اخبار کوتاه

بیش از نیمی از توکن‌های APE موجود همچنان در اختیار ۱۰۰ نهنگ‌ است

داده‌های آنچین نشان می‌دهد که علی‌رغم ریزش حدود ۸۳٪ قیمت ایپ کوین (APE) در ۲ ماه گذشته، همچنان بیش از نیمی از توکن‌های در گردش این رمزارز در اختیار تنها ۱۰۰ آدرس است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از news.bitcoin، توکن ایپ کوین (APE) توسط DAO ایپ کوین در اواسط ماه مارس (فروردین) توسعه یافته و میان دارندگان مجموعه‌های NFT باشگاه قایق‌سواری میمون کسل (BAYC) و MAYC به صورت ایردراپ توزیع شد. حدود یک ماه پس از این اتفاق و در تاریخ ۲۸ آپریل (۸ اردیبهشت) قیمت APE تا ۲۶.۹ دلار افزایش یافت.

از آن زمان تاکنون قیمت این توکن حدود ۸۳٪ افت داشته است و اکنون در سطح ۴.۵۵ دلار است و تعداد ۸۰,۷۴۴ آدرس منحصر به فرد APE را در اختیار دارند. نکته جالب توجه این است که بیش از ۵۱٪ از توکن‌های در گردش این رمزارز اکنون در اختیار تنها ۱۰۰ آدرس قرار دارد. قضیه وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانیم در اواخر آپریل (اردیبهشت) نیز بیش از نیمی از توکن‌های APE توسط ۱۰۰ آدرس نگهداری می‌شد. این در حالی است که از آن زمان قیمت بیت کوین با ریزش بسیار شدیدی مواجه شده است و اکثر رمزارزها نیز ریزش‌های حتی شدیدتر از بیت کوین را تجربه کرده‌اند اما این قضیه تاثیری روی رفتار نهنگ‌های APE نگذاشته است و موجودی خود را حفظ کرده‌اند.

اما داده‌های گوگل ترند نیز گویای این مطلب است که در اواسط ماه مارس (فروردین) و ایردراپ این توکن، تعداد سرچ عبارت «Apecoin» در موتور جستجو گوگل به امتیاز ۱۰۰ جهش پیدا کرده بود. این شاخص اکنون در محدوده ۵ قرار دارد که نشان‌دهنده از بین رفتن تب و تاب در مورد این رمزارز است.

در حال حاضر تعداد حدود ۳۰۰ میلیون واحد ایپ کوین در گردش است که همان‌طور که گفته شد بیش از نیمی از آن در اختیار ۱۰۰ آدرس است.

منبع
news.bitcoin

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا