاملات XRP در پی ثبت پرونده جعلی ETF ریپل با نام بلک راک

شب گذشته پرونده‌ای با عنوان «تراست XRP بلک راک» در وب‌سایت رسمی ثبت درخواست تراست‌های سرمایه‌گذاری در ایالت دلاور ثبت شد. به دنبال این اتفاق و هیجان شکل‌گرفته پیرامون ثبت پرونده‌ای برای ETF ریپل، قیمت XRP بیش از ۱۵٪ افزایش یافت. با این حال، کمی بعد مشخص شد که شرکت بلک راک این پرونده را ثبت نکرده است و فرد یا افراد دیگری با استفاده از نام بلک راک این کار را کرده‌اند.

به نقل از کوین گیپ، روز گذشته جزییات پرونده‌ای با نام «iShares XRP Trust» در وب‌سایتی که درخواست تراست‌های شرکت‌های مدیریت دارایی در ایالت دلاور را ثبت می‌کند بارگذاری شد. با این حال، اریک بالکوناس (Eric Balchunas)، تحلیلگر بلومبرگ با استناد به منابع خود در شرکت بلک راک اعلام کرد این پرونده جعلی است و بلک راک آن را ثبت نکرده است. اتفاقی که منجر به ریزش قیمت ریپل به سطوح پیش از انتشار این خبر شد.

بالکوناس در این رابطه گفت:

اتفاق عجیبی است، مسئله اینجاست که چه کسی تظاهر می‌کند شرکت بلک راک است و این نام‌ها را ثبت می‌کند؟

جزییات پرونده جعلی ثبت شده با نام بلک راک
جزییات پرونده جعلی ثبت شده با نام بلک راک- منبع: کوین گیپ

شرکت مدیریت دارایی بلک راک نیز روز دوشنبه اعلام کرد بلک راک (BLK) اقدامی برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس XRP (ETF) انجام نداده است.

هنوز نمایندگان این وب‌سایت در رابطه با این درخواست و اینکه چگونه با نام جعلی بلک راک بارگذاری شده است، اظهارنظر نکرده‌اند.

همزمان با انتظارات بازار از تایید نخستین صندوق قابل معامله بورسی اسپات (ETF) بیت کوین توسط کمیسیون بورس، اخبار نادرست و جعلی به سرعت در جامعه کریپتو در حال انتشار است. جالب‌تر اینکه گزارش اشتباه کوین تلگراف در رابطه با تایید شدن ETF اسپات بلک راک در ماه گذشته باعث شد تا رالی کنونی بیت کوین آغاز شود و قیمت به سطوح فعلی برسد.

همانطور که پیش از این گزارش دادیم، درخواست راه‌اندازی یک صندوق ETF اسپات اتریوم توسط شرکت بلک راک اخیرا توسط بورس نزدک به کمیسیون بورس آمریکا ارسال شد و به دنبال آن قیمت اتریوم افزایش یافت. جالب اینجاست که اطلاعات مربوط به پرونده ETF اتریوم بلک راک با اطلاعات مربوط به پرونده تراست ریپل مطابقت دارد.

در زمان نگارش این خبر هر واحد XRP با ۲٪ رشد در ۲۴ ساعت اخیر با قیمت ۰.۶۷ دلار معامله می‌شود. همزمان با انتشار خبر جعلی تراست ریپل بلک راک، قیمت هر واحد از این ارز دیجیتال تا ۰.۷۵ دلار افزایش یافته بود. علاوه بر این، حجم معاملات ریپل در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۰٪ افزایش یافته است که علاقه معامله‌گران را نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا