اخبار خارجی

پل فایل کوین-پالیگان راه‌اندازی شد؛ خبری خوب برای برنامه‌های اینترنت نسل سوم

تعامل‌پذیری وب ۳ بین اکوسیستم‌های پالیگان و فایل کوین با عرضه پل (bridge) فایل کوین-پالیگان در حال بهبود و افزایش است. این پل توسط تیم تکستایل (Textile) توسعه یافته است.


به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از وبلاگ پالیگان، فایل کوین و پالیگان به منظور تشویق بیشتر توسعه‌دهندگان برای آزمایش و ایجاد برنامه‌های خود بر بستر این پل، برای تمام پروژه‌هایی که از پل تکستایل استفاده کنند هزینه ذخیره‌سازی در نظر نمی‌گیرند. بنابراین توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیر متمرکز روی شبکه پالیگان می‌توانند با استفاده از این پل از فضای ذخیره‌سازی فایل کوین به رایگان استفاده کنند.

پل فایل کوین-پالیگان و چشم‌انداز تعامل‌پذیری وب ۳

محصول جدید تکستایل، پل ذخیره‌سازی کاملا کارآمدی ارائه می‌دهد که می‌تواند اطلاعات را از تمام آدرس‌های پالیگان بدون تبدیل، امضای نهایی یا تبادل‌های پنهانی ذخیره کند. این محصول را می‌توان یک شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز در نظر گرفت. در حال حاضر، این محصول در شبکه اصلی پالیگان قابل استفاده است. به علاوه، تکستایل نقشه راهی برای افزایش تدریجی استفاده از این پل و در آخر، نظارت غیرمتمرکز بر آن ارائه داده است.
تعامل‌پذیری به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا قابلیت‌های بلاکچین‌های مختلف را بر اساس نیازهای خود ترکیب کنند. فایل کوین، ویژگی‌ها و عملکردهای بیشتری را برای برنامه‌های پالیگان به همراه خواهد آورد که به فضای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز و قابل تایید نیاز دارند.


این موضوع برای پروژه‌های پالیگان بسیار مهم است زیرا پالیگان یکی از پذیرفته‌شده‌ترین پلتفرم‌های بلاکچین برای بازی‌های وب۳ از لحاظ تعداد کاربران و تعداد بازی‌ها است. انتظار می‌رود برنامه‌های جدید از طرف جامعه پالیگان ظهور کند.
پالیگان و فایل کوین مزیت‌های مختلفی دارند و در ابتدای ظهور قابلیت‌های پروتکل‌های خود هستند. فایل کوین چیزی فراتر از یک فضای ذخیره‌سازی است و پالیگان نیز به سرعت در حال توسعه ویژگی‌ها و عملکردهای جدید است.
فایل کوین به کاربران امکان می‌دهد تا از طریق بازاری مطمئن، اطلاعات را ذخیره کنند، اطلاعات را درخواست کنند و آنها را انتقال دهند. filecoin کاملا متن باز است و به کاربران سراسر جهان امکان می‌دهد تا در این شبکه مشارکت داشته باشند. پروتکل فایل کوین، بر بستر سیستم گواه پیشرفته و جدیدی اجرا می‌شود که ترکیبی از گواه اثبات فضا-زمان (PoSt) و گواه اثبات تکرار (PoRep) است.


پالیگان اولین پلتفرم با ساختاری منسجم و استفاده آسان برای مقیاس‌پذیری اتریوم و توسعه زیرساخت آن است. مولفه اصلی آن، Polygon SDK است، چارچوبی منعطف و ماژولار که از ایجاد و اتصال زنجیره‌های ایمن نظیر پلاسما، Optimistic Rollup، zkRollup و سایر موارد و زنجیره‌های مجزا پشتیبانی می‌کند.

منبع
polygon

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا