مقالات عمومی

چهار مشکل اساسی برای پذیرش عمومی ارزهای دیجیتال!

ارز های دیجیتال بلاک چین محور مانند بیت کوین و اتریوم به رشد خود در زمینه توسعه و محبوبیت ادامه می دهند و رویا های پذیرش عام به نظر قابل دسترس تر می رسد. اما هنوز کار زیادی برای انجام دادن است و حتی بیت کوین که محبوب ترین، باارزش ترین و ایمن ترین ارز دیجیتال است هنوز برای مصرف آمادگی کامل را ندارد. هنوز برای صعود و رسیدن به پذیرش عام و مقبولیت عمومی عامل هایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. در حالی که فناوری بلاک چین مسیری طولانی را گذرانده، اما هنوز کار زیادی مانده که انجام دهد. در اینجا چهار مشکل مورد بررسی قرار می گیرد که مانع های اصلی بر سر راه بلاک چین هستند و برخی از این مشکلات، مشکلات اقتصاد سنتی هم می باشند. بخش توسعه بلاک چین بخشی است که خلاقیت و تعهد هرگز متوقف نمی شود و همواره به ایجاد شگفتی می انجامد و بنابراین فکر می کنیم که آینده ای درخشان در انتظار کریپتو ها باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

مقیاس پذیری

مقیاس پذیری بیت کوین با فوروارد بلاکز

این اولین چیزی است که به ذهن می آید و فلج کننده ترین مانع موجود می باشد. ظرفیت بازده تراکنش های بیت کوین در این چند ماه اخیر مورد آزمایش قرار گرفت و نتایج مشهوری بدست آمد. تراکنش های تاخیری، کارمزد های بالا و بسیاری دیگر از جمله این نتایج بودند که در توئیتر مورد بحث قرار گرفتند.

بله مقیاس پذیری در ذات خودش یک مشکل است اما تنشی که در اثر بحث هایی که در مورد آن ایجاد شده، می تواند خیلی بد باشد و منجر به فروش ناشی از ترس در بازار شود. رقابت بر سر تغییرات پروتکل و اغتشاش کلی برای کاربران وارد شده، می تواند از دیگر نتایج ناشی از این تنش باشد. خوشبختانه این امر در جامعه توسعه دهنده مورد توجه اصلی قرار گرفته و کمبود ایده در این زمینه وجود ندارد و پیشنهاد های بهبود بیت کوین (BIP) نیز به همین خاطر در حال ارائه شدن هستند.

بسیاری از توسعه دهندگان نظرشان به بلاک چین های دیگر تغییر کرده که با جدیدترین فناوری و با در نظر گرفتن مقبولیت عمومی طراحی شده اند.

محافظت از مشتری

در اوایل این ماه جامعه ارز های دیجیتال به وجود آمد زیرا حجم بازار بیت کوین از پی پال پیش افتاد، اما از طرف دیگر این اتفاق می تواند به عنوان یک مشکل هم دیده شود.

اگرچه بیت کوین توانسته پی پال را تحت الشعاع خود قرار دهد اما منبع کاربری آن هیچ قرابتی با ۲۱۰ میلیون کاربری که مالک اکانت پی پال هستند، دارا نمی باشد. با در نظر گرفتن این قضیه می توان نتیجه گرفت که کریپتو هنوز هم بازاری بسیار سوداگرانه دارد. چه چیزی مردم را از استفاده از بیت کوین و ارز های دیجیتالی که بسیار پیشرفته تر از پی پال هستند، باز می دارد؟ جواب، محافظت از مشتری می باشد که در جهان کریپتو چنین چیزی فعلا وجود ندارد.

اگر می خواهید چیزی با بیت کوین بخرید، شما باید یا به فروشنده کاملا اعتماد داشته باشید و یا یک عامل ضمانت شخص ثالث داشته باشید که تراکنش را واسطه گری کند که این باعث می شود که کل فرآیند پرهزینه و پیچیده شود.

Nuno Correia مدیر عامل Utrust اظهار داشته که تیم او در حال ساختن یک راه حل ساده و موثر بر روی پلتفرمی است که سیستم محافظت مشتری خود را ارائه می دهد و به کاربران اجازه می دهد که به خرید آنلاین بپردازند و از همان سهولت خرید از eBay یا خرید با پی پال برخوردار باشند.

Cointelegraph از Correia در مورد اینکه چگونه این پلتفرم می تواند به ارز های دیجیتال کمک کند تا به مقبولیت عام برسند، سوال کرد و او ابراز داشت که:

UTRUST اعتماد را برای پذیرندگان کریپتو به ارمغان می آورد. آنها هرگز وقتی که خرید آنلاین انجام می دهند احساس ریسک نمی کنند!

نوسانات

بیت کوین با نوسانات قیمتی بیگانه نیست. اگرچه این نوسانات است که باعث می شود، تریدر ها امرار معاش کنند، اما این نوسانات برای هیچ ارزی یک ویژگی مطلوب نمی باشد.

این مشکل نیز قرابت نزدیکی با مشکل محافظت از مشتری دارد که قبلا مورد بحث قرار گرفت. تجار و مشتریان دو مولفه اصلی هر تراکنشی می باشند و اگرچه بسیاری از افراد دارای بیت کوین هستند که هر جا که بتوانند بیت کوین های خود را خرج می کنند اما تجار ممکن است مایل به ریسک اضافی نباشند.

در حالی که سیستم به کار گرفته شده در پلتفرم UTRUST باعث می شود که تجار تنها با پول کلاسیک سر و کار داشته باشند اما این راه حل کاملی برای مقابله با مشکل نوسانات نیست.

با این وجود پروژه هایی مانند Bitshares، Waves و تتر در حال استفاده بهینه از فناوری بلاک چین برای فراهم آوردن توکن های فیات بلاک چین محور مانند BitUSD، wUSD و USDT می باشند.

امنیت

امنیت با بلاک چین

این مشکل در ذات خود یک مشکل مخصوص ارز های دیجیتال نیست اما مشکلی است که باید به آن توجه کرد و اگر ارز های دیجیتال می خواهند به صعود خود به سمت مقبولیت عام ادامه دهند، حتما باید فکری برای آن کنند.

ما حتی در مورد کلاه برداری های احمقانه زیاد، طرح ها و حقه هایی که طراحی شده اند تا کوین های شما را به صورت آنلاین ببرند نیز صحبت نمی کنیم بلکه ما در مورد صرافی ها صحبت می کنیم.

صرافی ها تبدیل به یک ورودی به جهان ارز های دیجیتال شده اند و نوعی سرویس راحت و قابل استطاعت را فراهم آورده اند. با این وجود این صرافی ها تبدیل به نقاط شکست متمرکزی برای یک اقتصاد غیر متمرکز شده اند. از هک بدنام Mt Gox گرفته تا مشکلات اخیر Bitfinex و BTC-e به نظر می رسد که اوضاع بهبود چندانی نیافته است.

راه حل این مشکل صرافی های غیر متمرکز (DEX) می باشد. پروژه های متن بازی مانند Bitsquare، Waves DEX و BarterDEX قریب الوقوع توسط SuperNet همگی کنترل را به کاربر برمی گردانند و باعث می شوند که آنها به خرید و فروش ارز های دیجیتال بپردازند بدون آنکه نیاز به اعتماد به یک شخص ثالث باشد که این امنیت، حریم خصوصی و کارایی را ترویج می دهد.

Audo مدیر جامعه SuperNet به Cointelegraph گفت که:

با وجود صرافی های غیر متمرکزی مانند BarterDEX، ترید می تواند از طریق یک کیف پول در یک محیط غیر متمرکز انجام شود. بنابراین کاربر تنها لازم است یک برنامه را دانلود کند که هم به عنوان یک کیف پول چند کوینی و هم به عنوان یک صرافی کوین عمل می کند. این همه چیزی است که کاربر نیاز دارد و در انتها ذخیره، خرید و فروش ارز های دیجیتال مختلف بسیار آسان خواهد شد و این در حالی است که به مرور عملکرد های بیشتری در داخل برنامه تعبیه خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا