اخبار خارجی

هش ریت شبکه بیت کوین در دو روز ۴۲ درصد افزایش یافت؛ دلیل این اتفاق چه بود؟

قدرت پردازشی یا هش ریت شبکه بلاکچین بیت کوین در دو روز بیش از ۴۰ درصد افزایش یافت. بسیاری از تحلیلگران علت این اتفاق را فعالیت مجدد ماینرهای چینی می‌دانند.

افزایش هش ریت شبکه بیت کوین

قدرت هش شبکه بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر ۳۰ درصد افزایش یافت. این افزایش بی سابقه در شبکه بیت کوین اگر پایدار باقی بماند، احتیاج به بازتنظیم سختی این شبکه بلاکچین، ضروری به نظر می‌رسد. مطابق گزارش Coinwarz، در حال حاضر هش ریت اولین شبکه بلاکچین بازار بر روی ۱۵۷.۵ اگزاهش بر ثانیه قرار گرفته است. قدرت پردازشی شبکه حتی تا ۱۶۰ اگزاهش بر ثانیه نیز رسید اما این لحظه کمی کاهش یافته است. از این رو، هش پاور شبکه بیت کوین ۴۲ درصد رشد داشته است.

هش ریت شبکه بیت کوین افزایش یافت

روند قدرت پردازشی شبکه بیت کوین

در اواخر ماه اکتبر ( تقریبا دو هفته پیش) قدرت پردازشی شبکه بلاکچین Bitcoin شاهد کاهش نسبتا شدیدی بود. دلیل آن مهاجرت ماینرها از شهر سیچوان چین بود. همانطور که می‌دانیم اکثر ماینرهای شبکه بیت کوین در چین فعالیت دارند. در این کشور نیز شهر سیچوان (Sichuan) یکی از مراکز اصلی ماینینگ و استخراج ارزهای دیجیتال در فصول بارانی سال است. انرژی مورد نیاز برای ماینرها با استفاده از نیروگاه‌های برق‌آبی این شهر تامین می‌شود که آمارها نشان می‌دهد بیش از ۸۰ درصد ماینرهای چینی در فصول مرطوب و بارانی سال به این شهر مهاجرت می‌کنند.

ماه گذشته فصل بارانی در این شهر به پایان رسیده و ماینرها تصمیم به مهاجرت از این شهر گرفتند. از این جهت ما با کاهش هش ریت شبکه مواجه بودیم. اما با گذشت یکی دو هفته به نظر می‌رسد مهاجرت این ماینرها تکمیل شده و مجددا شاهد از سرگیری فعالیت این ماینرها هستیم. در نتیجه هش ریت بیت کوین افزایش یافته است.

استفاده از انرژی آب در استخراج بیت کوین

همواره یکی از انتقادات جدی که به بیت کوین و ساختار PoW بیت کوین آن می‌شود، آسیب رسانی آن به محیط زیست و مصرف بیش از اندازه برق توسط کل شبکه بیت کوین است. از این رو بسیاری از کشورها به دنبال استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر مانند استفاده از نیروگاه‌های برقابی برای تامین برق مورد نیاز برای استخراج بیت کوین هستند. چند روز پیش خبری منتشر شد که بزرگترین شرکت تولید انرژی برقآبی در جهان، به دنبال سرمایه‌گذاری در بخش استخراح ارزهای دیجیتال است. این شرکت در کشور روسیه قرار دارد. کاهش هش ریت شبکه بیت کوین در اواخر ماه اکتبر و افزایش آن در این روزها، به احتمال بسیار بالا به دلیل مهاجرت ماینرهای چینی از شهر سیچوان در هفته گذشته و فعالیت مجدد در دیگر شهرهای چین در این روزها است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا