اخبار آلتکویناخبار بیت کویناطلاعیه صرافی

تحلیلگر فیدلیتی: ارزش خرید بیت کوین به بالاترین سطوح خود از سال ۲۰۱۳ رسیده است

اگرچه ترس‌ها و نگرانی‌هایی مبنی بر ادامه روند نزولی بازار کریپتو در سال جاری هم‌چنان وجود دارد، اما بعضی از افراد معتقدند که سطح قیمت کنونی BTC، ارزش خریدی را ارائه می‌دهد که در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است. جورین تیمر (Jurrien Timmer) تحلیلگر شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی اینوستمنتز (Fidelity Investments) هم‌چنان در خصوص عملکرد بیت کوین خوش‌بین است و قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری آن را بسیار ارزان خوانده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، تیمر گفته است که بیت کوین از زمانی که ۱۱۳۰ دلار بود تاکنون، در بهترین سطح ارزش خرید قرار دارد و اذعان داشته است که بیت کوین نسبت ریسک به پاداش ترغیب‌کننده‌ای دارد.

جورین تیمر رییس مدیریت دارایی‌های جهانی شرکت فیدلیتی اینوستمنتز، قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین را بسیار ارزان عنوان کرده است.

تیمر با تحلیل قیمت بیت کوین در مقایسه با تعداد کیف پول‌هایی که موجودی آنها صفر نیست بیان کرده است که ارزش بیت کوین در حال حاضر به سطح اوج بازار صعودی ۲۰۱۳ بازگشته است.

در آن زمان، قیمت BTC توانسته بود به ۱۱۳۰ دلار برسد و به دلیل فروپاشی صرافی Mt. Gox به مدت چند سال در همین سطح قیمت باقی ماند.

تیمر گفته است:

من از نسبت قیمت بیت کوین به تعداد آدرس‌های با موجودی غیرصفر به عنوان تخمینی برای ارزش BTC استفاده می‌کنم. نمودار زیر نشان می‌دهد که ارزش بیت کوین به سطح سال ۲۰۱۳ بازگشته است، در حالی که قیمت آن به سطح قیمت سال ۲۰۲۰ رسیده است. به عبارت دیگر، در حال حاضر بیت کوین ارزان است.

نسبت قیمت بیت کوین به حجم معاملات درون زنجیره‌ای تنها نشانه مثبت در خصوص رشد این رمزارز علی‌رغم بازار نزولی کنونی نیست. تیمر افزوده است که پذیرش بیت کوین یادآور پیدایش اینترنت است و در خصوص چرخه‌های رشد این رمزارز می‌توان گفت که به نظر می‌رسد شبکه بیت کوین دست‌نخورده باقی مانده و فرصت رشد بیشتر دارد.

با توجه به نسبت قیمت به حجم معاملات درون زنجیره‌ای، فقط بیت کوین نیست که نشانه‌های مثبتی در خصوص سرمایه‌گذاری منسجم و خوب نشان می‌دهد.

تیمر گفته است:

اگر بیت کوین را ارزان در نظر بگیریم، می‌توان گفت که اتریوم از بیت کوین نیز ارزان‌تر است. اگر اتریوم در سطحی قرار داشته باشد که بیت کوین چهار سال پیش قرار داشت، پس اتریوم نزدیک به کف قیمت قرار دارد.

مقایسه ارز و قیمت بیت کوین
مقایسه ارز و قیمت بیت کو‌ین. منبع:  Jurrien Timmer/ Twitter

نسبت ریسک به پاداش ۱ به ۲۵!

در این بین، قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین هم‌چنان مورد سرمایه‌گذاری ترغیب‌کننده‌ای حتی برای کسانی محسوب می‌شود که معتقدند امکان کاهش ۵۰٪ قیمت BTC وجود دارد.

جیمز لویش (James Lavish) مدیر سابق صندوق پوشش ریسک و متخصص اقتصاد کلان این موضوع را بیان کرده و ارزش خرید بیت کوین در شرایط کنونی را با یک معادله ساده ریاضی نشان داده است. او در توییتر نوشته است:

اگر در سطح قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری BTC معتقد باشید که خطر کاهش قیمت به ۱۰,۰۰۰ دلار و احتمال افزایش قیمت به ۲۵۰,۰۰۰ دلار وجود دارد، پس احتمال کاهش ۰.۵ برابری و افزایش ۱۲.۵ برابری در میان است. بدین ترتیب نسبت پاداش به ریسک معادل با ۲۵ به ۱ است. این سطح پاداش به ریسک، ترغیب‌کننده است. اگرچه قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلار برای BTC در سال جاری غیرمنطقی است، اما پیش‌بینی‌ها در خصوص قیمت BTC در این سطح قرار دارد.

تیم دراپر (Tim Draper) یکی از میلیاردرهایی است که تاکید کرده است قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۲ به ۲۵۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا