متوسط ایردراپ

معرفی ایردراپ Fuel؛ چطور در ایردراپ احتمالی شبکه فیول شرکت کنیم؟

شبکه فیول با جذب سرمایه ۸۱.۵ میلیون دلاری از شرکت‌های مطرح، به یکی از گزینه‌های جذاب کاربران برای دریافت ایردراپ احتمالی تبدیل شده است. فیول روی ساخت سریع‌ترین لایه اجرایی برای بلاکچین‌های ماژولار متمرکز شده است. هنوز برای این شبکه صحبت از توکن نشده است؛ اما با توجه به رقبا احتمال دارد که در زمان لانچ مین‌نت،‌ شاهد عرضه توکن و ایردراپ آن بین مشارکت‌کنندگان در تست‌نت باشیم. با میهن بلاکچین همراه باشید تا ایردراپ احتمالی Fuel Network را بررسی کنیم و روش مشارکت در تست‌نت آن را آموزش دهیم.

معرفی ایردراپ Fuel Network

معرفی ایردراپ Fuel Network
منبع: fuel.network

شبکه Fuel ابتدا به‌عنوان یک راهکار لایه ۲ برای اتریوم و اولین رولاپ اپتیمیستیک طراحی شد؛ اما در نهایت به یک بلاکچین ماژولار تبدیل شد. Fuel Network از مدل UTXO استفاده می‌کند و می‌تواند تراکنش‌ها را به صورت موازی پردازش و تایید کند. همچنین این شبکه زبان برنامه‌نویسی مخصوص خود به نام Sway را دارد که از زبان Rust الهام گرفته شده است. یکی از ویژگی‌های برجسته این شبکه پشتیبانی از توکن‌های متعدد است؛ به این صورت افراد می‌توانند کارمزد تراکنش‌های خود را با هر توکنی پرداخت کنند.

توسعه شبکه فیول بر عهده Fuel labs است. جان آدلر (John Adler) یکی از بنیان‌گذاران این پروژه است که هم‌بنیان‌گذار دیگر شبکه بلاکچینی ماژولار یعنی سلستیا هم بوده است. نکته قابل توجه در مورد فیول نتورک، جذب سرمایه ۸۱.۵ میلیون دلاری است که ۸۰ میلیون آن در راند آخر و سپتامبر ۲۰۲۲ جذب شده است. نام‌های زیر تعدادی از ۱۴ سرمایه‌گذار این پروژه هستند:

 • Blockchain Capital
 • CoinFund
 • Spartan
 • Stratos Technologies
 • Bain Capital Crypto
 • MH Ventures

جزئیات ایردراپ شبکه فیول

تست‌نت Beta3 شبکه فیول در تاریخ ۳۰ مارچ ۲۰۲۳ (۱۰ فروردین ۱۴۰۲) راه‌اندازی شده است و می‌توان در آن فعالیت انجام داد. در داکیومنت‌های این پروژه هیچ اشاره‌ای به لانچ توکن بومی نشده است. اما از آن جایی که پروژه سلستیا توکن خواهد داشت، احتمال داده می‌شود که فیول نتورک هم توکن خودش را لانچ کند.

بنابراین باید تاکید کنیم که ایردراپ Fuel قطعی نیست و انجام دادن کارهایی که در ادامه به آن‌‌ها خواهیم پرداخت،‌ هیچ تضمینی برای دریافت توکن رایگان این شبکه ایجاد نمی‌کند. با توجه به شرایط کلی این پروژه،‌ ارزش دارد تا حدود ۲۰ دقیقه برای تست‌نت آن زمان بگذاریم تا اگر Airdrop انجام شد،‌ شانسی برای دریافت آن داشته باشیم.

چطور در ایردراپ Fuel Network شرکت کنیم؟

دانلود کیف پول فیول
منبع: wallet.fuel.network

برای فعالیت در تست‌نت شبکه فیول،‌ ابتدا باید کیف پول آن را نصب کنیم. این کیف پول هنوز در میان افزونه‌های گوگل کروم قرار ندارد و آن را باید دستی دانلود و نصب کرد. برای دانلود کیف پول پول وارد این لینک شوید و روی Download Fuel Wallet بزنید. پس از دانلود منوی مرورگر کروم را باز کرده و از قسمت More Tools به صفحه Extensions بروید. در این صفحه مثل تصویر زیر، حالت Developer Mode را فعال نمایید.

فعال کردن Developer Mode در گوگل کروم
منبع: chrome extensions

سپس فایل دانلود شده را کشیده و در این صفحه رها کنید. با این کار کیف پول شما نصب می‌شود و برای ساخت کیف پول باید اقدام کنید. روی Create a Wallet بزنید و پس از مطالعه شرایط استفاده، I Accept را انتخاب کنید. سپس باید عبارت بازیابی را در مکانی امن یادداشت کنید و تیک تایید بکاپ گرفتن آن را بزنید. در گام بعدی باید عبارت بازیابی خود را وارد کنید تا اطمینان حاصل شود که کپی آن را دارید. اختصاص رمز عبور آخرین کاری است که برای تکمیل راه‌اندازی کیف پول باید انجام دهید.

۱. دریافت توکن تستی

فاست شبکه fuel
منبع: Fuel Wallet

برای دریافت توکن‌ تستی کیف پول خود را باز کنید و روی Faucet بزنید. فاست در آدرس شما به صورت خودکار ثبت شده است؛ تیک ربات نیستم و سپس Give me ETHER را بزنید. می‌توانید در اکسپلورر شبکه فیول تراکنش خود را چک کنید.

۲. تسک‌های تست کیف پول

تست کیف پول فیول
منبع: wallet.fuel.network

وارد این لینک شوید. کمی به پایین اسکرول کنید و روی Connect Wallet بزنید. سپس به این لینک بروید و بعد از کمی اسکرول به پایین،‌ روی Transfer بزنید. تراکنش را در کیف پولتان تایید کنید. در قدم آخر این تسک به این لینک رفته و روی Sign Message بزنید و بعد در کیف پول روی Sign بزنید.

۳. تعامل با SwaySwap

تعامل با SwaySwap
منبع: fuellabs.github.io

وارد این لینک شوید و روی Connect Wallet بزنید. پس از تایید اتصال کیف پول، سایر مراحل Add Assets و Mint Assets را طی کنید. در گام آخر تیک مربوط به مطالعه سلب مسئولیت قانونی را بزنید و بعد روی Get Swapping بزنید.

تعامل با SwaySwap برای ایردراپ فیول
منبع: fuellabs.github.io

سپس وارد محیط صرافی غیرمتمرکز SwaySwap می‌شوید. از این لینک نیز می‌توانید به این صرافی دسترسی داشته باشید. چند سواپ در بازه‌های زمانی مختلف در این دکس انجام دهید (فعلا فقط توکن‌های sEther و DAI برای معامله وجود دارند).

تامین نقدینگی در صرافی Swayswap
منبع: fuellabs.github.io

به قسمت Pool بروید و روی Add Liquidity بزنید و برای پیر sEther/DAI تامین نقدینگی کنید. برای بالاتر بردن شانس خود می‌توانید در روزهای مختلف سری به این صرافی غیرمتمرکز بزنید و به آن نقدینگی اضافه کرده یا نقدینگی قبلی خود را Remove‌ کنید.

۴. تعامل با Swaylend

تعامل با Swaylend برای ایردراپ فیول
منبع: app.swaylend.com

این برنامه برای وام‌دهی طراحی شده است. از این لینک وارد آن شوید و روی Connect Wallet و سپس Fuel Wallet بزنید. سپس وارد بخش Faucet شوید و همه توکن‌های موجود را Mint کنید. بعد از مینت کردن همه توکن‌‌ها، به قسمت Dashboard بازگردید.

تامین نقدتیگی در swaylend
منبع: app.swaylend.com

روی Supply USDC بزنید و مثل تصویر بالا،‌ میزانی از توکن‌های خود را انتخاب کنید. سپس روی Supply بزنید و تراکنش را روی کیف پول تایید کنید. پس از آن روی Withdraw بزنید و میزانی از توکن‌های خود را خارج کنید.

۵. مینت NFT در Fuel Art

مینت NFT در Fuel Art
منبع: fuelart.io

از این لینک وارد پلتفرم Fuel Art شوید. کیف پول خود را متصل و Verify شدن آن را Sign کنید. چند وقت یکبار سری به بخش Lunchpad بزنید و اگر NFT برای مینت کردن وجود داشت، آن را مینت کنید.

در قدم بعدی به بخش Create Item بروید. برای آپلود یک تصویر روی Upload File بزنید و تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای آن عنوان و توضیحات دلخواه بنویسید و روی Create بزنید. در نهایت تراکنش را روی کیف پول تایید کنید.

۶. فعالیت در اکوسیستم دیسکورد

فعالیت در دیسکورد پروژه‌ها معمولا اهمیت زیادی برای تیم پروژه دارد. به دیسکورد Fuel رفته و در آن عضو شوید. به قسمت Get Your Role بروید و روی ایموجی مروبط به Enthusiast کلیک کنید. همچنین سعی کنید فیدبک کاملی از تجربه کار کردن با اکوسیستم فیول در بخش Testnet-Feedback بنویسید.

در کنار همه موارد ذکر شده، اخبار و اتفاقات Fuel را دنبال کنید و در زمان‌‌های مختلف با برنامه‌های اکوسیستم آن تعامل داشته باشید.

سوالات متداول (FAQ)

پرسش و پاسخ میهن بلاکچین
 • آیا ایردراپ Fuel Network قطعی است؟
  خیر. هنوز صحبتی در مورد توکن این پروژه و ایردراپ آن نشده است. اما این احتمال وجود دارد که برای این شبکه توکن عرضه شده و بین کاربران اولیه ایردراپ شود.
 • برای شرکت در ایردراپ فیول چقدر باید هزینه کنیم؟
  با توجه به این که شبکه فیول در مرحله تست‌نت قرار دارد، تعامل با اکوسیستم آن هزینه‌ای برای کاربران ندارد.

جمع‌بندی

ایردراپ در سال ۲۰۲۳ یکی از موضوعات داغ دنیای رمزارزها است و کاربران زیادی به امید دریافت توکن‌‌های رایگان، در تست‌نت پروژه‌های مختلف مشارکت می‌کنند. شبکه فیول یکی از پروژه‌هایی است که با جذب سرمایه ۸۰ میلیون دلاری خبرساز شد و با توجه به حضور جان آدلر از سلستیا به عنوان یکی از بنیان‌گذاران این پروژه، احتمال دارد که این شبکه هم توکن عرضه کند. هنوز چیزی در مورد Airdrop این پروژه قطعی نیست، اما ارزش دارد تا برای آن وقت بگذاریم. در این مقاله جزئیات ایردراپ احتمالی Fuel Network را بررسی کردیم و روش شرکت در تست‌نت آن را آموزش دادیم. نظر شما در مورد این پروژه چیست؟ آیا ایردراپ ارزشمندی خواهد داشت؟

منبع
میهن بلاکچین

آرش زارع زاده

عمران خوندم، ارشد گرفتم و مشغول به کار شدم؛ اما وقتی فهمیدم بیت کوین چیه، اهداف و زیرساختش برام خیلی جذاب شد. در نتیجه مسیرو عوض کردم. برام جالبه اونایی که عمران میخونن، معمولا علاقه و گرایش خاصی به سرمایه‌گذاری پیدا میکنن. منم سرمایه‌گذاری تو کریپتو رو یه فرصت ایده‌آل دیدم؛ پس اطلاعاتم رو بالا بردم و در کنار سرمایه‌گذاری، شروع کردم به تولید محتوای آموزشی. کلا همیشه دنبال این هستم که چطور میشه بهتر سرمایه‌گذای کرد. بعد از دو سال برگزاری دوره‌های مختلف، همکاری من به عنوان کارشناس بخش محتوای آموزشی با میهن بلاکچین شروع شد. در آخر بگم که BNB برام سودآورترین رمزارز بوده و به محتوای تصویری بیشتر از متنی علاقه دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
8 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا