اخبار خارجی

فانتوم با رشد ۷۰۰۰٪ سریع ترین شبکه در حال رشد در دیفای است

فانتوم از ابتدای سال تاکنون تقریبا ۷۰۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. این مقدار حتی از رشد دوج کوین هم بیشتر بوده است. اگرچه قیمت این رمزارز در حال حاضر در روند نزولی قرار دارد، اما قیمت فانتوم از ابتدای سال تاکنون به حدی رشد داشته است که سرمایه‌گذاران در صدد انباشت جایگزین‌های مختلف اتریوم هستند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ambcrypto، پلتفرم لایه اول فانتوم طی ماه‌های اخیر شاهد پذیرش چشمگیری از جانب جامعه کریپتو بوده است. حتی فانتوم به عنوان رقیب اصلی اتریوم در نظر گرفته می‌شود. در شبکه فانتوم همانند اتریوم، توسعه‌دهندگان می‌توانند قراردادهای هوشمند را اجرا کنند. هم‌چنین می‌توانند از ابزار و زبان برنامه‌نویسی مشابه استفاده کنند زیرا فانتوم از ماشین مجازی اتریوم پشتیبانی می‌کند.

ویژگی‌های فوق به همراه ساختار کارمزدی که فانتوم در اختیار دارد، باعث شده است که قیمت فانتوم با رشد همراه شود. در حال حاضر، تبادل توکن در یونی‌سواپ تقریبا ۱۲۰ دلار کارمزد دارد. در حالی که همین فرآیند در فانتوم با هزینه‌ای چند سنتی انجام می‌شود.

رشد قیمت فانتوم در مجموع سرمایه مسدود شده دیفای

بدین ترتیب، تعجبی ندارد که توکن مدنظر با افزایش چشمگیر قیمت همراه شود. از ابتدای ماه سپتامبر تاکنون، فانتوم با افزایش قیمت ۵۵۳ درصدی، بیشترین رشد را در عرصه دیفای داشته است. مجموع سرمایه مسدودشده فانتوم نیز ۶ برابر و ارزش بازار آن ۴.۵ برابر شده است. طبق اطلاعات FTMscan، خلاصه‌ای از رشد فانتوم به شرح زیر است:

  • ۱.۱ میلیون آدرس منحصربه‌فرد
  • بیش از ۷۵,۰۰۰ تراکنش روزانه
  • بیش از ۴۴,۰۰۰ اجرای قرارداد هوشمند
  • ۵.۳ میلیارد دلار سرمایه مسدودشده در عرصه دیفای

این ارقام بیانگر افزایش تقاضا برای فانتوم است. سایر عوامل نیز نقش مهمی در رشد فانتوم داشته‌اند. در واقع، این شبکه چند برنامه تشویقی برای ارائه پاداش به توسعه‌دهندگان عرضه کرده است که به افزایش مجموع سرمایه مسدودشده و ارزش بازار آن منجر شده است.

تحلیلگران برجسته کریپتو نیز سناریوهای صعودی خود را بیان کرده‌اند. Coin Bureau یکی از تحلیلگران این عرصه گفته است که توکن FTM به دلیل معیارهای فاندامنتال قوی که دارد شاهد رشد ۲ الی ۳ برابری خواهد بود.

وی با اشاره به فرآیند صدور شبکه فانتوم گفته است که تمام کوین‌های جدید فانتوم که به بازار عرضه می‌شوند، به عنوان پاداش سهام گذاری ایجاد شده‌اند. وی افزود ادامه یافتن این روش صدور کوین، اندکی فشار فروش بر فانتوم وارد می‌کند که با تقاضا از جانب کاربران و سرمایه‌گذاران خنثی می‌شود.

این تحلیلگر هم‌چنین خاطر نشان کرد که بنیاد فانتوم، صندوق توسعه‌دهندگان چشمگیری ارائه داده است که در آن، سرمایه‌ها به صورت ماهانه به توسعه‌دهندگان اختصاص می‌یابد. وی گفته است که بیش از نیمی از موجودی در گردش فانتوم، سهام گذاری شده است.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا