اخبار خارجی

خریداری ۱۵۰ درصد بیت کوین های استخراج شده توسط شرکت Grayscale

کوین روک (Kevin Rooke) تخمین زده است که شرکت گری اسکیل (Grayscale) نرخ انباشت بیت کوین های خود را به ۱۵۰ درصد بیت کوین های ایجاد شده پس از هاوینگ افزایش داده است.

صندوق ارز دیجیتال گری اسکیل از هاوینگ به بعد در حال انباشت بیت کوین به مقدار ۱۵۰ درصد کوین های جدید ایجاد شده توسط ماینرها است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط کوین روک، محقق مستقل ارز دیجیتال، گری اسکیل پس از هاوینگ ۱۸۹۱۰ بیت کوین به موجودی بیت کوین خود اضافه کرده است در حالی که در این مقطع فقط ۱۲۳۳۷ بیت کوین استخراج شده است.

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس نیز این نمودار را در توییتر بازنشر کرده و گفته است:

عرضه کافی بیت کوین حتی برای یک نفر هم وجود ندارد.

جذب موجودی بیت کوین توسط گری اسکیل

هفته گذشته، روک تخمین زده بود که گری اسکیل ۳۳ الی ۳۴ درصد بیت کو‌ین های استخراج شده در سه ماهه اول ۲۰۲۰ را خریداری کرده است و طی ۱۰۰ روز ۶۰,۷۶۲ بیت کو‌ین جمع آوری کرده است.

در این سه ماهه، گری اسکیل هم چنین شاهد ورود به طور میانگین ۲۹.۹ میلیون دلار سرمایه در هر هفته به صندوق خود بوده است که نسبت به سال گذشته ۸۰۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

در پاسخ به توییت حاوی این اعداد و ارقام توسط روک، بری سیلبرت (Barry Silbert) موسس گری اسکیل گفت:

منتظر سه ماهه دوم باش.

آخرین اطلاعات ارائه شده توسط روک نشان می‌دهد که گری اسکیل خرید بیت کو‌ین را تقریبا دو برابر کرده است، به طوری که از ۶۰۷.۶۲ بیت کو‌ین در روز به ۱۱۱۲.۳۵ بیت کو‌ین پس از هاوینگ رسیده است.

مخالفت گری اسکیل با CBDC ها

طبق گزارش اخیر گری اسکیل، این شرکت مقایسه بین بیت کو‌ین و ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک های مرکزی (CBDC ها) را بی معنی خوانده است.

در این گزارش آمده است:

CBDC ها گاهی اوقات به عنوان معادل یا جایگزین ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین در نظر گرفته شده اند، اما فاصله بسیار زیادی با پروتکل های غیرمتمرکز موجود در بسیاری از ارزهای دیجیتال دارند.

گری اسکیل در ادامه گفته است:

CBDC ها در تلاش هستند تا زیرساخت پرداخت را ارتقا بدهند و به روزرسانی کنند اما بیت کوین درصدد ارتقای پول است. اگر CBDC ها با استقبال مواجه شوند، احتمالا ارزش موجود در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را شکوفا می‌کنند.

این گزارش با نظر جان واز (John Vaz) موافق بوده است. جان واز که یکی از اقتصاددانان برجسته می‌باشد اخیرا بیان کرده است که CBDC ها شامل نوعی اقدام متقابل توسط بانک های مرکزی هستند زیرا این نهادها، ارزهای دیجیتال را دوست ندارند.

واز گفته است:

ارزهای دیجیتال بانک های مرکزی احتمالا بیشتر معطوف رصد پول هستند تا ارائه مزایای بیشتر.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا