اخبار خارجی

گری اسکیل در انتظار پاسخ SEC؛ آیا زی‌کش، استلار و هورایزن اوراق بهادار هستند؟

اسناد صندوق گری اسکیل (Gray Scale) نشان می‌دهد که این شرکت سرمایه‌گذاری اخیرا در مورد رمزارزهای استلار (XLM)، زی‌کش (ZEC) و هورایزن (ZEN) از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) استعلامی مبنی بر اوراق بهادار بودن آن‌ها گرفته است. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که مطابق قوانین آمریکا عرضه اوراق بهادار بدون گرفتن مجوز از این کمیسیون ممنوع است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، دیوان عالی کشور آمریکا آزمایشی را تحت عنوان تست هاوی (Howey Test) برای تشخیص کالا یا اوراق بهادار بودن یک دارایی در نظر گرفته است. این تست ۴ بند دارد و رمز ارزهایی که از تست هاوی عبور کنند، اوراق بهادار محسوب می‌شوند. این ۴ بند عبارتند از:

  • باید یک سرمایه‌گذاری با پول باشد
  • انتظار کسب سود وجود داشته باشد
  • سرمایه گذاری در شرکت عمومی انجام شده باشد
  • کسب سود از طریق تلاش تبلیغ کننده یا شخص ثالث انجام شده باشد

اخیرا کوین دسک با مطالعه اسناد صندوق گری اسکیل در ماه‌های می (اردیبهشت)، ژوئن (تیر) و آگوست (مرداد) متوجه تغییراتی در توضیحات مربوط به ۳ رمزارز استلار (XLM)، زی‌کش (ZEC) و هورایزن (ZEN) در این ماه‌ها شده است. کوین دسک احتمال داده است که این مغایرت‌ها ناشی از این مسئله است که گری اسکیل درخواست استعلام اوراق بهادار بودن این ۳ رمزارز را از کمیسیون SEC داده است.

این در حالی است که صندوق‌های گری اسکیل که شامل این ۳ رمزارز می‌شوند؛ مجموعا ارزشی معادل ۴۰ میلیون دلار را دارا هستند. حال آنکه کل سرمایه تحت مدیریت گری اسکیل چیزی در حدود ۱۸.۷ میلیارد دلار است. بسیاری از مشتریان گری اسکیل را سرمایه‌گذاران سنتی تشکیل می‌دهند و این صندوق وظیفه دارد از سرمایه آن‌ها در برابر موانع قانونی محافظت کند و احتمالا این استعلام نیز در این راستا گرفته شده است.

در صورت پاسخ مثبت SEC به این استعلام؛ ممکن است مشکلات جدیدی گریبان‌گیر این ۳ رمزارز و توزیع‌کنندگان آن‌ها پدید آید.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا