اخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

رشد چشمگیر سختی شبکه بیت کوین در روزهای اخیر؛ عاملی برای پایداری بیشتر

بر اساس آمار منتشر شده از BitInfoCharts، سختی شبکه‌ی بیت کوین در روز 2 می، افزایش چشمگیری داشته است. رشد مداوم سختی شبکه ناشی از علاقه‌ی زیاد ماینرها برای ماین کردن بیت کوین است، علی رغم اینکه بیت کوین در چند ماه اخیر نتوانسته است از ۱۰۰۰۰ دلار بالاتر برود، علاقه‌ی ماینرها به ماین کردن، روز به روز افزایش یافته‌ است.

بعد از اینکه قیمت بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار در اواخر سال گذشته رسید، در سال جدید قیمت آن کاهش یافت و به ۶۰۰۰ دلار در ماه فبریه رسید. اگرچه بازار کمی بهبود داشته و در حال حاضر قیمت آن حدود ۹۱۴۴ دلار و در ۲۴ ساعت گذشته ۳ درصد رشد داشته است، قیمت هنوز هم از ۵۰ درصد قیمت اواخر سال گذشته پایین‌تر است.

سختی شبکه اعلام شده برای بیت کوین حدودPH/sec  ۳۱/۵ می‌باشد و نشان می‌دهد نوسانات قیمتی تاثیری در ماین کردن ماینرها نداشته است. همین امر باعث می‌شود، رقابتی دائمی بین ماینرها اتفاق بیافتد و در نهایت به بهبود امنیت شبکه منجر شود.

در اواسط مارچ، آقای تام لی یکی از سرمایه‌ داران معروف، اعلام کرد که ماینینگ بیت کوین سود کمی پیدا خواهد کرد زمانی که ارزش آن روز به روز در حال کاهش است.

در سمت دیگر، بیت کوین کش در حال حاضر سختی شبکه‌ کمتری دارد. بیت کوین کش از فورک بیت کوین بوجود آمد و به عنوان یک جایگزین سریع و ارزان‌تر شناخته می‌شود، قابل به ذکر است که تفاوت اصلی آن با بیت کوین در اندازه‌ی بلاک‌ها است. در ماه فبریه کارمزد تراکنش‌های بیت کوین از کارمزد تراکنش‌های بیت کوین کش پایین تر بود.

هش ریت بیتکوین و بیتکوین کش

بنیان‌گذار و مدیر اجرایی ShapeShift، آقای Erik T. Voorhees در ماه گذشته تویئتی در مورد مقایسه‌ی سختی شبکه بیت کوین و بیت کوین کش منتشر کرد.

آقای راجر، لطفا در مورد این موضوع که بیت کوین و بیت کوین کش یکی هستند، پافشاری نکنید. بیت کوین شامل زنجیره‌ای است که از اولین بلاک (genesis block) با گواه اثبات کار ساخته شده است. اما بیت کوین کش از فورک به دست آمده و موفق به جلب نظر اکثریت نشد، پس با بیت کوین متفاوت است.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا