اخبار اتریوم

تحلیل فراکتالی؛ امسال قیمت اتریوم در برابر بیت کوین (ETH/BTC) ۵۰٪ رشد می‌کند

با توجه به تشکیل الگوی سر و شانه معکوس، ارزش توکن بومی اتریوم یعنی اتر احتمالاًدر ماه‌های آینده بیش از ۵۰٪ ‌در برابر رقیب برتر خود، بیت‌ کوین، افزایش خواهد یافت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

آرایش شکست صعودی نمودار ETH/BTC مشابه ۱۴۰٪ رشد آن در سال ۲۰۲۱

‌به گزارش میهن بلاکچین، الگوی سر و شانه معکوس (IH&S) با تشکیل سه دره در زیر یک خط گردن (مقاومت) مشخص می‌شود، به طوری که دره میانی (سر) عمیق‌تر از دو دره (شانه‌ها) دیگر است که تقریبا طول آن‌ها یکسان است.

در یک سناریوی «ایده‌آل»، الگوی IH&S زمانی تکمیل می‌شود که قیمت پس از تشکیل شانه راست ‌مقاومت خط گردن را به سمت بالا بشکند. با انجام این کار، قیمت به اندازه حداکثر فاصله بین پایین‌ترین نقطه سر و مقاومت خط گردن افزایش می‌یابد.

از روز گذشته، جفت ارز ETH/BTC پس از تشکیل چیزی شبیه به الگوی سر و شانه‌ معکوس، در نوسان بوده است. بنابراین، همچنان منتظر رشد بیشتر این جفت ارز به سمت سطح مقاومت خط گردن ‌در حدود ۰.۰۶۱ BTC هستیم.

نمودار روزانه ETH/BTC. منبع: TradingView
نمودار روزانه ETH/BTC. منبع: TradingView

پس از آن، این جفت ارز ممکن است یک پولبک و ریکاوری جزئی را برای تست مجدد خط گردن تجربه کند. در این حالت الگوی IH&S تکمیل می‌شود.

به طور کلی، شکست رو به بالای خط گردن، همراه با افزایش حجم معاملات، هدف صعودی ETH/BTC را تا پایان سال به حدود ۰.۰۸۴ BTC می‌رساند که بیش از ۵۰٪ از سطوح فعلی بیشتر است.

تحلیلگری با نام ولف (Wolf) ‌سناریوی شکست صعودی IH&S را در ماه‌های آینده به دلیل شباهت‌های آن با الگوی IH&S غول‌پیکر ‌دوره ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ پیش‌بینی کرده است. در آن دوره به دنبال ‌شکست صعودی قاطع قیمت در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) شاهد ۱۴۰٪ رشد جفت ارز ETH/BTC بودیم.

منبع: ولف
منبع: ولف

فراکتال هاوینگ بیت کوین شانس ETH/BTC را افزایش می‌دهد

چشم‌انداز صعودی ETH/BTC برای سال ۲۰۲۴ با توجه به رفتار تاریخی قیمت بیت کوین پس از هاوینگ تقویت می‌شود.

به عنوان مثال، این جفت ارز پس از هاوینگ سوم بیت کوین در می ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۹۹) بیش از ۳۳۰٪ افزایش یافت و پس از هاوینگ دوم در جولای ۲۰۱۶ (تیر ۹۵)، بیش از ۹۰۰٪ رشد داشت. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده، ETH/BTC در هر دو مورد داخل یک الگوی مثلث بزرگ باقی مانده است.

نمودار هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView
نمودار هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

پس از چهارمین هاوینگ بیت کوین در آوریل ۲۰۲۴ (فروردین ۱۴۰۳)، ETH/BTC با حرکات رنج و نوسانی در حال تثبیت قیمت بوده ‌است. این جفت ارز خود را بالاتر از خط روند پایینی ‌مثلث ‌نگه داشته و به دنبال حرکتی به سمت خط روند بالایی در حدود ۰.۰۶۲ BTC است. این هدف حدود ۲۰٪ بالاتر از سطوح فعلی قرار دارد.

نکته جالب توجه این است که هدف صعودی این نمودار با مقاومت خط گردن الگوی IH&S مطابقت دارد. بنابراین، نوسان در محدوده مثلث احتمالا ETH/BTC را قادر می‌سازد تا الگوی ‌IH&S را کامل کند و در صورتی که این الگو درست عمل کند، منجر به شکست صعودی نهایی خواهد شد.

نمودار هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView
نمودار هفتگی ETH/BTC. منبع: TradingView

از منظر فاندامنتال نیز آغاز به کار صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اتر، به گفته تحلیلگران بلومبرگ احتمالا تا ۲ جولای (۱۲ تیر)، می‌تواند جرقه لازم برای شروع سناریوهای تکنیکال و صعودی مورد بحث در بالا باشد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا