اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

رشد ۶۰٪ قیمت فایل کوین؛ ماشین مجازی FVM اوایل اسفند عرضه می‌شود

به دنبال انتشار اخبار پیرامون راه‌اندازی ماشین مجازی فایل کوین (FVM)، قیمت توکن FIL روز جمعه رشد چشمگیری را تجربه کرد. ماشین مجازی فایل کوین پلتفرمی برای اجرای قراردادهای هوشمند در این شبکه است و به نوعی رقیبی برای EVM اتریوم محسوب می‌شود.

به گزارش کوین دسک، قیمت توکن FIL روز جمعه در ۳ روز اخیر با رشدی ۶۳٪ از ۵.۳۸ دلار به اوج ۸.۹۵ دلاری رسید. به گفته کالین وو، ژورنالیست مطرح حوزه رمزارزها، رشد قیمت فایل کوین احتمالا به دنبال اخبار مربوط به راه‌اندازی ماشین مجازی اختصاصی در این شبکه بلاکچینی بوده است.

راه‌اندازی FVM و اضافه شدن قراردادهای هوشمند به این شبکه، فایل کوین را به یک شبکه بلاکچینی لایه یک تمام عیار تبدیل خواهد کرد.

تیم توسعه فایل کوین در کنفرانس ماه سپتامبر این پروژه در سنگاپور از راه‌اندازی FVM خبر داد و وعده داد این ماشین مجازی، مجموعه‌ای از قابلیت‌های کاربردی از جمله ذخیره‌سازی دائمی، همانندسازی داده‌های ذخیره‌شده، بازسازی داده‌ها و لیکویید استیکینگ را به این شبکه اضافه خواهد کرد. علاوه بر این، ماشین مجازی فایل کوین قابلیت پشتیبانی از ساخت و توسعه سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) داده‌محور را دارد و مورد دیگر تراکنش‌هایی است که به ازای هربار مشاهده داده‌های ذخیره‌شده در این شبکه بوجود می‌آیند. این ارتقا همچنین ساخت بازی‌های وب ۳.۰ را تسهیل می‌کند.

ماشین مجازی فایل کوین با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار خواهد بود. ویژگی مذکور امکان انتقال دارایی‌های دیجیتال بین شبکه فایل کوین و سایر بلاکچین‌ها را فراهم می‌کند. علاوه بر این، قابلیت تعامل ماشین مجازی فایل کوین با بلاکچین‌های سازگار با EVM و شبکه‌های لایه ۲ به کاهش کارمزد و افزایش سرعت تراکنش‌ها منجر خواهد شد. توسعه‌دهندگان فایل کوین امیدوارند بتوانند از این ویژگی برای توسعه دیفای در این شبکه استفاده کنند.

ماشین مجازی FVM فایل کوین در چه تاریخی راه‌اندازی می‌شود؟

  • قرار است FVM در ۱ مارس (۱۰ اسفند) در شبکه فایل کوین راه‌اندازی شود.
منبع
coindesk

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا