اخبار عمومی

افزایش نرخ بهره آمریکا متوقف شد

دقایقی پیش فدرال رزرو نرخ بهره آمریکا را اعلام کرد و مطابق با پیش بینی‌ها افزایش این نرخ پس از ۱۰ دوره متوالی بالاخره روی عدد ۵.۲۵٪ متوقف شد. توقف نرخ بهره می‌تواند نشانه ای روشن برای کنترل شدن تورم در آمریکا باشد و برای بازارهای مالی پرریسک مانند رمزارزها خبر امیدوارکننده‌ای محسوب می‌شود. هنوز بازار سهام آمریکا و قیمت بیتکوین واکنش خاصی به این خبر نداشته‌اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش واچر گرو، فدرال رزرو آمریکا اولین بار در ماه مارس سال ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) افزایش نرخ بهره را آغاز کرد و از آن زمان، بدون توقف این نرخ را افزایش داد. اگرچه ثابت ماندن نرخ بهره آمریکا خبر خوبی برای بازار محسوب می‌شود، همچنان احتمال افزایش مجدد این نرخ تا پایان سال جاری وجود دارد.

از جمله دلایل توقف افزایش نرخ بهره می‌توان به تداوم بحران بانکی در آمریکا و بهبود ثبات مالی و آمار اشتغال اشاره کرد. چنین تصمیمی باعث می‌شود اقتصاد آمریکا کمی از سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو فاصله بگیرد. بسیاری این تصمیم را به عنوان فرصتی برای ارزیابی نتایج سیاست‌های تهاجمی فدرال رزرو تلقی می‌کنند.

اما تصمیم اخیر فدرال رزرو به این معنا نیست که شاهد افزایش دوباره نرخ بهره نخواهیم بود. این تصمیم صرفا به دلیل بهبود تورم آمریکا گرفته شده تا اقتصاد این کشور کمی نفس بکشد. علاوه بر این، بسیاری از تحلیلگران معتقدند فدرال رزرو برای جلوگیری از این باور که سیاست‌های انقباضی به پایان رسیده است تلاش خواهد کرد.

تصمیم برای توقف افزایش نرخ بهره به دنبال بهبود وضعیت تورمی آمریکا گرفته می‌شود. همانطور که گزارش دادیم، روز گذشته شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه مه پایین‌تر از حد انتظار و در محدوده ۴٪ اعلام شد که پایین‌ترین سطح در دو سال اخیر به شمار می‌رود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا