نظرسنجی دویچه بانک: بیت کوین و تسلا بزرگ‌ترین حباب‌ها هستند

در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین را یک حباب عظیم می‌بینند، ۲۵ درصد آنها معتقدند که قیمت بیتکوین می‌تواند در سال ۲۰۲۲ دو برابر شود و به ۷۰۰۰۰ دلار برسد. طبق نظرسنجی اخیر Deutsche Bank، بیش از نیمی از سرمایه گذاران حرفه‌ای بازار  فکر می‌کنند که Bitcoin و سهام‌های تکنولوژی (مانند خودروسازی تسلا)، در راس حباب‌های بازارهای مالی قرار دارند.

 

حباب بیت کوین

این تحقیقات که از تاریخ ۱۳ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۳ تا ۲۵ دی ۹۹) انجام شد، نشان می‌دهد که حرفه‌ای‌های بازار اعتقاد دارند این دو بازار، اکنون در حباب قیمتی قرار دارند. در تصویر زیر، گزارش CNBC در روز سه شنبه ۳۰ دی ماه را مشاهده می‌کنیم:

حباب بیت کوین 

از بین تمام مخاطبانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۵۶ درصد از آنها اعتقاد دارند که ارزش بیت کوین طی ۱۲ ماه آینده، به نصف کاهش می‌یابد و ۶۲ درصد از آنها نیز فکر می‌کنند که Tesla نیز به همین سرنوشت دچار خواهد شد.

از نظر نیمی از این مخاطبان، ارزش بازار بیتکوین بیش از حد دیده می‌شود و در مقیاس حباب (Bubble Scale) در درجه ۱۰ قرار گرفته است (مقیاس حباب از ۱ تا ۱۰ است).

به هر حال، حدود یک چهارم از مخاطبان معتقدند که ارزش BTC در سال بعد و در همین موقع، به دو برابر می‌رسد؛ بدین معنی که قیمت آن در حدود ۷۰۰۰۰ می‌شود.

بیش از دو سوم افراد حرفه‌ای بازاری که در این نظرسنجی شرکت کردند، اعتقاد دارند که فدرال رزرو آمریکا این برنامه محرک را تا پایان سال ۲۰۲۱ به پایان نمی‌رساند و عامل شتاب دهنده‌ای برای رشد بیشتر بخش فناوری امور مالی یا فینتک خواهد بود.


منبع coindesk
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

جدید ترین قدیمی ترین محبوب ترین
مجتبی

حتما درسته عملکرد دولت ترامپ در انقباض بازارهای مرتبط با زندگی مردم و تجارت و تعامل جهانی و کرونا و 90% اخبار دروغ درباره بازار رمز ارزها و دروغ های بسیار بزرگ صرافی هایی مانند بایننس که سرآمد تمام حباب سازی ها و منشا اخبار دروغ بدون هیچ داده ای که چگونه و از کجا چنین پولی برای رسیدن به 50 هزار خواهد آمد باعث عبور جنون آمیز از 20500 و حباب شدید بواسطه بازاریان طلا در سطوح 29400 تا 34000 و از 35000 تا 40000 یعنی شما دهگان دلار رو نمی دیدی! این بازار را چه بنامیم واقعا پول… بیشتر بخوانید »