اخبار خارجی

انتقاد بنیانگذار کاردانو: تیم اتریوم بیش از حد به ویتالیک بوترین متکی است!

چارلز هاسکینسون هم‌بنیانگذار اتریوم و بنیانگذار کاردانو معتقد است رویکرد “ویتالیک محور” اتریوم، توسعه این پلتفرم را عقب می‌اندازد.

کوین تلگراف اخیرا مصاحبه ای با چارلز هاسکینسون هم بنیانگذار اتریوم و موسس کاردانو داشته است. طی این مصاحبه، هاسکینسون به انتقاد از توسعه پلتفرم اتریوم پرداخت.

اولین پروژه ویتالیک بوترین

هاسکینسون معتقد است که یکی از دلایل به مشکل خوردن توسعه اتریوم این است که به شدت بر شخص ویتالیک بوترین متکی است. وی گفت:

اتریوم با سرعت مورد نظر ویتالیک پیش می‌رود. بنابراین اگر ویتالیک بداند کاری را چگونه به نحو احسن انجام دهد، کل مجموعه اتریوم می‌توانند آن موضوع را مدیریت کنند. اما هنگامی که درباره تحقیقات و ارائه محصول به بازار صحبت کنید به تجربه خوبی نیاز دارید.

طبق سخنان هاسکینسون، اتریوم اولین پروژه مهم ویتالیک است. وی در این خصوص گفت:

او قبلا هرگز این کارها را انجام نداده بود. این اولین شرکت و اولین پروژه او است. او قبلا هرگز محقق و مدیرعامل نبوده است.

مدیریت انتظارات

انتقاد بزرگ دیگر هاسکینسون از اتریوم، این نکته بوده است که نقشه راه توسعه پروژه آنها به شدت خوش بینانه است که این موضوع به انتظارات غیرواقعی منجر می‌شود. وی گفت:

به نظر من بازاریابی و فرهنگ اتریوم در خصوص مدیریت انتظارات و مسائلی که ۵، ۱۰ و ۲۰ سال طول می‌کشد، آنچنان خوب عمل نکرده است. مسائلی نظیر غیرمتمرکز کردن وب، ایجاد اقتصاد توکن جدید و مقیاس پذیری بسیار دشوار هستند و به کار بسیار زیادی هم از نظر علمی و هم از نظر مهندسی نیاز دارند. در حالی که فقط این عقیده خام در جامعه اتریوم وجود دارد که تمام مسائل بالاخره مسیر خود را طی می‌کنند و به جای چندین دهه، طی چندین ماه یا سال انجام می‌شوند.

چه اصراری بر گواه اثبات کار وجود دارد؟

هاسکینسون بیان کرد که ممکن است عدم نبوغ کافی در روش بازاریابی این پروژه وجود داشته باشد. وی در این خصوص گفت:

چرا کشمکش بزرگی درباره ProgPow وجود داشت؟ اصلا چرا به تغییر گواه اثبات کار تلاش کردند در حالی که در صدد انتقال به گواه اثبات سهام بودند؟ چرا تا این حد خودشان را اذیت کردند؟ چون از گواه اثبات کار خلاص شوند، اینطور نیست؟

هاسکینسون هم چنین تایید کرده است که شخصا احترام بسیار زیادی برای بوترین قائل است. وی گفت:

به نظرم ویتالیک فرد بسیار خوبی است. من هرگز اخلاقیات او را زیر سوال نمی‌برم. هرگز نجابت یا اعتقاد او به محصولات یا اکوسیستم او را زیر سوال نمی‌برم.

هاسکینسون علیرغم تمام انتقادات، هم چنان اتریوم را به عنوان یک رقیب می‌داند و گفته است:

به نظرم آنها به فعالیت خود ادامه می‌دهند و هم چنان رقیب قدرتمندی برای کاردانو باقی خواهند ماند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا