مقالات

جنگ ستارگان: ظهور ارزهای دیجیتال؛ مقایسه عرصه بلاک چین با سه گانه اصلی جنگ ستارگان!

اگر به جنگ ستارگان علاقه دارید و این سری فیلم ها برای شما جذاب است حتما از این مقاله نیز خوشتان می آید. در این مقاله دنیای ارزهای دیجیتال را با جنگ ستارگان مقایسه کرده ایم و به مقایسه عرصه بلاک چین با سه گانه اصلی جنگ ستارگان وجنگ های ارزهای دیجیتال می پرداریم.

قسمت ۴: امید تازه

زمان های بسیار قبل در کهکشانی بسیار بسیار دور… یا شاید ۲۰۰۸ خیلی قبل به نظر می‌رسد. دوره جنگ داخلی است. سایفرپانک های شورشی تحت رهبری جدای ۹۰۰ ساله، ساتوشی ناکاموتو هستند که وی با حذف نیاز به واسطه های مالی مورد اعتماد، توانسته است نقشه های پنهانی برای بهبود زیرساخت های اقتصادی کهکشان ایجاد کند. این نقشه ها شامل بلاک چین است، نیروی مرموزی که کهکشان را به یکدیگر متصل می‌کند.

این نقشه ها شکاف کوچکی در اسلحه نهایی امپراتوری، ستاره مرگ لمن (Death Star Lehman)، ایجاد می‌کند. ستاره مرگ یک ایستگاه فضایی مسلح با قدرت متمرکز کافی برای از بین بردن سیستم مالی کل یک سیاره است. نقطه ضعف ایستگاه، این است که دارای ذخیره های انرژی اندکی است که ممکن است تحت حمله ابزارهای بدهی لوریج شده و سفینه های کوچک کافی نباشد و دوام نیاورد. شلیک مستقیم به این چشم انداز قانونگذاری می‌تواند منجر به واکنش زنجیره ای شود که کل کهکشان را تهدید کند.

شاهزاده ویتالیک که تحت تعقیب ماموران امپراتوری بود بر روی سفینه اتریوم فرود آمد و نقشه های تصدی او در دروید (ربات انسان نما) ERC-20 قابل اعتماد خود قرار گرفت. این نقشه ها می‌تواند مردم را نجات دهد و بازار بورس جدیدی ایجاد کند که آزادی را به کهکشان برگرداند.

قسمت ۵: امپراتوری باز می‌گردد

در این قسمت به زمان حال میرسیم.

دوران سختی برای شورش و شورشیان است. اگرچه ستاره مرگ نابود شده است اما قانونگذاران فدرال، نیروهای شورشی را از مخفیگاه خود بیرون کشیده اند و آنها را در سراسر کهکشان تعقیب کرده اند. فرمانده شیطانی دارث SEC که علاقه افراطی به محافظت از سرمایه گذاران، حفظ نظم و کارایی بازار و تسهیل شکل گیری سرمایه دارد، هزاران احضاریه را به سراسر کهکشان فرستاده است. بیت کوین توسط اتحادیه معاملات ممنوع شده است و فرماندهان سیث به هک صرافی ها ادامه می‌دهند. حتی کسانی که لایه اول پروتکل های اجماع را طراحی و سازماندهی کرده اند نیز تحت فشار اقتصادی قابل توجهی قرار دارند.

در آشوب به وجود آمده، گروه های کلاهبرداری از سیاره شتکوین، عملیاتی را در سراسر کهکشان ترتیب داده اند. بوبا فت (Boba Fett) یکی از جایزه بگیرها به پورتال ICO اعزام شده است تا لانه اشرار را پاکسازی کند. گروهی از درویدها با اسامی XTZ، FIL، ATOM، ZEC، ZRX و BAT با فرار از نیروهای امپراتوری به اسم استارفلیت و اجتناب از مشکلات نظارتی خارج از زنجیره، پایگاه مخفی در سیاره یخی دوردستی به اسم گیت هاب بنا نهاده است.

قسمت ۶: انتقام خوره های رایانه ای

آینده ای نه چندان دور.

ویتالیک به سیاره خود به اسم دیفای برگشته است. دیفای سیاره ای ماشینی است که تمام جمعیت آن، قراردادهای هوشمند هستند. ویتالیک در صدد نجات دوست خود مانی افینگ لگوس ( Money “Effing” Legos) از چنگال جاستین سان است.

امپراتوری متمرکز کهکشان به طور پنهانی ساخت ایستگاه فضایی مسلح جدیدی را شروع کرده است که از ستاره مرگ نیز قدرتمندتر می‌باشد. اسم این ایستگاه جنگی جدید، بایننس است. این اسلحه جدید همان نفوذپذیری قبلی به اسم “حمله دوبار خرج کردن از طریق بانکداری” دارد. این مشکل منجر به انفجار ستاره مرگ شده بود. این اسلحه قدرتمند، پس از تکمیل شدن باعث از بین رفتن گروه های کوچک شورشی هایی خواهد شد که در صدد بازیابی آزادی کهکشان هستند.

درویدهای XTZ، FIL، ATOM، ZEC، ZRX و BAT با پیام‌رسان های موبایل ابتدایی اما تأثیرگذاری نظیر کاکائو (Kakao)، لاین، ویچت، واتس اپ و تلگرام شروع به انتشار نرم افزارهایی کردند که مشکلات کاربران را حل می‌کنند. اتحادیه معاملات کهکشانی ممنوعیت خود را از روی بیت کوین برداشته و ارز مبتنی بر بلاک چین و با پشتوانه اعتبار امپراتوری را عرضه می‌کند. ویتالیک با کمک این نرم افزار و دوستان جدید می‌تواند ستاره مرگ بایننس را نابود کند، در حالی که معلم او، ساتوشی، با بلاک چین ترکیب شده و شکل فیزیکی خود را ترک می‌کند. نظم کهکشانی جدیدی بر اساس شورای جدای به وجود می‌آید. این شورا شامل خوره های رایانه ای است که در زمینه بلاک چین قدرتمند هستند. در نهایت این مجموعه داستان به دیزنی فروخته شد تا از ادامه داستان و توزیع آن در سراسر کهکشان اطمینان حاصل شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا