اخبار عمومی

جنسیس ۳ میلیارد دلار به طلبکاران خود پرداخت خواهد کرد؛ فشار نزولی جدیدی برای بازار کریپتو؟

بر اساس حکم دادگاه ورشکستگی، پلتفرم وام‌دهی ارز دیجیتال جنسیس (Genesis) موظف شده تا حدود ۳ میلیارد دلار از بدهی‌های خود را در قالب پول نقد و ارز دیجیتال به طلبکاران خود پرداخت کند. ضمنا، شرکت دیجیتال کارنسی گروپ (DCG)، مالک جنسیس قرار نیست هیچ سودی از این ورشکستگی دریافت کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، شان لین (Sean Lane)، قاضی دادگاه ورشکستگی روز گذشته طرح بازپرداخت فصل ۱۱ شرکت جنسیس را تایید کرد. بر اساس این حکم، حالا جنسیس می‌تواند دارایی مشتریان خود که در ماه نوامبر ۲۰۲۲ مسدود شده بودند را به آنها بازگرداند.

پیش از این شرکت دیجیتال کارنسی گروپ طی درخواستی از دادگاه خواسته بود تا جنسیس بیش از ارزش دارایی‌های دیجیتال در ژانویه ۲۰۲۳، یعنی زمانی که رسما اعلام ورشکستگی کرده بود، به مشتریان و طلبکاران خود پرداخت نکند. قیمت بیت کوین از آن زمان به طور قابل توجهی افزایش یافته و از حدود ۲۴٬۰۰۰ دلار به بیش از ۶۷٬۷۰۰ دلار رسیده است.

با این حال، قاضی پرونده ضمن رد درخواست دیجیتال کارنسی گروپ خاطرنشان کرده که این شرکت، هیچ حق قانونی برای مخالفت با طرح بازپرداخت ورشکستگی فصل ۱۱ جنسیس ندارد؛ بدین ترتیب حالا جنسیس باید با قیمت روز خسارات مشتریان و طلبکاران خود را پرداخت کند.

قاضی پرونده همچنین دستور داده تا بدهی مربوط به شرکت دیجیتال کارنسی گروپ، به عنوان یکی از سهامداران جنسیس، پس از بازپرداخت بدهی سایر مشتریان پرداخت شود. این یعنی بازپرداخت بدهی مشتریان و طلبکاران نسبت به پرداخت بدهی شرکت DCG اولویت خواهد داشت.

به گفته قاضی، با توجه به حجم بالای بدهی طلبکاران و مشتریان، سود سهام جنسیسی که در اختیار شرکت دیجیتال کارنسی گروپ است عملا ناچیز محسوب می‌شود. به همین خاطر، بازپرداخت بدهی DCG در اولویت نخواهد بود و جنسیس ابتدا باید بدهی‌های دیگر خود از جمله بدهی ۳۲ میلیارد دلاری به قانون‌گذاران مالی فدرال و ایالتی را در اولویت قرار دهد.

پلتفرم جنسیس یکی از شرکت‌های وام‌دهی ارز دیجیتال بود که تحت تاثیر بازار نزولی سال ۲۰۲۲ قرار گرفت و به دنبال بحران نقدینگی در نوامبر آن سال، در ژانویه ۲۰۲۳ اعلام ورشکستگی کرد. بر اساس گزارشات، جنسیس بیش از ۳.۵ میلیارد دلار تنها به ۵۰ طلبکار اول خود از جمله صرافی جمینای بدهکار است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا