اخبار خارجی

اضافه شدن ۹ شرکت کریپتو دیگر به لیست سیاه سازمان FCA!

مرجع راهبرد امور مالی انگلیس که به اختصار FCA گفته می شود؛ ۹ شرکت جدید خدمات امور مالی و ارزهای دیجیتال را به فهرست هشدار خود افزود.

طبق گزارش FinanaceMagnates این فهرست شامل شرکت ها Olympus Global، STS Royals، Bitcoin Evolution، Walker Bryan، Credit Union Fund، My Safe Market، Carter FS و Standard Bit Options می‌شوند. لازم به ذکر است این سازمان انگلیسی کمی قبل تر شرکت هایی مانند صرافی بیتمکس و کراکن را در لیست سیاه خود قرار داده بود.

نهاد FCA هم چنین هشداری در خصوص پلتفرم قانونگذاری شده Ignis Markets هشدار داد که مشتریان خود را فریب داده است. نهاد قانونگذاری FCA بیان کرد:

ما معتقدیم که این شرکت خدمات یا محصولات مالی را در بریتانیا بدون اجازه ما ارائه داده است.

و در ادامه افزود:

ما به این موارد، شرکت های کلون سازی شده می‌گوییم. کلاهبرداران معمولا از این روش هنگام ارتباط با افراد استفاده می‌کنند، بنابراین باید بسیار مراقب تماس های تبلیغاتی باشید زیرا ممکن است از اسم شرکت اصلی که دارای مجوز هستند استفاده کنند.

 

در این گزارش بیان شده است که شرکت های ارز دیجیتال حاضر در این فهرست، متهم به ارائه خدمات سرمایه گذاری غیرواقعی شده اند، به طوری که یکی از این پلتفرم ها خدمات معاملاتی با لوریج ۲۰۰ برابری ارائه می‌دهد.

اوایل ماه جاری FCA هشداری علیه صرافی های ارز دیجیتال کراکن و بیتمکس در خصوص ارائه خدمات بدون مجوز در بریتانیا صادر کرده بود. این نهاد در هشدار خود بیان کرده بود: ما معتقدیم که این شرکت خدمات یا محصولات مالی را در بریتانیا بدون اجازه ما ارائه داده است.

این تصمیمات که توسط نهاد های مختلف قانون گذاری در سرتاسر دنیا گرفته می شود؛ معمولا به دو نگاه مختلف دیده می شود. بسیاری معتقد هستند این سخت گیری ها جلوی پیشرفت و گسترش فضای کریپتو را میگیرد قانون گذاران باید سعی کنند با دید باز تری به این موضوع نگاه کنند.

اما از طرفی بسیاری عقیده دارند همین سخت گیری هاست که از تخلفات و کلاهبرداری ها جلو گیری میکند. به هر حال میزان شدت برخورد نهاد های قانون گذاری همیشه روی احساسات بازار و نحه سرویس دهی کمپانی های کریپتویی تاثیر بسزایی داشته است.

منبع
cryptoglobe

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا