اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

آلفابت (شرکت مادر گوگل) ۱.۵ میلیارد دلار در صنعت بلاکچین سرمایه‌گذاری کرده است

پلتفرم بلاک دیتا به تازگی گزارشی از میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ در عرصه بلاکچین منتشر کرده است. بر این اساس، شرکت آلفابت (شرکت مادر گوگل) ۱.۵ میلیارد دلار در چند شرکت فعال در زمینه بلاکچین سرمایه‌گذاری کرده است و به این ترتیب گوی سبقت در زمینه سرمایه‌گذاری در Blockchain را از بلک راک ربود.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، پست جدید بلاک دیتا نشان می‌دهد آلفابت (Alphabet) شرکت مادر گوگل، بین سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) تا ژوئن ۲۰۲۲ (خرداد ۱۴۰۱) ۱.۵ میلیارد دلار روی صنعت بلاکچین سرمایه‌گذاری انجام داده است که از این حیث از شرکت‌هایی همچون بلک راک، مورگان استنلی، سامسونگ و گلدمن ساکس در مکان بالاتری از جدول قرار دارد.

عمده سرمایه‌گذاری شرکت آلفابت روی ۴ شرکت Fireblocks، Dapper Labs، Voltage و Digital Currency Group است. نکته جالب توجه این است که در سال قبل گوگل از ۱۷ شرکت بلاکچینی از جمله این ۴ شرکت تامین مالی انجام داده بود و ۶۰۱.۴ میلیون دلار سرمایه جمع کرد.

۴۰ شرکت معتبر دنیا در مجموع ۶ میلیارد دلار در فضای بلاکچین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در تصویر زیر مقدار سرمایه‌گذاری ۱۶ مورد برتر از این ۴۰ شرکت را می‌توانید ببینید و در ستون آخر نام‌ پروژه‌هایی که این شرکت‌ها بر روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند آمده است.

فعال‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذار در حوزه بلاکچین
فعال‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذار در حوزه بلاکچین منبع: Blockdata

مقدار سرمایه‌گذاری بلک راک، مورگان استنلی و سامسونگ در فضای بلاکچین به ترتیب ۱.۱۷ میلیارد دلار، ۱.۱۱ میلیارد دلار و ۹۷۹.۲ میلیون دلار است. بلک راک (‌BlackRock) بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان است که چندی پیش اعلام کرد یک صندوق سرمایه‌گذاری آنی بیت کوین برای مشتریان سازمانی ارائه می‌کند.

مورگان استنلی و بلک راک مثل گوگل روی شرکت‌های متعددی سرمایه‌گذاری نکرده‌اند و فقط روی ۲ الی ۳ شرکت سرمایه‌ خود را قرار داده‌اند اما سامسونگ روی ۱۳ شرکت مختلف سرمایه گذاری کرده است.

اطلاعات نشان می‌دهد شرکت‌هایی که با استفاده از توکن‌های بی‌همتا (NFT) خدماتی ارائه می‌دهند، محبوب‌ترین‌ گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری بوده‌اند. در پست بلاک‌دیتا آمده است:

بسیاری از این‌ها به صنایعی مانند بازی، هنر و سرگرمی و فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) تعلق دارند.

  • چه شرکت‌هایی بیشترین سرمایه‌گذاری را روی بلاکچین انجام داده‌اند؟

از سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) تا ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) بیشترین سرمایه‌گذاری روی صنعت بلاکچین به ترتیب توسط آلفابت (شرکت مادر گوگل)، بلک‌راک، مورگان استنلی و سامسونگ انجام شده است.

  • آلفابت، شرکت مادر گوگل، چه مقدار سرمایه‌گذاری در حوزه بلاکچین انجام داده است؟

شرکت آلفابت، شرکت مادر گوگل، ۱.۵ میلیارد دلار روی ۴ شرکت بلاکچینی سرمایه‌گذاری کرده است.

  • شرکت آلفابت روی چه شرکت‌هایی در حوزه بلاکچین سرمایه‌گذاری انجام داده است؟

شرکت آلفابت روی چهار شرکت بلاک چینی از جمله پلتفرم حضانت دارایی دیجیتال Fireblocks، شرکت بازی‌سازی وب ۳ Dapper Labs، ابزارهای زیرساخت بیت‌کوین Voltage و شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Digital Currency Group سرمایه‌گذاری کرده است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا