رپورتاژ آگهی

رویداد هکاتون ققنوس با هدف کاربردی‌سازی فناوری دفترکل توزیع‌شده (DLT) در دنیای واقعی آغاز شد

این مقاله یک رپورتاژآگهی است و مجموعه میهن بلاکچین هیچ مسئولیتی در قبال صحت و درستی این محتوا ندارد و این موضوع به عهده کاربر خواهد بود.

از آنجا که یکی از هشت دسته ذی‌نفعان شبکه ققنوس را برنامه‌نویسان و تیم‌های استارت‌آپی تشکیل می‌دهد، ققنوس همیشه دغدغه برقراری ارتباط موثر و کاربردی با این دسته از ذی‌نفعان تاثیرگذار خود را داشته و دارد. از سویی دیگر، در دو سال فعالیت شبکه ققنوس و تغییر رویکرد این مجموعه در حرکت به سمت توسعه محصولات غیرمالی مبتنی بر فناوری دفترکل توزیع‌شده، بسیاری مسائل و چالش‌های جدید در اکوسیستم ققنوس بروز و ظهور کرده است. دغدغه ارتباط موثر با تیم‌ها و استارت‌آپ‌های فعال در حوزه بلاک‌چین و DLT و نیز مسائل و چالش‌های پیش روی ققنوس، این مجموعه را به این فکر واداشت تا با برگزاری یک مسابقه توسعه محصول مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده، ضمن جذب و حمایت از ایده‌های خلاقانه، برای مسائل و چالش‌های خود نیز راهکارهایی بدیع به دست آورد.

به همین منظور، این شرکت با تعریف ۱۵ چالش اساسی خود در قالب ۱۵ ویدئو که شرح آن در آدرس kuknos.ir/hackathon آورده شده است، از تیم‌ها و شرکت‌های خلاق و نوآور دعوت به عمل می‌آورد تا ضمن ارائه راهکارهای خود، از جوایز ارزنده این مسابقه جمعا به ارزش ۶۰ هزار توکن پیمان (معادل ۶۰ گرم طلای ۲۴ عیار) بهره‌مند شوند و نیز از زیرساخت و امکانات شتاب‌دهنده‌های ققنوس نیز استفاده نمایند.

چطور در رویداد هکاتون ققنوس شرکت کنیم؟

برای شرکت در این مسابقه هیجان‌انگیز، نیاز است ابتدا به سایت هکاتون ققنوس مراجعه کنید و با چالش‌های ققنوس آشنا بشوید. در گام بعدی بایستی در صورت تمایل به شرکت در این رویداد، کیف توکن ققنوس را نصب و یک توکن KAT1 به ارزش ۷۰۰۰ ریال خریداری نمایید. در این مرحله و بعد از خرید توکن، به سایت هکاتون مراجعه و در فرم مربوطه تیم خود را ثبت کنید.

 در هکاتون برای چه چالش های محصول اولیه ارائه می شود؟

چالش‌های ققنوس به شرح زیر است:

 • توسعه کیف توکن ققنوس
 • وام‌دهی فردبه‌فرد
 • بیمه فردبه‌فرد
 • حسابداری مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • ثبت دارایی فکری مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • گواهی دیجیتال PKI مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • تامین مالی جمعی مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • کاربرد دفترکل توزیع‌شده در شهرداری‌ها
 • توسعه مدل‌های یادگیری هوشمند مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • زنجیره‌تامین مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • پرونده سلامت بر مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • رای‌گیری و انتخابات مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • سکوی بورس املاک مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • اسناد تجاری مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده
 • سایر محصولات نوآورانه مبتنی بر دفترکل توزیع‌شده

در ادامه، با توجه به نوع چالش انتخابی، مربیان خبره حوزه مربوطه در کنار تیم شما خواهند بود تا در مراحل توسعه محصول اولیه یا همان MVP شما را یاری کنند. پس‌ازآن با ارسال طرح‌ها، مراحل داوری آغاز و درنهایت برندگان اعلام و حمایت از آن‌ها آغاز می‌شود.

سخنران ها و مربیان رویداد هکاتون چه کسانی هستند؟

در این رویداد بزرگ، جناب آقای دکتر ولی‌الله فاطمی و مهندس ناصر حکیمی به‌عنوان سخنرانان ویژه حضور دارند و تیم چهارنفره داوران را آقای دکتر صمدی (قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ققنوس)، دکتر طهرانی (مدیر مرکز توسعه کسب‌و‌کار شرکت ققنوس و عضو هیئت‌علمی دانشگاه خاتم)، دکتر فائز (مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد) و دکتر دانشی‌فر (عضو هیئت‌علمی دانشگاه بین‌المللی امام رضا مشهد) تشکیل می‌دهد.

لازم به ذکر است، مربیان این دوره به ترتیب حروف الفبا بدین شرح هستند: (دکتر/مهندس) امیرعباس امامی، امید امین‌زاد، حمیدرضا پروازی، حامد حدادی، بنیامین عباسی، فاطمه عبدالله، امین فداالدینی، احسان قاضی‌زاده، سینا کلانی، سپهر محمدی، جعفر محمدی، ناهید مهدی زاده، رضا نورمحمدی و سهیل نیکزاد هستند.

حامیان رویداد هکاتون چه شرکت ها و سازمانی هایی هستند؟

حامیان اصلی این رویداد صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی ریاست جمهوری، شرکت گرین وب، گروه داده‌پردازی بانک پارسیان، پل‌وینو (شتاب‌دهنده فناپ) و شرکت و بنیاد ققنوس هستند. در کنار این حامیان، آزمایشگاه بلاک‌چین شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کارچین، انجمن بلاک‌چین ایران، انجمن بلاک‌چین سازمانی، معاونت علمی ریاست جمهوری، آزمایشگاه بلاک‌چین خاتم، تکنوتجارت (از طرف بانک تجارت)، سداد (از طرف بانک ملی)، آوا گیمز، شرکت سیتکس و شرکت توسن نیز قرار دارند.

مجموعه راه‌پرداخت، عصر بانک، فینمگ، عصر بانک و میهن بلاکچین نیز به‌عنوان حامی رسانه‌ای، پوشش خبری این رویداد را بر عهده دارند.

برنامه زمان‌بندی برگزاری این رویداد به شرح زیر است:

شروع فراخوان دوره ثبت‌نام دعوت حضوری و تیم‌سازی ارسال نمونه اولیه محصول ارائه و داوری منطقه انتخاب نهایی تیم‌های برتر
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ الی ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ ۱۳۹۹/۰۹/۱۵

برای اطلاع از جزئیات بیشتر این رویداد به صفحه kuknos.ir/hackathon مراجعه نمایید.

این مقاله یک رپورتاژآگهی است و مجموعه میهن بلاکچین هیچ مسئولیتی در قبال صحت و درستی این محتوا ندارد و این موضوع به عهده کاربر خواهد بود.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا