هفته نامه

بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۵ تیر تا ۱۱ تیر)

با شناخت بیشتر تکنولوژی بلاکچین و رونق ارزهای دیجیتال، توجه کاربران ایرانی نیز به آنها بیشتر شد و با نبود اطلاعات کافی به زبان فارسی در این زمینه در سال‌های قبل و لزوم حضور سایت‌های خبری در این زمینه سایت‌هایی اطلاع رسانی در زمینه کریپتو در ایران نیز به وجود آمدند. سایت میهن بلاکچین نیز یکی از این رسانه‌ها است. با توجه به اینکه میهن بلاکچین رسانه تخصصی بلاکچین و ارزهای دیجیتال هست؛ در طول هفته مطالب زیاد با تنوع گسترده ای منتشر می شوند. از همین رو تصمیم گرفتیم انتهای هر هفته پربازدید ترین و بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران را در قالب یک پست جمع آوری کنیم. در ادامه این مطلب مروری کوتاه خواهیم کرد بر گزیده مقالات از نگاه شما. در صورت تمایل میتوانید نسخه کامل مقاله را در لینک های انتهای همین مطلب پیدا کنید.

مقالات بر حسب بیشترین بازدید مرتب شده اند

۱. آینده بیت کوین آن چیزی نخواهد بود که شما فکر می‌کنید!

بیت کوین بلاک چین ارز دیجیتال استارباکس

شاید دغدغه اصلی کسانی که می‌خواهند وارد دنیای ارزهای دیجیتال شوند این است که در آینده برای آنها چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اما همانند تمامی تکنولوژی‌های جدید به طور دقیق نمیتوان به این سوال پاسخ داد. دقیقا مانندی اتفاقی که ۳۰ سال پیش برای اینترنت اتفاق افتاد و در آن زمان هیچ‌کس نمی‌دانست که این تکنولوژی روزی تمامی امور جهان را به دست بگیرد و در زندگی بیشتر انسان‌ها نقش اساسی و حیاتی را داشته باشد.

با تحقیق بیشتر در زمینه ارزهای دیجیتال میتوان تصور کرد که این فناوری هم نقش پررنگی را در آینده خواهد داشت و از همین حالا هم بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان از آن استفاده می‌کنند. این فناوری احتمالا نقش بسیار بزرگی را در انتقال وجه در آینده بازی خواهد کرد و شاید تمامی نقل و انتقالات پولی جهان از طریق آن انجام پذیرد. اما نباید این مطلب را فراموش کنیم که در بعضی از کاربردهای آن همچنان تردیدهای زیادی وجود دارد و هنوز در هیچ جای دنیا آن را به عنوان یک ارز نپذیرفته‌اند. تنها زمان است که می‌تواند در مورد آینده نظر دهد اما باتوجه به ویژگی‌های خوبی که این فناوری دارد به احتمال زیاد آینده خوبی در انتظار آن است.

ادامه مقاله در این لینک


۲. تریدرهای بیت کوین چگونه از دستکاری نهنگ‌ها در امان باشند؟

اقدامات تریدرها

حضور اشخاص قدرتمند و با نفوذ برای اعمال قدرت و تغییر قوانین در تمامی کمپانی‌ها و عرضه‌های جهانی انکار ناپذیر است. در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال به اینگونه افراد نهنگ گفته می‌شود، کسانی که با داشتن مقدار زیادی ارز دیجیتال و استفاده از آن به دستکاری و تغییر بازار به نفع منافع خود دست می‌زنند. اما تریدهای کوچک چگونه از دارایی خود در مقابل دستکاری این نهنگ‌ها محافظت کنند؟

به این نکته باید توجه داشت که نهنگ‌ها از راه‌های گوناگون و مختلفی در انجام اینگونه دستکاری‌ها استفاده می‌کنند و درک به موقع اینکه آنها در چه زمانی و با چه روشی سعی در دستکاری و ایجاد تغییر در این سیستم را دارند بسیار مشکل است. از معروف‌ترین روشهای آنها میتوان به سفارشات پنهان، استفاده از چندین صرافی و نقدینگی اجباری نام برد که با استفاده از روشهای خاصی تریدرهای کوچک می‌توانند، دارایی خود را در مقابله با آن حفظ کنند. البته راه حل بهتر برای تمامی کسانی به ترید ارز دیجیتال می‌پردازند و یا تازه به این عرصه وارد شدند اینست که همیشه قبل از انجام معامله، تحقیق کامل در مورد آن انجام دهند.

ادامه مقاله در این لینک


۳. زمان ظهور و درخشش اتریوم فرا رسیده؛ امکان معامله اتر در قراردادهای آتی!

قرارداد آتی اتریوم

ورود اتر به عرصه قراردادهای آتی را می توان یکی از دستاوردهای بزرگ این ارز دیجیتال دانست. صرافی ErisX در حال راه اندازی قرارداد آتی اتر در آمریکا است. این امر باعث جذب سرمایه بیشتر برای این ارز دیجیتال است که منجر به ارائه توکن‌های بیشتر مبتنی به اتریوم نیز می‌شود. با انعقاد این قرارداد فیزیکی شاهد ریسک کمتر در معاملات برای این ارز دیجیتال نیز خواهیم بود

اما شاید یکی از اصلی‌ترین نکاتی که باید در مورد آن صحبت کرد بحث قیمت اتر بعد از این رویداد است. بعضی از کارشناسان براین عقیده هستند که با ورود اتر به قراردادهای اتی و کمتر شدن ریسک آن شاهد کاهش قیمت این ارز دیجیتال خواهیم بود. البته تمامی تحلیلگران در این مورد هم نظر نیستند و با استفاده از مثال‌هایی که در مورد دیگر ارزها وجود دارد نظر به سیر صعودی قیمت آن دارند. جدا از بحث قیمت اما این اتفاق سبب بیشتر شناخته شدن اتر و افزایش قابل توجه میزان معاملات مالی این ارز دیجیتال خواهد شد و با ورود سرمایه‌گذاران بیشتر به آن شاهد گستردگی بازار این ارز دیجیتال خواهیم بود.

ادامه مقاله در این لینک


۴. ماجرای سودهای زیاد در دیفای (DeFi‌) اتریوم از چه قرار است؟

سوددهی دیفای در اتریومبا ورود توکن کامپوند در شبکه اتریوم که فعالیت آن برای وام دادن اتر و تتر است، سرمایه‌گذاران بسیاری در آن شرکت کردنند که سبب افزایش استفاده از پروتکل دیفای و سود آوری قابل توجهی برای خریدارانش شد. در شرایطی که میزان افزایش و سودهی در دیگر ارزهای دیجیتال کمتر از قبل شده استفاده از شبکه دیفای و استیبل کوین‌ها می‌توانند راه جدیدی برای سودآوری کاربران باشد.

البته مانند تمامی کسب و کارهای مالی هرچه میزان سوددهی بیشتر باشد به همان اندازه نیز میزان ریسک آن بالا خواهد رفت. درآمد زایی از طریق دیفای نیز از این قاعده مستثنی نیست، ریسک‌هایی مانند آسیب پذیری دیفای در قرادادهای هوشمند، افت بهای ارز و خطاهای انسانی همیشه وجود دارند پس همان‌طور که بارها به این نکته اشاره شده همیشه قبل از سرمایه‌گذاری به تحقیق در مورد آن بپردازید.

ادامه مقاله در این لینک


۵. چهار راه ساده برای ایمن نگه داشتن ارز های دیجیتال !

محافظت از ارز دیجیتال

یکی از مهمترین دغدغه‌های کاربران کریپتو بحث امنیت و حفاظت از ارزهای دیجیتال است. با افزایش ارزش دارایی‌های دیجیتال، شاهد افزایش راه‌های کلاهبرداری و سرقت آن نیز هستیم پس برای کسی که میخواهد در این حوزه به فعالیت بپردازد شناخت این روش‌ها و راه‌های جلوگیری از آن اهمیت ویژه‌ای دارد. در این حوزه اختیار کامل دارایی شما به عهده خودتان می‌باشد و در صورت از دست دادن آن هیچ‌گونه راهی برای بازگرداندن آن یا شناخت کسانی که از شما کلاهبرداری کردند را نخواهید داشت.

مهمترین نکاتی که در مورد امنیت دارایی‌های خود باید بدانید این است که هرگز کلید دسترسی به ارز دیجیتال خود را در اختیار کسی قرار ندهید چون همانند رمز کارت بانکی شما است و در صورتی که در اختیار کسی قرار گیرد، به آسانی دارایی خود را از دست می‌دهید. در هنگام تبدیل ارز دیجیتال هرگز فریب پیشنهادهای وسوسه انگیز از طرف اشخاص ناشناس را نخورید. هنگام ارسال ارز برای کسی حتما آدرس را به درستی و با دقت وارد کنید زیرا در صورت اشتباه هرگز برگشتی نخواهد داشت. و در آخر سعی کنید که دارایی دیجیتال خود را در کیف‌ پول‌های سخت‌افزاری که مطمئن‌ترین مکان برای نگهداری ارزهای دیجیتال است ذخیره کنید.

ادامه مقاله در این لینک


امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا انتقادی دارید که میتواند به بهبود مطالب به ما کمک کند، باعث افتخار است که آن را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه همیشه در کنار ما هستید ممنونیم. 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا