بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران در هفته گذشته (۲۶ تیر تا ۱ مرداد)

با شناخت بیشتر تکنولوژی بلاکچین و رونق ارزهای دیجیتال، توجه کاربران ایرانی نیز به آنها بیشتر شد و با نبود اطلاعات کافی به زبان فارسی در این زمینه در سال‌های قبل و لزوم حضور سایت‌های خبری در این زمینه سایت‌هایی اطلاع رسانی در زمینه کریپتو در ایران نیز به وجود آمدند. سایت میهن بلاکچین نیز یکی از این رسانه‌ها است. با توجه به اینکه میهن بلاکچین رسانه تخصصی بلاکچین و ارزهای دیجیتال هست؛ در طول هفته مطالب زیاد با تنوع گسترده ای منتشر می شوند. از همین رو تصمیم گرفتیم انتهای هر هفته پربازدید ترین و بهترین مقالات میهن بلاکچین از نگاه کاربران را در قالب یک پست جمع آوری کنیم. در ادامه این مطلب مروری کوتاه خواهیم کرد بر گزیده مقالات از نگاه شما. در صورت تمایل میتوانید نسخه کامل مقاله را در لینک های انتهای همین مطلب پیدا کنید.

مقالات بر حسب بیشترین بازدید مرتب شده‌اند

۱. ۱۰ اصل اولیه از بزرگان سرمایه گذاری برای تصمیم‌گیری بهتر

اصول اولیه سرمایه گذاری

با شرایط حاکم بر دنیا و اتفاق‌های که هرروزه در آن می‌افتد، تصمیم گرفتن در مورد سرمایه‌گذاری مالی بسیار مشکل شده است و ترس از دست دادن سرمایه ممکن است که مانع از یک تصمیم درست برای همه انسان‌ها باشد. ما برای تصمیم‌گیری مخصوصا در زمینه مالی، نباید در تمامی موارد از تجربه خودمان استفاده کنیم، زیرا افراد زیادی قبل از ما این راه را رفته‌اند، پس بهتر است از تجربه افراد موفق در این راه استفاده کنیم.

استفاده از تجربه و سخن افراد موفق در زمینه سرمایه‌گذاری‌های مالی، می‌تواند یکی از عوامل موفقیت ما در انجام یک تصمیم درست مالی باشد. افرادی مانند وارن بافت، جک باگل، بنجامین گراهام و بسیاری دیگر که در زمینه سرمایه‌گذاری موفق بوده‌اند، توصیه‌های بسیاری به دیگران کرده‌اند که در صورت استفاده از آن شما هم به موفقیت نزدیک‌تر می‌شوید. شاید جمله معروف پیکاسو “هنرمندان خوب، کپی می‌کنند و هنرمندان بزرگ، می‌دزدند” بیانگر خوبی برای مطلب باشد.

ادامه مقاله در این لینک


۲. ارزهای دیجیتال در گذر زمان؛ نکاتی که باید برای به روز ماندن در نظر بگیرید!

ارزهای دیجیتال در گذر زمان

از زمان پیدایش ارزهای دیجیتال بیش از یک دهه می‌گذرد. در این مدت تعداد زیادی ارز دیجیتال به وجود آمده‌اند که البته تمامی آنها موفق نبودند و در همان ابتدای کار به کلی از بین رفتند. اما در مقابل آن ارزهای دیگری نیز وجود دارند که با مشکلاتی زیادی که در این ده سال، در زمینه ارزهای دیجیتال وجود داشت به حیات خود ادامه دادند و ارزش آنها نبز با گذشت زمان بیشتر شد.

اگر قصد سرمایه‌گذاری بر روی این صنعت را دارید، با توجه داشته باشید که قبل از انتخاب یک ارز دیجیتال در مورد آن تحقیق کنید و به صرف اینکه قیمت یک ارز در یک بازه زمانی افزایش یافته نباید برروی آن سرمایه‌گذاری کرد. یکی از مهمترین عوامل در سرمایه‌گذاری توجه به قدمت آن ارز بوده است و اینکه در یک بازه زمانی طولانی چگونه عمل کرده است، با این‌حال سرمایه‌گذاری برروی ارزهای جدیدتر به شرط اینکه در مورد آن تحقیق کرده باشید نیز به همان اندازه می‌تواند سودآور باشد.

ادامه مقاله در این لینک


۳. نوسانات بازار بیت کوین ؛ وضعیت صعودی است یا نزولی؟

نوسانات بازار بیت کوین

شاید یکی از مهمترین مسائل در زمینه ارزهای دیجیتال و بخصوص بیت کوین میزان نوسان آن باشد. شاید یکی از جذابیت‌های اصلی که بسیاری از افراد را به سمت خرید بیت کوین کشیده است وجود نوسانات زیاد در آن باشد. اما این نوسانات نسبت به سالهای ابتدایی آن در حال کم شدن است و در سال ۲۰۲۰ نوسان بیت کوین بسیار کم شده و نزدیک به عملکرد بازارهای سهام دارد.

تحلیلگران و ابزراهای تحلیلی بسیاری سعی دارند که با توجه به نمودارها و اطلاعات گذشته، وضعیت نوسان بیت کوین در آینده را پیش‌بینی کنند. اما باوجود اتفاق‌های بسیاری که هر روزه در دنیا به وجود می‌آید که یکی از مهمترین آنها گسترش ویروس کرونا است، حدس زدن اینکه آیا روند حرکت بیت کوین صعودی است یا نزولی را بسیار مشکل کرده است. پس باید منتظر بود و دید که در ما‌ه‌های باقی مانده سال ۲۰۲۰، حرکت بیت کوین صعودی خواهد بود یا نزولی؟

ادامه مقاله در این لینک


۴. با تعدادی اپلیکیشن پیام رسان مبتنی بر بلاک چین آشنا شوید!

اپلیکیشن پیام رسان مبتنی بر بلاک چینبا افزایش استفاده از اینترنت طی چند سال گذشته، استفاده از اپلیکیشن‌‌های پیام رسان یکی از رایج‌ترین برنامه‌های مورد استفاده برای کاربران تبدیل شده است. یکی از مشکلاتی که این نوع اپلیکیشن‌ها دارند موضوع حریم خصوصی و امنیت آنها است. در این سالها موارد زیادی از افشای اطلاعات خصوصی افراد از طریق این برنامه‌ها بوده است. برای رفع این موضوع استفاده از اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاکچین می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها باشد.

مهمترین نکته در استفاده از اپلیکیشن‌های مبتنی بر بلاکچین، امنیت و حفظ حریم خصوصی افراد است. هرگز در این نوع برنامه‌‌ها شخص دیگری نمی‌تواند به چت‌ها و اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشد و اینکه امکان سانسور و محدود کردن اطلاعات داخل آن نیز وجود ندارد. علاوه بر این موارد، میتوان از آنها به عنوان کیف‌پول ارزهای دیجیتال نیز استفاده کرد. از نمونه‌های موجود که طرفداران زیادی هم دارند می‌توان به بی‌چت، دی‌چت و داست اشاره کرد. پس اگر شما هم از آن دسته کاربرانی هستید که اطلاعات مهمی را از طریق اپلیکیشن‌های پیام‌رسان ارسال می‌کنید، از این نوع برنامه‌ها استفاده کنید.

ادامه مقاله در این لینک


۵. ماینرهای بیت کوین منتظر بالا رفتن قیمت هستند!

ماینرهای بیت کوین

در سال ۲۰۲۰ و از تاریخ ۲۵ ماه ژوئن، قیمت بیت کوین هرگز به بالاتر از ۹۵۰۰ دلار نرسیده است و این سبب شده است که ماینرهای بیت‌ کوین متحمل ضررهای زیادی شوند. با یکسان مانند قیمت بیت کوین در این مدت و نصف شدن پاداش شبکه برای ماینرها به سبب هاوینگ بیت کوین، بسیاری از ماینرهای قدیمی که دستگا‌ه‌های قدیمی‌تر داشتند، تصمیم به ترک اینکار زدند و از شبکه خارج شدند.

در بیشتر کشورها به خاطر هزینه برق زیاد امکان ماینینگ وجود ندارد. تنها ماینرهایی که از دستگا‌ه‌های جدید استفاده می‌کردند و در شهرهای که هزینه برق آن کمتر بود، قرار داشتند به کار خود ادامه می‌دهند. بسیاری از ماینرها به خاطر سود بیشتر به سمت ماینینگ‌، فورک‌های بیت کوین مانند بیت کوین کش رفته‌اند، زیرا سختی شبکه در آن به مراتب از بیت کوین کمتر است. اگر روند کنونی قیمت بیت کوین تغییری نکند به احتمال زیاد تعداد زیادی از ماینرهایی که دارای دستگاه‌های قدیمی هستند برای همیشه از این کار کنار می‌روند.

ادامه مقاله در این لینک


امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر نظر یا انتقادی دارید که میتواند به بهبود مطالب به ما کمک کند، باعث افتخار است که آن را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه همیشه در کنار ما هستید ممنونیم. 


54321
امتیاز 5 از 1 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر