اخبار خارجی

گزارش FATF از پیاده‌سازی قانون انتقال اطلاعات به زودی منتشر می‌شود

کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) در حال آماده کردن گزارشی در مورد نحوه اجرای قوانین انتقال اطلاعات توسط کشورهای عضو و سیستم‌های نوظهور مانند امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از theblock، کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) سازمان جهانی مبارزه با پولشویی، نتیجه نشست چهار روزه خود را منتشر کرد. این سازمان دستورالعمل نهایی خود در مورد رمزارزها را در اکتبر سال ۲۰۲۱ (مهر ۱۴۰۰) منتشر کرد. این دستورالعمل شامل استانداردهایی برای دارایی‌های مجازی و ارایه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) به خصوص صرافی‌ها بود. قانون انتقال اطلاعات (Travel Rule) کسب‌وکارها را ملزم می‌کند در مورد طرفین معامله اطلاعات را جمع‌آوری و به مراجع گزارش کنند.

از زمان تصویب این استاندارد در سال گذشته، کشورها برای اجرای این استاندارد تلاش کرده‌اند و شرکت‌های کریپتو برای ارایه راه‌حل‌ به رقابت پرداخته‌اند. FATF هر سال سه بار جلسه تشکیل می‌دهد و ریسک‌های دارایی‌ها را ارزیابی می‌کند، راهنمایی‌های بالقوه را مورد بحث قرار می‌دهد و اجرای دستورالعمل‌های موجود توسط کشورهای عضو را بررسی می‌کند.

در جلسه اخیر، FATF درباره یک به روز رسانی هدفمند گفت‌وگو کردند که راجع به اجرای استانداردهای VASP بود. طی این جلسه گزارشی تهیه شد که بر اجرای قوانین انتقال اطلاعات تمرکز دارد. انتظار می‌رود این گزارش در پایان ژوئن (اوایل تیرماه) منتشر شود. FATF در خلاصه گزارش خود گفت این گزارش به پیشرفت‌های انجام شده توجه می‌کند، اما به اینکه بعضی از کشورهای عضو، هنوز مقرراتی برای رعایت قوانین انتقال اطلاعات وضع نکرده‌اند، نیز می‌پردازد.

در خلاصه این مقاله آمده است:

تنظیمِ کُند مقررات در بسیاری از کشورها باعث می‌شود که بخش VASP در برابر سو استفاده جنایت‌کاران آسیب‌پذیر شود. این گزارش بر نیاز فوری مراجع قضایی برای اجرای قانون انتقال اطلاعات تاکید می‌کند.

همچنین این گزارش، به‌روزرسانی‌هایی در مورد ریسک‌های نوظهور و تحولات بازاری که نشان‌دهنده تحولات صنعت کریپتو هستند، ارائه می‌کند. به عنوان مثال می‌توان به دیفای، توکن‌های بی همتا (NFT) و کیف پول‌های غیرحضانتی در بین این موضوعات اشاره کرد.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا