اخبار کوتاه

گری گنسلر: صرافی‌های رمزارز باید تحت نظارت کمیسیون SEC قرار گیرند

گری گنسلر (Gary Gensler)، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، اظهار داشت که باید با صرافی‌های ارز دیجیتال مانند صرافی‌های اوراق بهادار رفتار شود و تمام آن‌ها تحت نظارت SEC قرار بگیرند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوبریفینگ، افزایش فشار از سوی رییس SEC بر صنعت کریپتو وارد مرحله جدیدی شده است. گنسلر، رییس SEC، دیروز ویدئویی را در توییتر به اشتراک گذاشت که در آن می‌گوید قانون‌گذاری صرافی‌های ارزهای دیجیتال باید مانند صرافی‌های اوراق بهادار باشد. او در این ویدئو تاکید کرد:

صرف اینکه فضای کریپتو با فناوری جدیدی روبرو است، دلیل کافی برای برخورد قانونی متفاوت با بازار آن نیست. استثنا قائل شدن در قانون‌گذاری برای ارزهای دیجیتال قانون ۹۰ ساله اوراق بهادار را تضعیف خواهد کرد.

گری گنسلر

او همچنین از صرافی‌ها به دلیل ارائه خدمات حضانتی خارج از چارچوب‌های نظارتی برای محافظت از سپرده‌های کاربران انتقاد کرد و گفت:

این موضوع شبیه به این است که سهام‌داران بازار بورس تمام سهام خود را به بورس نیویورک تحویل دهند. چنین چیزی قابل تصور نیست.

گنسلر همچنین اظهار داشت پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال با ایفای نقش بازارساز برای رمزارزهای مختلف، با معامله‌گران «تضاد منافع ذاتی» دارند. گنسلر پیشتر در ماه اردیبهشت هم در مصاحبه با بلومبرگ به این موضوع اشاره کرده بود و تاکید کرده بود «بسیاری پلتفرم‌های معاملاتی در فضای کریپتو مشتریان خود را فرانت ران می‌کنند و علیه مشتریان خود بازارسازی می‌کنند».

تام امر (Tom Emmer)، نماینده کنگره آمریکا، کمیسیون SEC را «تشنه قدرت» خواند و آن را به تلاش برای «فروبردن شرکت‌های رمزارزی در باتلاق قوانین» متهم کرد.

منبع
cryptobriefing

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا