تحلیل فاندامنتال

بررسی پیش‌فروش عمومی توکن تلگرام (Gram) + ویدیو

تلگرام یکی از محبوبترین پیام رسان‌ها در جهان و ایران است. در سال ۲۰۱۷ تلگرام اعلام کرد که قصد دارد ارز دیجیتال خودش را منتشر کند و این ارز دیجیتال بر بستر بلاکچین اختصاصی تلگرام ایجاد خواهد شد. ۴ ماه پیش تلگرام در قالب یک فروش خصوصی (Private Sale) در طی دو مرحله نزدیک به ۱.۷ میلیارد دلار، برای توسعه شبکه باز تلگرام (TON) و توکن گرام (Gram) جذب سرمایه کرد. از هفته گذشته در خبر گزاری‌ها به صورت غیر رسمی اعلام شد که فروش عمومی این ارز دیجیتال تلگرام به نام گرام از تاریخ ۱۰ جولای آغاز خواهد شد. در این زیر ذره‌بین که به صورت ویدیو تهیه شده است به بررسی این فروش عمومی، که البته به صورت غیر رسمی در حال برگزاری است و خود تلگرام در مورد آن سکوت کرده است، پرداخته‌ایم. البته باید توجه داشته باشید که این توکن هنوز عرضه نشده است و در اصل برخی صرافی‌ها در حال پیش فروش آن هستند.

 

در همین اخبار غیر رسمی که از سوی تلگرام تایید نشده است، گفته شده بود که این فروش عمومی توکن گرام قرار است در صرافی Liquid انجام شود. Liquid هم مدعی است که برای این فروش عمومی، با یکی از سرمایه گذاران اصلی که در مرحله فروش خصوصی تلگرام، تعداد زیادی از توکن گرام را پیش خرید کرده است، در حال همکاری است. این سرمایه گذار Gram Asia نام دارد که گفته می‌شود بزرگترین خریدار آسیایی گرام بوده است. این فروش عمومی در حال حاضر در Liquid در حال برگزاری است و قیمت فروش هر توکن گرام، ۴ دلار اعلام شده است. تعداد توکن‌هایی که قرار است در این صرافی به فروش برسند ۱۲.۵ میلیون توکن Gram اعلام شده است.

صرافی دیگری که آغاز به مبادلات قراردادهای آتی Gram کرده است، BitForex نام دارد. که از دیروز در حال پیش فروش این توکن هاست. و سرمایه گذاران میتوانند در ازای هر ده دلار وثیقه گذاری به صورت USDT، یک توکن گرام پیش‌خرید کنند.

تذکر مهم : این مطلب صرفا جهت اطلاع رسانی‌ است و در کل با توجه به اینکه ارزدیجیتال گرام، هنوز به صورت رسمی عرضه نشده است و هیچکدام از این وبسایت‌ها نماینده رسمی تلگرام محسوب نمی‌شوند، سرمایه گذاری در این پیش فروش‌ها به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا