میهن پادکست – با حمله دوبار خرج کردن (Double Spending) بیشتر آشنا شوید!

در این میهن پادکست به حمله دوبار خرج کردن (Double Spending) پرداخته‌ایم و آن را کامل مورد بررسی قرار دادیم. میهن پادکست قبلی مربوط به حمله ۵۱ درصد بود که پیشنهاد می کنیم آن قسمت را هم از دست ندهید.

جالب است بدانید قبل از بیت کوین تلاش هایی در راستای ساخت یک پول دیجیتال شده بود که همگی با شکست مواجه شدند زیرا یک مشکل اساسی وجود داشت که آن دوبار خرج کردن بود! از آنجایی که ماهیت بیت کوین و ارزهای دیجیتالی، فیزیکی نیست و دیجیتالی است، بنابراین می توان تراکنش های آن را کپی کرد و یک مقدار مشخصِ پول را دو بار خرج کرد.

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که ادعا کرده است که این مشکل را حل کرده است. اما راه حل این مشکل را ثبت تراکنش ها در یک دفتر کل توزیع شده که همان بلاکچین است، ارائه کرده است. چگونگی این مسئله در میهن پادکست بیشتر توضیح داده شده است. تکنولوژی بلاکچین با توجه به امنیت و امکان ثبت تراکنش ها و تغییر ناپذیر بودن آنها، جلوی این حمله را می گیرد. اگر فردی دو تراکنش همزمان به شبکه ارسال کند تنها اولین تراکنش آن توسط ماینر تایید و دیگری نامعتبر اعلام می شود؛ اما اگر دو ماینر به طور همزمان، دو تراکنش که جنبه ی دوبار خرج کردن دارد را تایید کند چه می شود؟

برای دانستن پاسخ این سوال به میهن پادکست گوش دهید.

امیدواریم مطالب ارائه شده در این میهن پادکست برای شما مفید واقع شده باشد.

برای گوش دادن به بقیه میهن پادکست ها، به لینک زیر مراجعه کنید:

میهن پادکست


54321
امتیاز 5 از 1 رای

منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر